Strana 222 od 413 PrvaPrva ... 122172212218219220221222223224225226232272322 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.211 do 2.220 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #2211
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Pa, ne bih se ja naravno butao da radim bilo sta sto samo hitne sluzbe mogu. Ja znam osnove ovako, ponekad citam o tome, a kad vidim ili cujem za neku povredu idem na internet da vidim kako se postupa u takvoj situaciji. Ali opet, nekad se dese bas gadne situacije (da ne navodim primere) u kojima je bolje sipati super lepak u ranu i tako usporiti neminovno, nego imobilisati i cekati. Prosto ne volim da budem u situaciji kad sam potpuno nemocan, pa pokusavam da smanjim sanse za to (brza voznja se ne racuna )

    Zapravo mislim da bi mi traumatologija mozda dobro isla... steta sto nisam imao ambicije za to.
    HADzI DALIBOR likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #2212
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Fakat da nema ništa gore da gledaš a pomoći ne možeš.
    himmelstrider likes this.

  3. #2213
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Uzgred, samo napisi @Strider ubuduce... to mi je inace nick, samo sam ovde nesto pametovao



    Vide li neko ovu glupost ?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #2214
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Sto mislis da je glupost?

    Meni deluje ok. Dok sam ziveo u inostranstvu, glavno prevozno sredstvo mi je bio bicikl. Glavni problem je uvek bio lanac. Prvo zbog cinjenice da sam morao da pazim na farmerke/pantalone, i drugo sto sam morao da namestam lanac kad spadne i da prljam ruke. Cini mi se da su ovim dizajnom upravo te probleme resili.

  5. #2215
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Evo ovako. Prvo, nikako da skontam koje su to "mane" oni resili ovim sistemom. Jedina mana koju je obican lanac imao jeste ulje, ali i to se javljalo zbog toga sto cesto stavimo preradjeno motorno umesto specijalnog za lance... takodje, merka nam je pola litra po metru lanca Druga stvar, komplikovano nenormalno, garantujem da bi agresivan vozac (poput mene, obozavao sam bicikle od malena) pokrivio ovo, ili pak pokidao ove plasticne veze (da, plasticne su, polietilen ili sta vec). Ne smem ni da zamislim kako bi ovo proklizavalo u blatu, po kisi ili hladnom vremenu. A cim je fleksibilno, brze ce se trositi - umesto da sipam malo ulja, moracu da razbucam ceo bickil kako bi zamenio delove. Lanac nema premca, jos uvek, mozda samo kardan. E da, i ovo je mnogo teze od obicnog sistema.

    Lanac ti je spadao zbog nepravilnog podesavanja menjaca. Imas na menjacu dva srafa kojima se steluje viljuska kako lanac vise ne bi spadao. Na odecu si morao da pazis, delimicno zbog loseg podmazivanja, a realno, mogao si da stavis stitnik za lanac - imas onaj dugi celom duzinom lanca, i imas manji plasticni obruc oko lancanika, dok sam ga imao na biciklu nikad se nisam isprljao.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #2216
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    ^Lici na jos jedan patent iz tele shopa

  7. #2217
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    @Strider Jesi li ti probao ovakav bajs? Ja nisam, i znam o njemu samo onoliko koliko sam mogao da pohvatam iz klipa koji si okacio. Iz tog razloga ne mogu da tvrdim nista, vec samo da kazem da mi koncept deluje zanimljivo.

    Kao sto si i sam rekao. Moras da podesavas, i da pazis odecu. Iz ovog klipa mi deluje da ne moras da radis nista po tim pitanjima. Napredak, zar ne!?

    A da li ce moci da u potpunosti zameni lanac, cisto sumnjam.

  8. #2218
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Kod lanca je dovoljno jednom godisnje nastelovati menjac. I to u zavisnosti od koriscenja, a sa dobrim stitnikom nemas problem za odecu.

    Bajs nisam vozio, ali je jasno da ce sajla/veza proklizati daleko pre lanca. Uostalom, jel ti deluje kao da je odrzavanje prosto ?

    Pored toga, ovaj pogon na srednjoj glavi mi je sumnjiv, deluje mi kao da je neravnomeran... A kako god, u blatu ili velikoj prasini (mountain bike, samo sam u tim uslovima i vozio) je ovo definitivno nepouzdano. Da su izmislili neki sistem bez bilo kakvog otvorenog prenosa pa i ajde...

    A da. Kvarovi na ovakvom menjacu su katastrofalni, dok kod lancanika mozes i prvom...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #2219
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Schwinn je ozbiljna fabrika bicikala sa dugogodisnjim iskustvom. Ne verujem da bi krenuli u proizvodnju, da taj sistem nije prethodno prosao silne provere, i da se nije dobro pokazao. Naravno, postoje bicikli za razne namene, tako da su sigurno oni dobro isplanirali na koje ce bicikle ugradjivati ovaj sistem, tj. ko ce biti ciljna grupa potrosaca.

    Vreme ce pokazati kako ce proci.

    A tu je uvek i mogucnost dodatnog unapredjivanja, itd.

    Volim sve vidove napretka tehnologije i tehnickih resenja, tako da podrzavam to sto se neko trudi na tom polju da donese neke promene.

    Iskreno, bas bih voleo da ga probam.
    himmelstrider likes this.

  10. #2220
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Podrzavam tehnicko-tehnoloski napredak, apsolutno. Samo ne smatram da je ovo vredno truda, s obzirom da donosi premalo unapredjenja, za razliku od recimo kardanskog prenosa.

    Pravi koncept je napravila kompanija Nulla, pogledaj, interesantna je. Mogu da nabrojim gomilu mana, ali je ozbiljan korak napred, sa savladivim preprekama...
    Srđan likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •