Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 21
Like Tree2Likes

tema: Koji TV kupiti? Savet!

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Koji TV kupiti? Savet!

    Uh treba pomoc, razmatram neku kupovinu.
    Zanima me lcd tv oko 40inca, bez neta, onog smatra itd znaci klasican tv sa usb ulazom da mogu da gledam filmove i da mogu da povezem laptop sa njim da mogu tv da koristim kao monitor. Sta da gledam??
    snimio sam ova dva:
    https://www.kupujemprodajem.com/Sams...3947-oglas.htm
    https://www.kupujemprodajem.com/LG-4...3964-oglas.htm
    Kojeg mi proizvodjaca preporucujete?
    I jos jedna bitna stvar, zelim da povezem tv za nekim 5.1 sistemom, i nema sanse da skontam kako to ide mozda neko nesto zna?
    hvala!

  2. #2
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom re: Koji TV kupiti? Savet!

    Čini mi se da si dobro proučio ponudu pre nego što si postavio pitanje. Koji god da kupiš od ta dva modela, nećeš pogrešiti. I jedan i drugi su provereni, i predstavljaju "best buy" u domenu oko 400e.

    Iskreno, ja bih uzeo LG. I sam imam 3 njihova modela u kući, i mogu ti reći da sam prezadovoljan.

    Što se tiče povezivanja, ima na svakom tv-u audio out. Na LG-evom modelu imaš i komponentni izlaz (za činčeve), kao i digitalni (za optički kabl). Preko jednog od tih izlaza povezuješ sa 5.1 sistemom, naravno u zavisnosti od ulaza koji ima taj sistem.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika nele
    Član od
    23.2.2011.
    Lokacija
    Lazarevac
    Poruke
    534
    Lajkovi
    2222
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Koji TV kupiti? Savet!

    nasa vlada je izabrala signal koji u evropi kako su mi rekli koristi samo engleska,drugim recima ako tv ne podrzava DVB-T2 (стандард за емитовање дигиталног ТВ сигнала) , morace se dokupiti set top box koji ce biti oko 50 evra.
    evo i vladinog sajta ДТВ Србија | Дигитализација телевизије i jedna korisnija koja kaze da u Srbiji trenutno nema modela koji podrzavaju taj signal
    DVB-T2 televizora nema u Srbiji
    Nisam pomogao sa ovim,ali ako neko ima mogucnosti sto da odmah nekupi takav tv , pozz

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Srdjane evo sta me muci. Fanatik sam za filmove pa mi je bitan zvuk. Vidim da mnogo ljudi muci muku sa tim, pa sam ja odlucio da ovde potrazim pomoc. Evo u cemu je fora:
    Prva stvar je da necu imati kucni bioskop(on podrazumeva dvd resiver i 5.1 zvucni sistem), vec samo 5.1 sistem, a filmove cu pustati sa usb memorije. Druga stvar je da necu moci koristiti digitalni izlaz iz tv-a jer ne postoji ili je mnogo skup 5.1 sistem koji moze raditi na taj opticki kabal, ili takvom sistemu treba jedna sprava od 300dolara koja prevodi zvuk iz optickog u ovaj normalni za zvucnike. Znaci moje pitanje je da li mogu povezati 5.1 sistem uz pomoc cinceva?
    Evo kako izgledaju, a ti mi objasni koji su tu izlazi za 5.1 sistem i kako bi to povezao?
    Koliko bih cinceva koristio za to sto zelim i koji su to or ovih 5 ovde?
    Samsung ima izlaze za sluske, ali verovatno je to samo stereo izlaz za 2.1sistem?
    Koji TV kupiti? Savet!-224618-lcdledplasmatvs-lg-42ln5400-d-4.jpg

    Da napomenem da moj 5.1 sistem ima 3 ulaza u sebe ona standardna od 3.5mm, ne znam kako se rade novi 5.1 sistemi, mozda cak i sa dva ta ulaza od 3.5mm ali verovatno je na svakom od ta dva kabla po vise kontakata na uticnici.

    i zadnje pitanje, moj laptop bez problema pokrece 22incni fullHD eksterni monitor od drugog kompa i to preko one velike uticnice ne znam kako se zove ali one standardne. Ovi televizori nemaju tu uticnicu vec imaju hdml ulaz koji sluzi za to. Kakve su sanse da moj laptop gura full hd prekod hdml kabla?
    Poslednja ispravka: bezbi (15.1.2014. u 12:54)

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Evo ovako sto se tice 5.1 to ne znam, nemam te zvicnike ali bi me zanimalo ako neko adekvatno objasni. A sto se tice HDMI kabla, meni je lap top stalno povezan sa TV-om (nedavno sam kupio LG Smart 3d tv za oko 400e 32inca za sobu dovoljno) E sad kad povezem lap top i tv i u podesavanjima stavim Full HD rezoluciju 1080p na TV-u mi se gube ikonice pri krajevima ekrana, odnosno vidim ih pola, Ali kad pustim film sve bude normalno nista nije okinuto. Slikacu pa cu postaviti da vidis kako izgleda. Najbolje je napuniti HD filmovima prikaciti ga preko USB i pici filomove, samo ti prevod mora biti nalijepljen na film

    I vjeruj mi da je bolje kad vec kupujes TV da uzmes Smart, ima mogucnost da pustas filmove direktno sa kompa bezicno za LG to je program SmartShare ubacis filmove u jedan folder i samo na tv otvoris. Sve preko WIfi i niste ne koci ni sjecka cak ni filmovi od 45gb
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (15.1.2014. u 13:09)

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Hvala za info! A cek kad kazes gube se, jel fale krajevi ekrana uvek, a ceo bude samo kada gledas film? I jos jedna stvar, jel moras za to imati neku bas jaku grafiku? Odgovaralo bi mi da kada povezem preko hdml_a da na tv ide samo slika a da zvuk ostane na kompu, jel ima to u podesavanjima?

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Ima i to podesavanje, ides na onu ikonicu za zvuk i samo na playback devices smanjis ton sa TV na 0 i stavis da je default zvucnici. Evo kako izgleda ekran ali kad je film sve je normalno.
    Koji TV kupiti? Savet!-dsc01730.jpg
    Pa za BD45 ili BD25 ti treba malo jaca konfiguracija, ali ako ih kopiras na HD nema problema TV to sljaka lagano. I meni malo koci kad pustim preko HDMI-a ove bas zahtjevne SCfi od 45 gb ali sa ripovima nema problema. I da kao player ja koristim GOM ili VLC neko kaze da ne valjaju ali VLC pusta svaki moguci format sto me moze niko moze VLC
    bezbi likes this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    Srdjane evo sta me muci. Fanatik sam za filmove pa mi je bitan zvuk. Vidim da mnogo ljudi muci muku sa tim, pa sam ja odlucio da ovde potrazim pomoc. Evo u cemu je fora:
    Prva stvar je da necu imati kucni bioskop(on podrazumeva dvd resiver i 5.1 zvucni sistem), vec samo 5.1 sistem, a filmove cu pustati sa usb memorije. Druga stvar je da necu moci koristiti digitalni izlaz iz tv-a jer ne postoji ili je mnogo skup 5.1 sistem koji moze raditi na taj opticki kabal, ili takvom sistemu treba jedna sprava od 300dolara koja prevodi zvuk iz optickog u ovaj normalni za zvucnike. Znaci moje pitanje je da li mogu povezati 5.1 sistem uz pomoc cinceva?
    Evo kako izgledaju, a ti mi objasni koji su tu izlazi za 5.1 sistem i kako bi to povezao?
    Koliko bih cinceva koristio za to sto zelim i koji su to or ovih 5 ovde?
    Samsung ima izlaze za sluske, ali verovatno je to samo stereo izlaz za 2.1sistem?
    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	224618-lcdledplasmatvs-lg-42ln5400-d-4.jpg
Viđeno:	1756
Veličina:	222,8 KB
ID:	83872

    Da napomenem da moj 5.1 sistem ima 3 ulaza u sebe ona standardna od 3.5mm, ne znam kako se rade novi 5.1 sistemi, mozda cak i sa dva ta ulaza od 3.5mm ali verovatno je na svakom od ta dva kabla po vise kontakata na uticnici.

    i zadnje pitanje, moj laptop bez problema pokrece 22incni fullHD eksterni monitor od drugog kompa i to preko one velike uticnice ne znam kako se zove ali one standardne. Ovi televizori nemaju tu uticnicu vec imaju hdml ulaz koji sluzi za to. Kakve su sanse da moj laptop gura full hd prekod hdml kabla?
    Vidi ni jedan od ova dva ponuđena tv-a nema komponentni izlaz za 5.1 sistem. Ova dva skroz desno su ti audio izlazi, ali oni bi ti slali samo 2.0 signal. To podrazumeva da ne bi imao pravi surround zvuk, već bi ti svi zvučnici radili i slali identican zvuk. Naravno, ne znam koji 5.1 sistem imaš, ali je moguće i da ti neće slati singal na zadnje zvucnike, već raditi samo kao 2.1.

    Iskren da budem, ne znam da li uopšte i prave televizore koji imaju komponentni 5.1 izlaz.

    Ali ako gledaš filmove koji nemaju 5.1 zvuk, onda ti je sve jedno. Bitno je samo da ti tvoj sistem reprodukuje na sve zvučnike.

    Ako filmovi imaju 5.1 zvuk, onda ti je moj savet da ih puštaš sa kompa, i da na komp nakaćiš zvučnike. Sve pod uslovom da ti komp (laptop) ima 5.1 output.

    Što se tiče tvog laptop-a, ako pušta fullhd na na monitoru, onda će i na tv-u. Pretpostavljam da pričaš ili o DVI ili o VGA izlazu/ulazu. Pa ako ti tv nema neki od tih ulaza (kao što se vidi na slici da ima samo hdmi), onda ti treba hdmi adapter.

    Nadam se da sam uspeo koliko toliko da ti odgovorim na pitanja.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Pa meni lap top ne pusta na monitoru Full HD rezoluciju vec 1366x768 vjerovatno je do toga problem, ja sam tako gledao dok nisam kupio ovaj Smart TV i sad ih pustam preko HD ili preko ovog programa SmartShare, sto je mi je i najlakse.
    Zvuk mi je onaj sa TV zvucnika, ne smeta mi, ja vise gledam na kvalitet slike nego zvuka.
    Evo ove ulaze ja imam na mom TV-u
    Koji TV kupiti? Savet!-dsc01732.jpgKoji TV kupiti? Savet!-dsc01731.jpg
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (15.1.2014. u 14:59) Razlog: dodao slike

  10. #10
    Član Avatar korisnika Srđan
    Član od
    22.10.2013.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    463
    Lajkovi
    1519
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Koji TV kupiti? Savet!

    Pogledaj u podešavanjima na laptopu koja ti je rezolucija podešena za tv. Možda možeš da povećaš na 1920x1080, pa ti neće skraćivati sliku.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •