Strana 338 od 413 PrvaPrva ... 238288328334335336337338339340341342348388 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 3.371 do 3.380 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #3371
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    @himmelstrider
    Da ti odgovorim na tvoju dilemu...
    Ne znam gde zivis, ali danas u skoro svakoj ”bolje snabdevenoj” fotokopirnici ili digitalnom studiju mogu da ti odstampaju slike na papiru raznih debljina, kod nekih mozes birati i debljinu papira, da bude zut, siv, cela paleta boja ili na kunstdruku (papiru koji se koristi za casopise).
    Formati obicno idu do 48x32 cm (A3=42x29,7 cm).
    Cene, bar u N. Sadu, su do 100 dinara za 48x32 cm + dodatak za fini papir ili u boji.
    Sto se tice postojanosti, ako nije na direktnom suncu trebalo bi da traje godinama.
    A posto je jeftino, kad ti dosadi - bacis i napravis nesto novo...
    arch_m likes this.
    stara, dobra kineska poslovica:
    svako jutro pojedi jednu zivu zabu i nista gore ti se nece desiti ceo dan...

  2. #3372
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    @himmelstrider

    De kupi neko ulje na platnu, il akril il sta god, imas crkavajucih umjetnika de stignes...nemojte to fotokopirano u ram pa na zid...nije ukusno

    ja radim sa slikama pa kad mi neko kaze da ce da kaci kopiju na zid, isto ko da mi je reko da vise voli dobru repliku rolexa neg citizen...eno potrazi me na netu Agora ( nije reklama) galerija, Njujork cu ti sredim neku apstraktnu sliku za 20 evri potpisanu...

    http://www.agora-gallery.com/staff/meet_our_staff.aspx

    ja sam ti onaj s bradom dolje , samo nemojte kopije bilo cega bilo kad...
    Poslednja ispravka: Satoman (4.10.2015. u 23:51) Razlog: dodatak
    vladas and arch_m like this.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  3. #3373
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Mislim da se ovde desio neki nesporazum, ne bih ja uzimao slike umetnika pa ih kopirao, niti ima ukusa, iskreno, niti mi se takve slike svidjaju (velika vecina). Evo, sta mi je recimo palo na pamet je slika Petronas kula. Ja licno nemam neki osecaj za autorske slike, ja to vidim tako kako jeste i vidim ono sto je kamera videla, a ne "emociju" koju je cetkica prenela.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #3374
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Mislim da sam shvatio da Himmelstrider zeli nesto tipa fotografija, ali cu se, nevezano za njegovo pitanje, na koje su oni strucniji vec odgovorili, kao veliki postovalac i zaljubljenik u umjetnost, sloziti sa Satomanom!

    Kao sto se mi ovdje najezimo kad se neko pojavi s dupljak Breitlingom i upita: "Vrijedi li cemu?", pa mi ga iscipelarimo negativnim komentarima, a on, nesretnik, ode k'o usran golub, pa ako je ikad i pozelio sat, nakon ovog se susreta trece vrste - o vremenu informise kod slucajnih prolaznika.

    E tako nekako i je i s umjetnoscu. Ima toliko mladih umjetnika ciji radovi cuce po coskovima, koji - a i to ako im se posreci - zavrse oslikavajuci "murale" po kojekakvim kafanama, picerijama i mesarama - sikstinskim kapelama danasnjice...
    Vrijedi dati koji dinar vise i imati nesto autenticno. Pogotovo danas uz sve cari interneta, kao sto se nekada radilo preko novima - sjecam se da je moj stari tako, preko sarajevskog Oslobodjenja i beogradske Politike dosao u posjed par jako vrijednih, potpisanih grafika - danas se putem interneta svasta moze pronaci. (evo, Marko, ako se predomislis, Satoman ce da ti zavrsiti neku grafiku u pola cijene. )

    U zavisnosti koliko nekoga zaista zanima umjetnost, ima raznih opcija... kako radovi umjetnika koje volim cesto ostaju misaona imenica, pogotovo djela svjetskih majstora, cesto sam - sto isto tako zna biti skup "hobi", ali opet stotinu hiljada puta jeftiniji od pravog kolekcionarstva i basnoslovnih cifara - znao zaganjati kakav dobar originalni plakat/poster, stampan povodom neke od izlozbi u galerijama sirom svijeta. Nije originalno platno, naravno, ali, avaj... ...
    Elem, tako od dodjoh do jako lijepih plakata stampanih za izlozbe Voje Stanica (i to u Moskvi), Velickovica, beogradske mediale, De Chirica, Bacona, Bruegela, Zurbarana itd...

    Eh, da, isto kao sto na forumu obavezno svakome ko je nov pozelim da ga uhvati virus satova, tako i kad je umjetnost u pitanju - svakome pozelim to isto.
    MMario and Satoman like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  5. #3375
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Hvala Arch-M. mene eto nahvatalo duplo zlo, skupljam I umjetnine a od skora I satove o kojima ne znam bas puno a da pritom ni za jedno ni za drugno nemam dovoljno novca, zrtva je ogromna a zivot tezacki . Mislim da isto pravilo vazi za bilo sta sto se da skupljati ili “proganjati sa strascu I ljubavlju mladog popaljenog orangutana “. Ima toliko toga u oba sveta sto valja imati, a bogami nesto moze biti I valjana investicija za par generacija ispred. I eto ko sto je neciji pradeda iz puke radoznalosti pazario rolexa I taj sad vredi ko kuca, isto tako mozes sad uzeti nekog tamo Kusmuka domaceg, il Jeremy Mann-a I obradovati pokoljenja. Mislim da ista emocija ide I uz sat. Ja bar u zadnje vreme kad kupim nesto razmiljam bi li to moglo potrajati I iza moga veka…sto bi rekli ameri “Heirloom piece”.

    @himmelstrider Panorama, cityscape i landscape fotke, najbolje uraditi C-print, rade kinezi formate koje hoces za relativno malo novca. mislim da ne treba ni licenca...ugrizo sam se za saku.
    arch_m likes this.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  6. #3376
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Meni i treba nesto prosto, nelicencirano (i jeftino), a opet, ako ja biram motiv, nece biti mnogo istih na svetu Cast fotografima, cak mi i ne bi bio problem da platim sliku visoke rezolucije (podrazumeva se, cena koja nije takva da mogu da odem i sam slikam) kako bih podrzao autora.

    Ulje na platnu nikada nisam voleo, imam solidno razumevanje za sve umetnosti sem slikarstva. Ja prosto ne vidim to sto tu ima, niti sta je tu bolje od fotke. Naravno, apsolutno postujem ljude koji se time bave, posto to sto ja ne vidim ne znaci da ne postoji. Isto kao sto drugi nece videti nista posebno u mojim hobijima, tako vazi i obrnuto.

    Veliki pozdrav
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  7. #3377
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Poštujem, iako si me ubo u srce... .
    himmelstrider likes this.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  8. #3378
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.019
    Lajkovi
    58518
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Off topic chat zez soba!-189453bilbord_2015.jpg Da podsetim ljubitelje vina na ovu velicanstvenu manifestaciju. Cuveni VASAR U TOPOLI
    vladas, 83stojan, MMario and 2 others like this.

  9. #3379
    Član Avatar korisnika Satoman
    Član od
    6.2.2015.
    Lokacija
    Valjevo
    Poruke
    149
    Lajkovi
    852
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!


    evo za Arch-a jedan moderan umjetnik slican Turneru. Cijena sitnica.
    Poslednja ispravka: Satoman (5.10.2015. u 17:27)
    vladas, Zagor, mizzy and 3 others like this.
    “Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you.” J.Clarkson


  10. #3380
    Član Avatar korisnika Vladimir NS
    Član od
    26.7.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    332
    Lajkovi
    1481
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ja razmisljam da na jedan slobodan zid visine 2,9 m i sirine 2,5 m okacim jednu od sledecih fotografija.
    Off topic chat zez soba!-bmw-m1-procar-garage-shop-photo-mike-burroughs.jpg Off topic chat zez soba!-hot-air-ballooning-cappadocia-turkey-istvan-kadar.jpg Off topic chat zez soba!-interior-view-destiny-laboratory-international-space-station-iss-during-expedi.jpg
    Ova treca, svemirska stanica, bi dala i utisak dubine u prostoru, tj. sobi.
    Ovo se odstampa na kaptanu, nekoj vrsti presovanog stiropora sa slojem plasticne folije preko toga i izuzetno je lagan materijal. Ova povrsina se moze fiksirati za zid obostranim selotejpom.
    vladas likes this.
    stara, dobra kineska poslovica:
    svako jutro pojedi jednu zivu zabu i nista gore ti se nece desiti ceo dan...

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •