Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.4.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Meister-Anker koji je ovo model??

    Pozdrav svima iz Bosne. Imam jedno pitanje, pa ako neko zeli da pomogne, bio bih zahvalan. Ovaj sat sam dobio od pokojnog djeda prije tacno 20 godina. On ga ima od kako sam ja bio mali, kupio ga je negdje u Njemackoj mislim. Prerovio sam Internet nekoliko puta, ali nisam nasao ovaj model nigdje. Vrlo neobicnog izgleda, radi precizno nikad nije stao (pokvario se), jedino ne znam da navijem datum . Zanima me koji je ovo model i koliko kosta ovaj sat. Ako neko zna.. Meister-Anker, 25 rubisa, automatic, evo fotke..Hvala unaprijed mailmaster.crew@gmail.comMeister-Anker koji je ovo model??-fcnjqu58ihbqic4fnhdh.jpgMeister-Anker koji je ovo model??-9xv1vqntvgdhg1kuchmf.jpgMeister-Anker koji je ovo model??-szn1buojyq49aqlkwat3.jpg

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.625
    Lajkovi
    18032
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Meister-Anker koji je ovo model??

    Mislim da je unutra Forester 226.

    Manufacturer Förster
    Caliber 226
    Number of jewels 25
    Escapement Anchor with pallets
    Balance Nickel
    Shock protection(s) Incabloc
    Balance cock direction clockwise
    Hairspring stud moveable
    Regulator type Hairspring key
    Features SCD,QG,JD,RDR,AUT
    Functions Hour, minute, second, day, weekday, selfwinding
    Beats per hour 21600
    Size 111/2'''
    Production time 197x
    Image in Flume Werksucher K3 177
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Novi član
    Član od
    7.4.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Ako mislis na ovo, da, lice brojevi i to, ali oblik sata nije ni slican The Metatechnical Cabinet - F�rster 226

    Zanima me bas ovaj sat koji imam. A kolika je vrijednost ove chuke? Ne prodajem ga, pitam onako radi sebe, jer dugo,dugo nista nisam mogao naci o njemu...

    I da, oprostite, i sta znaci to Förster 226? I jos nesto..nema sanse da ga otvorim! Nosio sam ga sajdziji, trazio mi 50 evra da ga otvori i bajagi nasteli datum, pa mi nesto puno brate..Kako se otvori?
    Poslednja ispravka: vladas (7.4.2012. u 23:31) Razlog: Uzastopne poruke

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.625
    Lajkovi
    18032
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Meister-Anker koji je ovo model??

    Förster 226 je mehanizam za koji mislim da se nalazi u tom satu.
    Datum bi trebalo da se šteluje ponovljenim izvlačenjem krunice.
    Sat će ti otvoriti ,i reći koji je tačno mehanizam u pitanju,svaki (normalan) časovničar besplatno. Cena eventualne popravke je druga stvar.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Novi član
    Član od
    7.4.2012.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Meister-Anker koji je ovo model??

    Valjda nije pokvaren, jer uredno vrti datume i dane, samo nisu nastimani. Hm..posten velis, sutra cu otici pitati svog sajdziju sta to znaci posten!
    A sada bih jos zamolio da mi kazes sta je to, taj mehanizam 226, valja li i slicno tome, i zasto vec 10 godina ne mogu naci ama bas nista o ovom satu koji imam? Pa i otprilike koliko kosta ovo cudo? Ok sad vjerovatno znamo koji je mehanizam u njemu. Da, moj stari kaze ovako..evo price..
    Moj djed je bio u WW2. Spasio je dvojicu svaba od streljanja jer je bio neki oficir (ima i slika na bijelom konju i sa smajserom), dakle partizan nije dao ucmekati cvaj svaben. Poslije rata, kad se odlazilo u Njemacku kasnih 60-ih, ode on sa mojim ocem da ga zaposli. Tamo nadje jednog od tih svaba, po adresi koju je imao od njega. Taj svabo je bio ugledan gospodin, sa jednim satom u dzepu, i drugim na ruci, tako moj stari kaze. Moj stari je 47-o godiste i svega se sjeca naravno. Moj otac je ostao nekih 5 dana u D, dok ga neka jalija nije izbubala i on se vrati kuci, a djed je ostao kod svabe par dana i nakon toga dosao kuci. Pricao mi je to djed dok sam bio klinac. Tad sam se poceo diviti tome satu, i stalno ga gledao i dirao. Pred smrt, djed ocu ostavi zlatan prsten sa crnim rubinom, a meni ovaj sat. Sjecam se da je spominjao da je taj svabo imao veze sa satovima. To je sve..
    Valjda vam ekipa nisam naporan, ali iskreno, htjeo bih da znam porijeklo sata, sto je teze, ali barem stvarni model i vrijednost, jer kanim ga ostaviti svojim kcerkama u amanet.
    Da, otici cu ,pa ako otvori sat, slikam mehanizam..hvala unaprijed na trudu ljudi.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.625
    Lajkovi
    18032
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Meister-Anker koji je ovo model??

    Dok ga ne otvoriš evo šta je gazda ovog foruma napisao ranije-


    Meister Anker je kompanija osnovana 1968 a koja se bavi proizvodnjom i distribucijom raznih vrsta satova, prvenstveno modnih i sportskih rucnih i alarmnih (stonih) satova sa raznim funkcionalnostima. Inace to je samo jedan od brendova nemacke kompanije Quelle (http://www.quelle.com/). U svakom slucaju oni su sve samo ne 'renomirani proizvodjac satova'.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.8.2011., 20:44
  2. Koji je ovo model Maurice Lacroix sata
    By marko.bojovic in forum Swiss-Made high-end satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.7.2011., 16:59
  3. Patek Philippe ručni sat - koji je ovo model?
    By kowalski in forum Patek Philippe
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.11.2009., 12:35
  4. Junghans sat - Koji je ovo model?
    By KLL in forum Opšti forum
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 2.1.2009., 20:25
  5. Meister Anker Chronograph ?
    By Štaka in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 7.6.2008., 12:51

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •