Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
Like Tree11Likes

tema: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Exclamation Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    Sinoć je na Hrt-u bila emisija o čovijeku koji je pokrenuo izlov dupina za komercijalne svrhe.Bogatio se time radeć s njima u aqwalandovima i ne obraćajuć pažnju na te životinje.Sve do trenutka kad je njegov voljeni dupin Fliper uginuo na njegovim rukama,tj učinio samoubojstvo jer dupini sami odlučuju dal i kada da dišu.Tad je tužan shvatio da te životinje pate i počeo je malo više istraživat njih.
    Počeo je putovati svijetom i put ga je doveo i do Japana gdje love dupine radi prodaje u aqwalandove ali i gdje se godišnje ubije 23000 tih životinja.Napose krvav scenarij odvijao se u jednom zaljevu i snimanje divljačkog ubijanja životinja nikom nije uspijela da se snimi,osim njegovoj ekipi koju je za to skupio,skrili su kamere vrhunski i odradili posao tajno u strahu da ih policija ne ulovi.Kadrovi ubijanja dupina su zastrašujući čak i meni koji sam radio na plivarici i svaki dan lovio mnoštvo ribe.
    Još veći apsurd je da je dupin na vrhu hranidbenog lanca i kao takav u mesu ima veliki postotak žive što je pogubno za zdravlje al Japanci su se na sve to oglušili.Čak su djeci u školi davali takvo meso u kantini da jedu sve dok nisu neki progovorili o tom problemu.
    Sve u svemu uz pomoć novca japanci i dalje lobiraju da mogu i dalje lovit dupine bez obzira dal to šteti zdravlju il ne,davajuć siromašnim zemljama novce samo da glasuju da i dalje mogu izlovljavat dupine.
    Isprike svima jer znam da većina vas nije ni mogla gledat ovu emisiju al cilj mi je da kažem što mislim o problemu izlova dupina u svijetu(napose Japanu)
    Lp!
    karldzonson likes this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.625
    Lajkovi
    18032
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    Šta reći...
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    Nisam znao da je meso delfina jestivo
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    Ma japanci jedu sve živo,najžalosnije je što ih vlada potiče na to hučkajuć ih da dupini izlovljavaju ribu pa im zato treba smanjit broj izlovom.a ne kazuju tim jadnim ljudima da je meso te životinje puno žive i posljedice konzumiranja takve hrane za trudnice pogoduje rađanju djece totalnih invalida,živi užas.
    Čak je lokalni načelnik mjesta gdje se izvršava taj užasan pokolj davao u školu za obroke koji su kod njih obavezni za jest meso tih dupina,trujuć tako djecu,posljedice su umiranje živčang sustava i to vrlo bolne i neizlječive.Htio je čak proširit na cijeli Japan to meso u škole ali kad su dvojica mjesnih čelnika saznali od ovih amerikanaca istinu o štetnosti dupinovog mesa digli su glas i prestali su davat djeci meso za obroke ali nisu prestali s ubijanjem.
    Američki protagonisti za spas dupina malo su provjeravali na njihovim tržnicama meso riba i zaključili da dupinovo meso rijetko tko jede u Japanu i svi se zgražaju na pomisao da se dupini ubijaju,al ne znaju da to meso jedu prikriveno pod oznakom da je meso kitovo i time truju ljude i lažu im samo radi zarade zbog koje imaju i jak lobi u svijetu.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    I tunjevina sadrzi odredjeni procenat zive, ja sam prestao da je jedem, tacnije jako retko, inace preporucuje se da trudnice ne jedu tunjevinu....

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    Zemlja Seika je i inače najkontraverznije mesto na planeti. Bez obzira na nacionalno bogatstvo, osuđeni su na morske resurse (inače su tanki po pitanju resursa, uopšte) i tu skrupuli popuštaju a nastupa licemerje i hladna, racionalna korporacijska logika. Najtrivijalnija slika je njihov kitolovac sa natpisom "Istraživanje". Glavna istraživačka oprema su harpuni i motorne testere... a ovo sa delfinima ne treba ni komentarisati.

    Ubijanje dupina za jelo u Japanu-whaling-fleet-research.jpg
    VLADAN P and karldzonson like this.

  7. #7
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    Ma nije stvar u delfinima.
    Larma se digne kad neko ubije neku "plemenitu" zivotinju. I tad se svi zgrazavaju. Jer boze moj, javnost reaguje nad jadnim delfinima, kitovima, konjima.... Meni to izgleda kao cisto bacanje prasine u oci. Dok vecina potpisuje peticije i zali za "plemenitima", industrijalizovana manjina hara i "guli" one manje plemenite. Nisam jos cuo da neko zali za skusama, lignjama, tunama, oslicima, lososima..... I to su zivotinje i skoro da ih nema vise, okeani su prazni, a o kopnu da i ne pricamo!
    Bar ja tako razmisljam
    sima hrabri, karldzonson and vlajo like this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    Slažem se u potpunosti da je ljudski rod pretjerao s izlovom svega živoga!Kod nas još uvijek postoje fobije da je riba iz uzgoja nezdrava.NIJE!Dokazano razlike su slabe cijena te ribe triput je manja od one slobodno ulovljene,a uz to ta riba provjerena je zdrastveno i ima više omega u sebi.I onda da nismo glupi narod al nismo mi krivi već propaganda koju vode oni koji žive izravno il neizravno od izlova ribe.svijet bi trebao prijeć što više na uzgoj i ribe ali i ostalih životinja koje su potrebne i smanjit izlov sveg živog!
    A ti kitolovci trebalo bi ih sve torpedirati,kakve užasne face imaju ti ludi japanci,živi fanatici.Inače ujak mi je sudjelovao više puta u tunolovu tuna iz kaveza uz prisustvo japanaca koji su tune odmah spremali na svoj brod.Čim vide te tune samo što ih žive ne pojedu.

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    Nisam jos cuo da neko zali za skusama, lignjama, tunama, oslicima, lososima.....
    Ja žalim. Kad se tiganj isprazni.
    Neslana šala...
    Ljudima su delfini i kitovi bliski. Ima tu prilično poistovećivanja i simpatija. Posebna su to bića (životinje, kako ko gleda na njih), ali to je već razvlačenje teme.
    Poenta: davno smo prestali da lovimo opstanka radi, sada dominira industrija... humanost tu nema šta da traži. Nažalost.
    vladas and fotopetar like this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Ubijanje dupina za jelo u Japanu

    Ima takvih stvari i blize - recimo proguglajte malo kako se ubijaju kitovi na Farskim Ostrvima ili foke u Kanadi.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Podrška JAPANU
    By Mister No in forum Kafić
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.3.2011., 16:31
  2. Proizvode li se svi seiko satovi u Japanu
    By sociolog in forum Japanski satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.8.2010., 22:51

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •