Strana 9 od 43 PrvaPrva ... 567891011121319 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 90 od ukupno 427
Like Tree339Likes

tema: Koji mobilni telefon imate?

  1. #81
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Vec neko vreme koristim (i za posao i za "razonodu") LG Optimus 7 sa Windows Phone 7.5 i totalno sam odusevljen...
    Koji mobilni telefon imate?-lg-optimus-7.jpg
    backarelli likes this.
    No time to lose

  2. #82
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Punisheru, zanimljivo izlaganje ali ne u potpunosti i tačno.
    Kao prvo Apple korisnici ne ponižavaju druge, već se ostrašćeni korisnici svih mobilnih platformi medjusobno ponižavaju.

    Drugo, iPhone je derivat Unixa a Android Linuxa, što je ipak različito.

    Ono sto prodaje iPhone nije nabudzena specifikacija kao kod Android i drugih telefona, vec "USER EXPERIENCE" i to je razlog zbog kojeg ga i dalje koristim. Uvek dobijem garantovani odziv telefona na bilo šta što radim, bez kočenja, usporavanja, restartovanja i sličnih stvari koje su recimo na Windows Mobile v5.x platformi (poslednji Windows mobile koji sam koristio) bile uobičajene, a koliko čujem i kod nekih Android korisnika.

    Procitaj zanimljiv tekst o jednom od razloga zbog kojeg iPhone ima mnogo bolji user experience: Why Android Will Always Be Laggier Than iOS | Cult of Mac

    Here’s why Android can’t render its touch UI without lagging, according to Munn. In iOS, UI rendering processes occur with dedicated threads in real-time priority, halting other processes and focusing all attention on rendering the UI. In other words, every time you touch your finger to your iPhone’s display, the OS literally goes crazy: “Someone’s touching us! Someone’s touching us! Stop everything else you’re doing, someone’s touching us!”

    In Android, though, UI rendering processes occur along with the main thread with normal priority. In other words, it treats rendering the UI the same way as it would, say, downloading a podcast in the background, checking for SMSes, or anything else. Hence, a choppy UI.
    Ti koristis telefon koji je samo za telefoniranje + PDA, ja koristim telefon koji ujedno i PDA i radi skoro sve ono sto radi i desktop računar a da pritom ne naruši performanse primarnih procesa a to su - telefoniranje i korisnički interfejs.

    Na kraju da kažem da sam koristio i Android na HTC Desire S telefonu i zaista je kvalitetan OS kao i telefon, ali nažalost i dalje važi ono što sam u ovoj poruci citirao.

    Zaključak je da su razlike sve manje, ali su i očekivane jer kod iPhone-a jedan proizvođač proizvodi i telefon i OS, dok kod Androida to nije slučaj za sada. Verujem da će Google ubrzo krenuti u integraciju svog mobilnog OS-a i telefona svoje najnovije ćerke kompanije (Motorola Mobility) pa ćemo u bliskoj budućnosti dobiti mnogo kvalitetnije Android telefone.

    Do tada, iPhone je i dalje moj izbor

  3. #83
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Vec neko vreme koristim (i za posao i za "razonodu") LG Optimus 7 sa Windows Phone 7.5 i totalno sam odusevljen...
    Vlado, bilo bi dobro da uradiš malo poredjenje Androida i Win 7 platforme, pošto si koristio i jednu i drugu. Ja nisam koristio Win 7 pa ne želim da je komentarišem.
    Pre 5 godina sam sebi rekao Windows mobile - više nikad, jer sam bio potpuno razočaran performansama v5.x, ali ako je win 7 stvarno tako dobar možda mu jednog dana dam novu šansu

  4. #84
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Vladane,
    Probaj bilo koji wm 6.5 ili 7. Dosta sam se igrao sa HTC HD2, koji je cak dual boot, sa Android-om na kartici. Nema laga, nema kocenja ni na win-u ni na Androidu. Imao sam dosta PDA uredjaja pre 114-ice, recimo pretposlednji iPAQ 2790b, gde sam instalirao wm6.5, uredjaj je leteo. 114-ica ima originalni 6.0, nisam ga menjao jer mi treba zbog nekih programa, takodje odlicno radi na samo 625 MHz.

    Nemam nista protiv tvog nacina razmisljanja koji se zasniva na user expririence bazi, ali licno ne bih mnogo verovao bazi korisnika iOS-a jer je u pitanju kult obozavanja. Koristio sam i MAC racunare ali nikad nisam kupio nijedan niti cu jer su preskupi za ono sto nude, ista prica kao sa VW Golfom, zasto bih kupio Golfa kada imam za 30 % manje para bolju masinu sa Hyundai i30. Kult VW-a, drzi cenu, nekvarljiv i ostale gluposti.....

    Kazes da ocekujes u buducnosti bolje Android telefone, oni su vec bolji po karakteristikama, jos da se ispegla sw i to je to.

    Zasto sve ovo pominjem? Ne mogu da podrzim da postoji veza izmedju statusnih simbola kao sto su satovi i kao sto je parce plastike zvano mobilni telefon. U sat uvek vredi uloziti pare, u mobilni SAMO ako ti je stvarno potrebno. Kapitalizam je smisljen tako da se vestacki odrzava potraznja za novim proizvodima iako nema realne potrebe. Verujem da tebi posao zavrsava i iPhone 3 GS od stotinak evra ali ipak imas telefon od 400+ evra.
    Postali smo techno robovi, zavisnici smo od sve boljih i boljih uredjaja. Ranije sam menjao racunar na 6 meseci, a onda sam stao i zamislio se pa pokusao da stavim na papir koliko sam para dao na racunare za poslednjih 20 godina. Dovoljno da kupim nov i30.

    Skup sat je investicija, skup telefon nije.
    eee and backarelli like this.

  5. #85
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Punisher, odmah da kažem da su svi tvoji komentari na mestu i zaista se slažem sa skoro svim što si napisao.
    Što se tiče WM6.5 znam da je bolji ali opet neki vlasnici sa kojima sam pričao nisu baš oduševljeni, dok su sa WM7 skoro svi zadovoljni.

    Slažem se da postoji taj kult obožavanja Mac-a ali to je upravo ono što Apple najbolje radi, izaziva emocije kod ljudi i stvara nekad i nerazumno i neracionalno ponašanje.

    Ja sam kupio iPhone iz drugog razloga, a to je što zaista intenzivno koristim telefon za mnoge stvari pored telefoniranja, i tu je iPhone u tom trenutku bio ubedljivo najbolji (pre oko 3 godine).Sada je konkurencija jača, ali i dalje sam mu ostao veran, a zamenio sam 3GS jer je plastika već napukla na nekim delovima od ne baš nežnog rukovanja.

    I na kraju da istaknem ono što mi se najviše svidelo od svega napisanog:

    Skup sat je investicija, skup telefon nije.

    I da dopunim da nije baš svaki skup sat dobra investicija, ali oni PRAVI definitivno jesu

  6. #86
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Mi se ovde bavimo definisanjem PRAVIH satova

  7. #87
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Upravo tako!

  8. #88
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    OFF
    Ja na satove ne gledam kao na investiciju.
    I jedno i drugo (sat i telefon) su bacene pare, i jedno i drugo se kupuje srcem, a ne glavom ili stomakom.
    Obe stvari su hirovi razvijenog potrosackog drustva, hedonisticki zivotni pristup mi dozvoljava da uzivam u obe
    backarelli likes this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  9. #89
    Član Avatar korisnika Lastor
    Član od
    8.12.2011.
    Lokacija
    Split
    Poruke
    118
    Lajkovi
    809
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Svak ima svoje misljenje, zelje i mogucnosti, pa tako ja ne mislim da su bacene pare na satove! Na mobitele iskreno receno jesu al gusti se placaju! Ja uglavnom kupujem srcem i glavom (ne znama jel gornjom ili donjom ) ali drugim ljudima koji nisu u mogucnosti pa potrose zadnje novce sta imaju to je ludost!
    Ja sebi kazem "jednom se zivi" i onda se zelim razveseliti s cim god mogu

    EDIT: i zaboravih na kraju napisat koji mobilni imam

    Samsung Galaxy S2
    Najbolji mobilni koji sam do sad imao ukljucujuci i Iphone4!!!
    Poslednja ispravka: d1d (19.2.2012. u 13:49) Razlog: obrisan citat

  10. #90
    Član Avatar korisnika nwolfe
    Član od
    30.9.2011.
    Lokacija
    Hannover, DE
    Poruke
    178
    Lajkovi
    375
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Jedan od razloga što je Windows Phone 7 bolji od prethodnih MSovih mobilnih OS-ova je i taj što je on baziran na potpuno novoj platformi. Naziv sistema je Windows Phone 7 (WP7), a ne Windows Mobile 7 (tako nešto ne postoji - poslednji WM je bio WM6.5)

    Windows Mobile se bazira na Win CE platformi razvijanoj za PocketPC (PDA) računare u vreme kad još nije bilo reči o integraciji PDA uređaja i mobilnih telefona. Sve naredne verzije (PocketPC, WM2003, WM5, 6, 6.5) su u neku ruku samo nadogradnja WinCE-a. Zato su Windows Mobile telefoni uvek imali komparativno gore rezultate u iskustvima korisnika, bar kada je reč o njegovoj upotrebljivosti kao telefona.
    backarelli likes this.

Slične teme

  1. Koliko satova imate?
    By VLADAN P in forum Opšti forum
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 1.4.2019., 18:22
  2. Imate neki problem?
    By VLADAN P in forum Kafić
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.1.2012., 3:12
  3. TAG Heuer Meridiist Automobili Lamborghini mobilni telefon
    By Vladan Stevanovic in forum Vesti, objave
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.4.2011., 18:17
  4. Novi Ulysse Nardin telefon sa android sistemom
    By tolarbo in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.8.2010., 20:04
  5. Koji sat do 40.000 din i oko 20-25.000
    By Click in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:56

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •