Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree27Likes

tema: Požari!

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Požari!

    Pozdrav svima!
    Evo požari svugdje oko nas.Oko Zadra pilot kanadera vidio piromana kako ispred vatrogasaca pali vatre.A u mojim rodnim Pučišćima na Braču neki pametni bacio opušak i izazvao požar(srećom zvao je odmah vatrogasce) al što takvima napravit ne znam.
    Vidim da gori i u Srbiji,nadam se da će kiša pomoć gasiteljima al i da će se piromani dobro kazniti.

    Kako su sadašnji zakoni za piromane vrlo slabi molim vaše prijedloge za moguće kažnjavanje piromana,budimo nemilosrdni prema njima,a one koji su bolesni na liječenje a ne puštat da i dalje ugrožavaju druge.
    Poslednja ispravka: fotopetar (26.8.2012. u 17:09)

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Požari!

    odje kod nas gori uveliko.....



    a do kad ce, ne znamo...

  3. #3
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Požari!

    Ma zapalio bi im j.j.!
    Zagor likes this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Požari!

    Citat fotopetar kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima!
    ...
    Kako su sadašnji zakoni za piromane vrlo slabi molim vaše prijedloge za moguće kažnjavanje piromana,budimo nemilosrdni prema njima,a one koji su bolesni na liječenje a ne puštat da i dalje ugrožavaju druge.
    Mislim da si upravo rekao suštinu – dok neko ne dobije po džepu ili ne ode u zatvor, zakoni se neće poštovati, niti će se smanjiti broj krivičnih dela. Nisu Nemci ili Šveđani toliko disciplinovani samo zato što su Nemci ili Šveđani, već zato što je država na vreme počela da ih disciplinuje, a za one koji nisu shvatili ima kazne od kojih novčanik mnogo boli.

    Pre nekoliko dana sam gledao neke primitivce na jednom beogradskom izletištu (Zvezdarska šuma). Vatrogasci i komunalna policija su isprva samo upozoravali izletnike da ne pale vatru i ne prave roštilj, ali uzalud. Zatim su intervjuisali nekog bizgova, koji je bez trunke stida odgovorio da obično sačeka da se vatrogasci udalje, a zatim nastavlja sa roštiljem. U pitanju je javno izletište, tj. javno dobro, a to što se nekom majmunu jede roštilj nije opravdanje da dovodi veči deo izletišta u opasnost. Iako požara tamo nije bilo, opasnost i dalje postoji. Znam da se požar koji je nastao bez ljudskog faktora ne može lako sprečiti, neodgovorne bi trebalo kažnjavati bez izuzetka.
    fotopetar likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #5
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Požari!

    Ali se ti isti Nemci,pogotovo Englezi van EU ponasaju vrlo nekulturno. Pogotovo kada odu na godisnje odmore u Tursku,Grcku ..
    Neša and fotopetar like this.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Požari!

    Naravno, jer Engleska ili Nemačka nisu samo ono što vidimo kada prošetamo centrom nekog grada, npr. Londona ili Frankfurta. I tamo postoji poluurbanizovana bulumenta koja živi po nekim selendrama (ne geografski, već duhovno), koja se i kod kuće ponaša kao da živi u svinjcu, ali ne može baš uvek da se iskaže. Na primer - ako praviš preglasnu žurku, lomiš po stanu/lokalu, povraćaš na ulici, pojavi se obezbeđenje koje odmah pokaže vrata ili čika policajac koji u ruci nosi kaznu sa nekoliko nula u čvrstoj valuti i sve je sređeno.

    U pomenutim zemljama gde letuju je tako kako jeste, jer ih lokalne vlasti puštaju da divljaju, a alkohol je jeftiniji. Cena od 5-6€/£ kod kuće za kruglu piva nije mala ni za njihov džep, a ako počnu da urlaju ili divljaju na ulici odmah se stvori čika policajac i uradi kao što sam napisao u prethodnom pasusu.
    Poslednja ispravka: Neša (26.8.2012. u 18:05)
    vladas, VLADAN P and fotopetar like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Požari!

    Slazem se sa Nesinom konstatcijom i sa Djoletovom i jedan i drugi pricate tacno Sto se tice kazni, mislim da je nerealno pa i novcano kaznjavati izgrednike kao u razvijenim zemljama, nasi zakonopisci ne shvataju da je u Srbiji velika beda , i da danas propisivanje kazni (npr u sabracaju ) su skroz nerealne , ako bih vam rekao da veliki broj ljudi koji treba da bira da li ce na odmor u padinjak ilj da plati kaznu , bira padinjak, ne zato sto voli da ide tamo nego nema da prehrani porodicu. Evo kazna za pricanje mobom u voznji je 5000 dinara (mislim da je to najeftinija kazna,osetio na svojoj kozi , da mi je neko pricao ne bi mu verovao...), sad vi meni recite kako ce tu kaznu platiti neko ko ima primanja 25 hiljada mesecno? Sa druge strane dok ja placam kaznu za mob, pored mene prolazi porodica roma na sred slavije , sa "registrovanom" frezom i atestiranom prikolicom, ili jos bolje sa rasnim atom od cirke 40 kila, i to nikom nista. Tako da zakon kao zakon ili kazna nece resiti probleme...

    Inace u krivicnom pravu u razvijenim zemljama postoji tendencija zamenjivanja sankcije zatvora za neke druge alternativne kazne (kucni pritvor, odradjivanje nekih javnih radova...) i puno se polaze u podizanje svesti gradjana. Pa ja mislim da nase institucije pocnu malo vise da se bave podizanju nivo svesti gradjana , nego pukom kaznjavanju....
    Djordje, vladas and fotopetar like this.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Požari!

    Gledam ovde engleze i jos poneke evropljane dok su na odmoru.ruzno ih je videti ruzno je to gledati kakva bahatost kakav nizak nivo njihove licne higijene.radi se o njihovoj omladini.u odnosu na njih milina je videti omladinu sa ovih prostora.brine me sto su to nacije koje vode svet.
    Djordje, vladas, VLADAN P and 3 others like this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Požari!

    Ma da ti veliki europljani kad stignu na odmor na more roštiljaju i ne paze!Al nekako uvijek uspiju u onoj gužvi koja se stvori oko požara nestat tako da ih se ne uspije naći i sankcionirat.Jedan od najvećih požara prošlih godina na Braču tako su prouzrokovali roštiljajuć u blizini stare Pustinje Blaca (koji ne znaju to je bilo utočište svećenika koji su pobjegli pred turcima na Brač.Tu su osnovali i sagradili utočište,bili su perspektivni imali vrlo poznat teleskop kojim su 60-ih pronašli novu zvijezdu-sad joj se imena ne mogu sjetit.Al ono po čemu je meni najdraža je d je puna satova i tamo sam se đepnim satovima kao mali i zarazio) koja je s svim svojim znamenitostima skoro izgorjela.
    vladas and Neša like this.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Požari!

    Čitao sam nedavno i da je jedan od razloga takvog ponašanja turista i to što je putovanje dostupno svim društvenim slojevima, pa je veća verovatnoća da će gluposti praviti neki besposličar koji živi od socijalne pomoći ili alkoholičar, nego npr. advokat, dirigent ili lekar. Osim toga, na odmorima najviše primećujemo i turiste iz mnogoljudnih zemalja, tj. Rusije, Velike Britanije i Nemačke. Ukoliko samo 10% stanovništva ovih zemalja ide na odmor, velika je verovatnoća da će među milionima turista biti primećen onaj ko pravi gluposti. Ako u nekom mestu trenutno ima 10.000 Rusa/Britanaca/Nemaca, svakako da će biti više i onih koji prave gluposti. Na internetu se često može videti da ljudima smetaju turisti iz ovih zemalja, ali ne i turisti koji su npr. sa Islanda, iz Mađarske ili Slovačke. Svakako da među njima ima onih koji se ponašaju kao stoka, ali je veća verovatnoća da ćemo videti pijanog Rusa, Britanca ili Nemca od pijanog Islanđanina, Mađara ili Slovaka.

    Na jednom drugom forumu koji se bavi putovanjima bila je slična diskusija, pa ću preneti šta sam tamo napisao. Kontekst rasprave je bio veoma sličan, a govorio sam o normalnim turistima koji se stide svojih primitivnih zemljaka.

    Eh, ja sam ovo čuo dva puta od Britanaca, moja žena od Nemaca, koji su kritikovali neke svoje zemljake, a pročitao sam na nekom ruskom sajtu da i samim Rusima smetaju njihovi primitivci koji ne umeju da se ponašaju. Koliko se sećam, sajt je sadržao opise nekih hotela, gde je više Rusa govorilo da se mnogi njihovi nedolično ponašaju i tako brukaju sve turiste, mada je bilo i onih koji to ne osuđuju.

    Sa Britancima sam pričao nedavno, a oni su me podsetili na nekog njihovog ludaka, klinca od 19 godina iz neke selendre koji je prošle godine u Marmarisu skinuo gaće ispred Ataturkovog spomenika i počeo da izvodi šou. Nesrećni kreten je imao debelu sreću što je ekspresno uhapšen i deportovan, jer se po turskom zakonu za uvredu Ataturka može zaglaviti zatvorska kazna, a da i ne pominjem da su lokalci lako mogli i da ga linčuju. Da bi ironija bila veća, nije imao u vidu da je baš zahvaljujući Ataturku prošao sasvim dobro - bez Ataturkovih reformi bi sigurno završio negde iza rešetaka, a možda bi mu i odsekli ono čime je vitlao. I šta je kreten dobio na kraju - ukoliko se u Googleu otkuca Thomas Strong (tako se klipan zove) i Marmaris, prvi pogoci daju linkove na nekoliko novina gde se vidi njegova slika i gde je opisano šta je radio u Turskoj.

    Nažalost, kada odemo u bilo koju zemlju ili hotel, najlakše ćemo zapamtiti nekoga ko se gura u redu za hranu, urla na konobare, pijanči ili pravi gluposti. Obične turiste koji mirno odu na plažu, u diskoteku, kafić ili prodavnicu nećemo ni primetiti. Normalan svet se stidi bizgova kao što je opisani Thomas, bez obzira da li je pasoš ruski, britanski, nemački, francuski ili srpski.
    I Serb je u pravu kada govori o kaznama, a kod nas bi se mogla primeniti američka ili evropska iskustva sa društveno-korisnim radom. Koliko mi je poznato, to predviđa i naše zakonodavstvo.
    vladas, fotopetar and Serb like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •