Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
Like Tree2Likes
  • 2 Post By Vladan Stevanovic

tema: Patek Philippe ručni sat - koji je ovo model?

  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.5.2009.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Patek Philippe ručni sat - koji je ovo model?

    pozdrav!
    ovo je moj prvi post na forumu,i nadam se da bi mi mogli pomoći.
    došao sam u posjed ručnog sata Philippe Patek, no međutim imam dva problema.
    prvi je što uopće ne znam ništa o satu,te ne mogu nači ni koji bi to model trebao biti,a ni da li je uopće original. prilažem slike na kojima se vidi ono što sam ustanovio-da ima nekakvu verziju Calatrava križa, da na poklopcu piše DEVILLE, te da ima utisnut logo na ključu. google mi nije pomogao puno, tako da molim vas znalce za pomoć. isto tako me zbunjuje što na poklopcu piše Pater Phillippe.

    drugi problem je taj što sat nema narukvicu,a s obzirom da ne znam koji je model,ne znam ni kakva narukvica bi na njemu trebala biti,te ju tako ne mogu ni tražiti. pa evo,vama se obraćam za pomoć-svaka informacija dobrodošla!

    evo slike:
    http://img140.imageshack.us/gal.php?g=47872923.jpg

  2. #2
    Novi član Avatar korisnika hammer
    Član od
    23.4.2009.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć-model nepoznat

    Zao mi je! Sat je veoma losa kopija

  3. #3
    Novi član
    Član od
    7.5.2009.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć-model nepoznat

    huh,to sam i pretpostavio. po čemu se to vidi? križ je drugačiji?nema serijskog broja?
    da znam za ubuduće.

  4. #4
    Novi član Avatar korisnika hammer
    Član od
    23.4.2009.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć-model nepoznat

    Pa odakle da pocnem... Pocevsi od kucista, preko krunice, natpisa na brojcaniku, pa do mehanizma..Samo obrati paznju na mehanizam. Svaki sraf mu je los, nigde dekoracije, to je cisti kinez iz domace radinosti.

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: pomoć-model nepoznat

    Citat hammer kaže: Pregled poruke
    Zao mi je! Sat je veoma losa kopija
    U potpunosti se slažem sa konstatacijom.

    Kao i sa ovom:

    Citat hammer kaže: Pregled poruke
    Pa odakle da pocnem... Pocevsi od kucista, preko krunice, natpisa na brojcaniku, pa do mehanizma..Samo obrati paznju na mehanizam. Svaki sraf mu je los, nigde dekoracije, to je cisti kinez iz domace radinosti.
    Sve je na njemu loše odrađeno, a kada vidiš kako izgleda pravi Patek onda i shvatiš kako je to lako primetiti. Evo kako izgledaju pravi Patek menahizmi:






    Ali i da nije tako loše urađen jedan detalj ga nepogrešivo otkriva, pogledaj sliku u prilogu...


    Pozdrav,
    V.S.
    Priložene slike Priložene slike Patek Philippe ručni sat - koji je ovo model?-pater-philippe.jpg  

  6. #6
    Novi član
    Član od
    7.11.2009.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć-model nepoznat

    he he,ma pater phillipe je zapravo deda od pateka pa je zato sat rijedak.he he a što se tiće kako primjetiti razliku između originala i kopije,to je,slažem se sa navedenim,vrlo lako.samo treba vidjeti jedan original pateka i uvijek će znati kad naleti na kopiju.a to uostalom vrijedi i za sve swiss made satove.

  7. #7
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: pomoć-model nepoznat

    u potpunosti se slažem
    kao i kad ti neko prodaje nešto kaj vredi 10 000eu za 1000 ,kao dobio pod neki dug pa da vrati pare

  8. #8
    Novi član
    Član od
    24.11.2008.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia
    Poruke
    7
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: pomoć-model nepoznat

    Buhahaha, kinezi su nepopravljivi. Dizajn ponekad i umeju da prekopiraju, ali im kopiranje teksta nikako ne polazi za rukom...

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: pomoć-model nepoznat

    Citat donn kaže: Pregled poruke
    he he,ma pater phillipe je zapravo deda od pateka pa je zato sat rijedak.he he a što se tiće kako primjetiti razliku između originala i kopije,to je,slažem se sa navedenim,vrlo lako.samo treba vidjeti jedan original pateka i uvijek će znati kad naleti na kopiju.a to uostalom vrijedi i za sve swiss made satove.
    Nisam siguran da većina ljudi ima prilike da vidi jednog Patek-a, Breguet-a, Ulysse Nardin-a, IWC-a i ostalu kompaniju čak ni preko izloga a kamoli da ga pogleda uživo ili stavi na ruku. Tako da verujem da čak i malo bolji znalci kada dođu u posed izuzetno kvalitetne re*like, padaju u dilemu dal je u pitanu original sat ili ne i često su skloni da traže dodatno mišljenje.

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    u potpunosti se slažem
    kao i kad ti neko prodaje nešto kaj vredi 10 000eu za 1000 ,kao dobio pod neki dug pa da vrati pare
    Iako se slažem po ovom pitanju sa tobom, i mišljenja sam da će u takvim situacijama u većini slučajeva sat biti ili jako dobra re*lika ili kraden, ima slučajeva kada je čovek primoran da proda nešto vredno u bescenje kako bi što pre došao do para jer drugog izbora nema. Nažalost.

    Citat HEHAD kaže: Pregled poruke
    Buhahaha, kinezi su nepopravljivi. Dizajn ponekad i umeju da prekopiraju, ali im kopiranje teksta nikako ne polazi za rukom...
    Mislim da je ime proizvođača namerno ispisano na način na koji je ispisano kako bi se stavilo do znanja da je reč o re*lici. I sigurno se isti nije prodavao po visokoj ceni. Da je Kinez hteo da uradi vrhunsku re*liku, on bi to i uradio.

    btw


    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Patek Philippe sat, original ili replika
    By VLADAN P in forum Patek Philippe
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.8.2013., 20:21
  2. Patek Philippe Sky Moon Tourbillion replika
    By vladan_ns in forum Patek Philippe
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.5.2009., 23:22
  3. Patek Philippe satovi - info
    By Shmizla in forum Patek Philippe
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.2.2009., 10:29
  4. Patek Philippe Muzej
    By Shmizla in forum Patek Philippe
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.1.2009., 21:43
  5. Patek Philippe Wallpaper
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.1.2009., 20:54

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •