Strana 221 od 413 PrvaPrva ... 121171211217218219220221222223224225231271321 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.201 do 2.210 od ukupno 4128
Like Tree5873Likes

tema: Off topic chat zez soba!

  1. #2201
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Prvo i osnovno, iza svake gume stoji nauka. Postoji mnogo faktora koji uticu na izdrzljivost. Ljudi kupe polovnu gumu sa V indeksom 160 i onda je toliko i voze. Ne zavredjujem ja brzu voznju, kao sto rekoh ni ja ne preterujem, zbog auta, ali volim da vozim brze iako nikad nemam potrebu.

    Dalibore znam kako izgleda gadan udes, nazalost. Medjutim, svaki koji sam ja video je puka greska vozaca (najcesce pijanog)... Uzgred, da ne znas mozda jel moguce da civil nauci neki napredniji kurs prve pomoci?
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #2202
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Postoji set guma za odredeno vozilo od 500 eura i od 1400 za isto vozilo.Najcesci uzroci nesreca nisu puknute gume vec puknuti vozaci.Najcesce se gubi kontrola,izlijece sa ceste,vrti u krug,zaspi za volanom itd. Slijedi mobitel,pa zatim smetnja suvozaca,zar od cigarete na koljenima,puknute gume ni na vidiku. No izuzetak potvrduje pravilo.Poz
    himmelstrider likes this.

  3. #2203
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ne napisah ja samo da je guma opasnost pri velikoj brzini- gomila s*anja se desi,a vremena za reakciju nema.
    Svi ste vidjeli udese ali ja sam ih gledao(i bio krvav do lakata dok ih spremim za operaciju) svake sedmice. Već godinama ne radim na hirurgiji i sada udese viđam samo na slikama ili tv-u(kao i svi ostali).

  4. #2204
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Dogovoreno. Rizik, ali u zdravoj meri

    Ne rece mi, jel postoji neki kurs za malo napredniju prvu pomoc koji civili mogu da pohadjaju ?
    HADzI DALIBOR likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  5. #2205
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Ma kupis ovo, pa laganica do Tasosa.

    1958 Fiat 600 sa malo Abart detalja-znackica

    Jedini ovakav, jos preziveli a original u Juznoj Kaliforniji



    San svakog kolekcionara



    Sredjen originale.



    A kad'smo kod guma. Original Pirelli 520/12 Wide-White-Wall spare, with jack. Original tires.



    Makina suva ko barut, samo brises prasinu.




    Kadice cista skajcuga Rekaro LE.



    Cajgeri & radio, ma bogato nema sta.




    Zasticen je sa tri sloja i garancijom.




    Los Angeles, California

    Na zalost vecje prodat nekom srecnom kupcu, cena je bila samo $ 18,000 dolarosa.

    Koga interesuje sta je sve radjeno i u kakvom je stanju- do koje mere je sacuvan. Izmedju ostalog, prodavac napominje da je samo kozni kais koji drzi rezervnu gumu malo ostecen.

    1958 Fiat 600 For Sale Los Angeles, California

    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (5.2.2014. u 14:54)
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  6. #2206
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Citat himmelstrider kaže: Pregled poruke
    Dogovoreno. Rizik, ali u zdravoj meri

    Ne rece mi, jel postoji neki kurs za malo napredniju prvu pomoc koji civili mogu da pohadjaju ?
    U BiH nema(koliko ja znam),a nešto sam čuo da ima u Hrvatskoj. Znam lika koji je sada otišao u Irak i znam da je nešto polagao u tom smislu u Croatia.

  7. #2207
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Raspitacu se malo... posto vec imam tendenciju da budem miran kad svi ostali trce u krug i cupaju kosu, pojeo bi se kad bi (ne daj Boze) trebalo da reagujem a ne znam kako.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  8. #2208
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Svašta je dobro znati ali to je malo komplikovana nauka.
    Pri tom ne mislim na vještinu nego na mogućnosti u datoj situaciji,tj da bi stvarno pomogao nekom pri teškoj povredi ili stanju,treba ti oprema koju nećeš imati kod sebe.
    Pogledaj šta je u stanju uraditi ekipa hitne na licu mjesta: trenutno održavanje u životu i brz prevoz do klinike i to ako imaju sreće.
    Običan čovjek ma kako bio obučen(taman bio i hirurg,anesteziolog,internista) će moći uraditi mnogo manje od toga zato što nema alat i sam je.

  9. #2209
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    Jedino bi u nekoj ne daj boze situaciji doktor reagovao trezvenije i bez panike, sto ne mogu da tvrdim za sebe recimo
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  10. #2210
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Off topic chat zez soba!

    To da.
    Himmelstrider(nisi mogao izabrati lakši nick?) kaže da je 'ladan ko špricer u datim situacijama pa bi mogao pomoći ako zatreba.
    Tu bi bila i pomoć sprečavanje nekoga da napravi veću štetu nestručno "pomažući" povrijeđenom(znam za par slučajeva): npr da spriječi čupanje stranog tijela(noža)ili pomijeranje čovjeka sa povredom kičme.
    VLADAN P and himmelstrider like this.

Slične teme

  1. Chat
    By milan zmaj in forum Ankete
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 2.1.2012., 14:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •