Strana 339 od 413 PrvaPrva ... 239289329335336337338339340341342343349389 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 3.381 do 3.390 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #3381
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Svidja mi se ideja jos da namikaris HAL-a iz klarkove odiseje u svemiru da plasi narod. Ja sam tek otplatio zidove, stolariju, molere, elektricare vodoinstalatere...strah me da zabijem ekser u zid ako se odvali parce dobicu nervni slom...inace imam preko 250 slika i grafika...znas li ti kolko je to eksera i drzaca...To sa lepljenjem je super.
    arch_m likes this.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  2. #3382
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Zaista dobar rad! Jos gram fragmentacije u potezu, utisan detalj - i eto ga prelaz na neki mracni impresionizam. Je li to neki nas umjetnik? Gdje inace nalazis slike? Je li kod nas ili vani?

    A kad kazes "sitnica" - bas zato i pitam. Nasi mladi umjetnici zaista cesto prodaju svoja djela za budzasto... Nekada zaista sramno simbolicne cijene. S druge strane, radio sam prije nekoliko godina za jednu manju galeriju u Becu, koja se bavila promocijom mladih umjetnika, uglavnom slikara uz tu i tamo ponekog konceptualnog umjetnika i fotografa, pa je to "sitnica" u ovom slucaju bila oko 1000 eura, plus minus par stoja, i sjecam se klinca koji je radio na fazon koji je Hannah Höch prezvakala prije 100 godina, klasicno dzonjenje dadaistickog kolaza - dakle nista novo i autenticno - uzimao je 'ladno 5-6 milja eura... naravno, umjetnost u ovom segmentu prodaje i preprodaje svijet je krajnosti, tako da ovo ne uzimam kao pravilo - samo povlacim paralelu izmedju svijeta gdje je umjetnost, pa cak i ona upitne vrijednosti i znacaja, a uz malo srece i puno truda, jos na cijeni, te naseg okruzenja gdje, poput perspektivnog bubnjara koji je mogao postati neki novi John Bonham ili Ginger Baker, a zavrsi u pratecem bendu neke silikonjare koja pjeva o gacama, autima i sampanjcu - inace mi je uvijek bio interesantan ovaj prelaz sa surutke na sampanjac - nasi umjetnici cesto zavrse negdje po coskovima, bez neke perspektive.
    Satoman likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  3. #3383
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Arč ja radim kao skaut za jednu galeriju u New Yorku, školovao sam se za to manje više, istorija umjetnosti na La Sapienzi (nisam završio finasijska kriza) i sam sam slikar (ne akademski) al sam na vreme video da se od toga najesti neću al i dalje slikam. Ovi moji uglavnom rade jednu ogromnu vanity šemu, što znaci prodaja prostora i zastupištva neafirmisanim umjetnicima po paprenoj cijeni. U zadnje 4 godine koliko to radim (više kao hobby pošto mi je glavni izvor prihoda malo vulgarniji i svodi se na razne vesele “tube“ sajtove i dejting svet). Radio sam i kao agent za prodaju “mrtvih slikara“ ali to je već pomalo preopasno i mogućnost da uvališ predobru kopiju velika, imao sam skandal i od tad se ne usudim prodati nešto ni sam sebi...krivična odgovornost etc. Ovo ti je Jeremy Mann, sad je papren no eto ja sam imao sreću da kupim jednu njegovu minijaturu 2007, to mi je prva prava investicija. Njegov price range ide od 1500 do 35000 dolara. Vecina moje kolekcije i jeste ono sto sam kupio sa ulice ili naleteo na nekom od portala, al uglavnom ulica. Evo ti i brojka u zadnje 4 godine sam kontaktirao 39600 umjetnika što dobrih što loših, imam svašta u fasciklama, možda pokrenem toppic ovde i krenem da kačim primere i dela.
    Naši umjetnici pate od prevelike vezanosti za samu akademiju i dirigovanje gospodina Šobajića, previše sujete i pompeznosti. Konkretno preko, ljude baš boli uvo da li je nko akademski slikar ili ne. Kod nas je to jos uvjek ekskluzivan klub što nije dobro. Umjetnost je za narod.

    evo još jedan moj favorit Lipking




    vladas, VLADAN P, Zagor and 4 others like this.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  4. #3384
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    E sad jeste dupli post al evo za nekog sa morbidnijim ukusom, ulje i akril na platnu.
    Jedan jedini HELNWEIN




    vladas, Markoni BG, mizzy and 1 others like this.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  5. #3385
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Interesantno za pogledati.

    RUS, vladas, Zagor and 1 others like this.

  6. #3386
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!


    RUS, Vladimir NS, VLADAN P and 3 others like this.

  7. #3387
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    The first-ever BMW M2. Official launchfilm

    Zagor and mizzy like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #3388
    Član Avatar korisnika Mr D
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    451
    Lajkovi
    2867
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Interesantan način prikazivanja vremena

    Ovo naravno nije sat, ali jeste zanimljiv displej:

    https://www.facebook.com/ArchiEngine...3571811506726/
    vladas, taunus, Zagor and 1 others like this.

  9. #3389
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Interesantan način prikazivanja vremena

    molnja, taunus and Zagor like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #3390
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Interesantan način prikazivanja vremena

    Naziv: ^ADB54E94CC92BF843541D58FE9DB0E99C861B519E3EFF578C4^pimgpsh_fullsize_distr.png, pregleda: 126, veličina: 393,9 KB
    RUS, Vladimir NS, VLADAN P and 3 others like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •