Strana 10 od 43 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 427
Like Tree339Likes

tema: Koji mobilni telefon imate?

  1. #91
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    OFF
    Ja na satove ne gledam kao na investiciju.
    I jedno i drugo (sat i telefon) su bacene pare, i jedno i drugo se kupuje srcem, a ne glavom ili stomakom.
    Obe stvari su hirovi razvijenog potrosackog drustva, hedonisticki zivotni pristup mi dozvoljava da uzivam u obe
    Ovo je jedini post (izlaganje) koji sam pročitao, a koji bi se mogao okarakterisati kao činjenica. Iz tog razloga sam dao reputaciju ovom postu. Mobilnim telefonima se bavim već 15god i do skoro sam pratio bukvalno svaku novost, vest, novitet... sve dok nisam došao na forum Svet Satova. Od tog trenutka sam toliko omadjijan satovima, da se nesećam kad sam napisao neki post na mobilnom forumu na kome sam godinama prisutan. Inače, to je jedan od najboljih "naših" foruma ,koji se bavi (izmedju ostalog) mobilnom telefonijom, upravo kao što je Svet Satova za svoju tematiku.
    O platformi ne želim raspravljati, jer mi se upravo ta tematika "smučila" , zbog sve učestalih komentara koji su se provlačili kroz, skoro, svaku temu i razvodnjavali suštinu i smisao off-iranjem. Ja, lično, nisam pristalica i-OS-a jer živim u Srbiji. Iz tog razloga, niko od nas i ne koristi MAC ili Linux (ima user-a, ali u vrlo malom broju) na desktop računaru.
    Što se telefona tiče, skup je to sport. Ne znam ni sam ,koliko modela sam provukao kroz ruke i za to vreme izgubio gomilu novca, što je ne izbežan faktor. Sada sam rešio da "okačim rukavice o klin" i ostanem na trenutnom modelu.
    Vladane Stevanoviću , mogao bih te ispraviti u mnogo stvari, već bi se to pretvorilo u besomučno-kilometarske postove, kakav je upravo i ovaj. Samo ću te zamoliti, da me podsetiš na sledećem skupu, da ti pokažem šta uistinu znači "user frendly" ,ako te bude interesovalo. Još jedan mali savet... nemoj se zanositi da ti iP može u potpunosti zameniti PC. Ne samo on, već bilo koji mobilni telefon. To ti je (poredjenja radi) , kao kad bi rekao da ti grejalica na duvanje može zameniti centralno grejanje.
    Što se telefona tiče, prva mašina mi je bila Motorola Star-TAC 130 , sada sam na HTC Desire Z. Mogao sam do sada da predjem na drugi telefon, ali bi me žena izbacila iz kuće. Možda ipak izletim iz svog doma, ali zbog satova.

    Zaboravio sam da napišem da kao sekundarni telefon trenutno koristim Samsung B 2100. Napisaću i kratak review tog modela, jer je namenjen svim ljudima koji se bave extremnim poslom ili sportom. Svako ko ima potrebu za G-Shock-om ,sigurno ima potrebu i za ovim telefonom.
    Poslednja ispravka: backarelli (19.2.2012. u 12:48)
    Djordje likes this.

  2. #92
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Samo jos kazi koji je forum za mobilne slican ovom za satove pa da zavrsimo sa ovim

  3. #93
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Evo linka...

    Mobilna telefonija ~ Operateri ~ Servisiranje ~ Smartphone

    -isti nick sam i tamo koristio, već sam ne aktivan, od kako sam se "učlanio" u Svet Satova...
    Poslednja ispravka: d1d (19.2.2012. u 13:48) Razlog: obrisan citat

  4. #94
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Šta je investicija?

    1. Akcija ili proces investiranja novca u cilju osvarivanja profita ili bilo kakve materijalne koristi
    2. Predmet vredan kupovine iz razloga što može biti profitabilan ili koristan u budućnosti.

    Za mene će bilo koji sat koji imam danas biti isto tako koristan i za 50 godina, sa aspekta njegove upotrebne vrednosti, što sigurno neće važiti za bilo koji telefon koji danas imam. Takođe ima dosta satova čija vam kupovina može obezbediti i materijalnu korist u budućnosti, ali moramo biti pažljivi prilikom kupovine. Naravno da retko ko od nas to radi i razmišlja o tome, ali bitno je i to napomenuti, ako već hoćemo da teramo mak na konac. Voleo bih da to neko pokuša i uspe za mobilni telefon.

    Bilo kako bilo možemo tumačiti semantiku rečenog do sutra, najbitnije je da ja razumem vas i da vi razumete mene.

    I da, backarelli molim te pokaži mi prilikom sledećeg okupljanja šta to znači user friendly, verujem da ću se iznenaditi.
    Za kraj da napomenem da nisam rekao da telefon može da zameni PC, već samo da radi skoro sve što i PC, odnosno ono što meni od PC-a i treba, da budem malo jasniji, pošto je ovo ipak individualno.

    A, da mi ipak batalimo raspravu o telefonima i da se okrenemo satovima...

  5. #95
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Citat Vladan Stevanovic kaže: Pregled poruke
    I da, backarelli molim te pokaži mi prilikom sledećeg okupljanja šta to znači user friendly, verujem da ću se iznenaditi.
    Koji mobilni telefon imate?-logotip-rado.jpg Naziv: icon_peace.gif, pregleda: 133, veličina: 573 bajtova Naziv: kreza.gif, pregleda: 132, veličina: 155 bajtova ...na Android-u , pa ćeš ti sam iOS u Koji mobilni telefon imate?-pedala1v.jpg ...joke

    Citat Vladan Stevanovic kaže: Pregled poruke
    A, da mi ipak batalimo raspravu o telefonima i da se okrenemo satovima...
    Koji mobilni telefon imate?-4ce29b1a1a23475c3173d82805426fca.jpg
    Poslednja ispravka: backarelli (19.2.2012. u 21:32)
    Vladan Stevanovic likes this.

  6. #96
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Svi telefoni imaju svojih dobrih i losih strana,tu prvenstveno mislim na operativni sistem.Meni licno je zakon WM ili synbian jer sam po njima mogao da prckam do mile volje. Kod Apple-a i Androida toga nema.Znaci neko je odlucio tako i to je to.Android polako jede Apple,ako ga vec nije i "pojeo",ali iz tog Apple-a stoji ogromna reklama a cena koju treba platiti je prevelika,ogromna. Evo jednog linka,koliko zaista kosta jedan Apple-ov telefon.I kod drugih je ista situacija,ali ih oni u slobodnoj prodaji daju za mnogo manje pare.a OVO JE CISTA PLJACKA.
    Sa jednim prodavcem sam se ubedjivao preko PP koji operativni sistemi postoje.Kaze...Synbian nije platforma za smartphone. Ja ne mogu da verujem sta mi pise.Pitam ga za WM i Palm (jedan od prvih),a on nema pojma o cemu pricam.Pa zar istorija pametnih telefona pocinje sa Stivom Dzobsom ili pojavom Androida? Nikada nece biti kao WM,Palm,Symbian ili Symbian UIQ

    Blic Online | Koliko stvarno košta Ajfon
    vladas and backarelli like this.

  7. #97
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Evo da dam par komentara o WP7.
    Inace sam imao dosta iskustva sa razlicitim platformama, cak sam "u davna" vremena programirao na prvim Symbian i PPC/WM (2002, 2003) platformama.

    Osnovne karakteristike platforme su:
    - Zatvoren sistem, bez direktnog pristupa fajl sistemu, koji zahteva zasebnu Zune aplikaciju za komunikaciju sa PC-jem, bas nalik iPhone-u.
    - Microsoft propisuje koji su hardverski minimumi platforme, kojih se moraju pridrzavati svi proizvodjaci telefona. Ovo omogucuje da platforma bude dosta stabilnija i uniformnija (sto lici na iP) dok s druge strane moze da se pojavi kod razlicitih proizvodjaca sa malim medjusobnim razlikama t.j. finesama (Samsung - Super AMOLED, Nokia - preinstalirana GPS navigacija, HTC - skriveno izmenljiva micro SD memorija itd.). Prva generacija ima 1GHz procesore sa Adreno 200 grafikom dok druga ima 1.4GHz sa nesto brzom Adreno 205 grafikom. Ovakva platforma, iako sporija od najnovijih iP i Android telefona ostavlja bolji utisak brzine (ovo je subjektivno, mada se slicni utisci sticu i po iskustvima na xda developers i slicnim forumima)
    - Izuzetno brz odziv korisnickog interfejsa, kako u osnovnim ekranima, tako i u IE pretrazivacu i osnovnim aplikacijama (mail, office). Pri tom, vecina akcija je ispracena izuzetno lepim i brzim animacijama, koje pri tom ne usporavaju telefon! Mislim da je Vladan Stevanovic na ovo mislio kada je pominjo user experiance, a on je na ovom telefonu fenomenalan! Npr. vrlo je lako i intuitivno postaviti najraznovrsnije mailboxe (Exchange/Outlook, POP3, IMAP) a zatim ih grupisati po zelji u zasebne ili deljene mailbox-e.
    - Postojanje Live Tiles-a (nalik Android gadgetima, samo cini mi se, najpre zbog uniformnosti, dosta upotrebljiviji)
    - Vrlo stabilan sistem. Do sada sam vrlo retko morao da resetujem telefon, daleko redje nego WM ili Android primerke (avaj, svima sam morao da vadim dusu )
    - Telefon podrzava (kvazi)multitasking, bas kao na iP, dok odredjeni set apliakcija moze i stvarno da radi u multitaskingu.
    - Manji broj aplikacija u odnosu na oba pomenuta konkurenta. Ipak - preko 100 kvalitetnih igrica u mom telefonu i brojne izuzetno upotrebljive aplikacije dokazuju da izbor postoji. Doduse - da bi se uzivalo u njima, potrebno je telefon Jailbreak-ovati t.j. softverski otkljucati. Zatim je moguce dosta "prckati" ispod haube (ovo vec vrlo lici na stari dobar WM). Hard resetom telefona gubi se i Jailbrake.

    Platforma ima i nekoliko mana, i dok je sa nekima moguce lako izaci na kraj t.j. dohackati im (kao sto su USB Mass Storage i nepostojanje Marketplace-a za Srbiju), par ih jos ostaje:
    - MS jos nije izbacio Skype za WP7 (mada postoji izuzetno dobar IM+ sa googletalk/skype/beep podrskom)
    - Ne postoji VOIP aplikacija koja bi se stvarno i mogla koristiti
    - Potrosnja baterije je neumerena i telefoni tesko izdrze 24h. Moj trenutno izdrzi jedva 8-10 sati, doduse sa poslovnim Exchange push mailom + 4-5 privatna mail naloga, mnogo telefoniranja, surfovanja, cesta upotreba WiFi-ja... bas ga ne stedim.
    - Nepostojanje sitnih aplikacija prilagodjenih nasem trzistu nasuprot Androidu (doduse - i ovde se popravlja situacija pa sam mogao da koristim par lepih aplikacija npr. pregled bioskopa i repertoara ili cak aplikacuju za hrvatsko trziste za placanje parkinga - vrlo upotrebljivo kada ne znate kratke kodove)

    Iako Microsoft za WP platformu otvoreno kaze da cilja Android korisnike, ja licno smatram da ipak pre "gadjaju" korisnike iPhone-a ili bar one koji za manje para zele da osete kako je to imati iPhone (pa, subjektivno, mozda i nesto bolje t.j. zabavnije).

    Svaka platforma ima svoje prednosti i mane. Android je jos uvek najlakse uhakovati i poseduje jako mnogo aplikacija i mogucnosti za personalizciju ali sve me vise podseca na WM platformu (sve nestabilniji, tezi za koriscenje) i pri tom je GUI u aplikacijama, po mom misljenju, nekonzistentan i samim tim tezak za koriscenje.

    Sve u svemu - iako sam u pocetku bio strasno razocaran sto MS imitira Apple i gasi meni omiljenu WM platfomu, koja je ruku na srce imala ocajan user experiance ali i odlican geek experiance, ipak se ispostavlja da WP7 ima zaista veliki potencijal u oba sveta!

    Za kraj, par digresija:
    @nwolfe - sve si lepo rekao ali informacije radi - i WP7 je gradjen na WIN CE platformi koja je ovog puta nesto drugacija.
    @Djordje - vecinom se slazem sa tobom, ali se i sa pomenutim iPhone-om a posebno Androidom da poprilicno "prckati", samo su stvari malo vise sakrivene nego kod WM.
    Poslednja ispravka: vladas (20.2.2012. u 0:15)
    No time to lose

  8. #98
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Hvala svima na zanimljivim odgovorima, a posebno Vladi na ovom detaljnom opisu WP7 platforme.
    Backarelli, svidja mi se tvoja poruka, govori toliko toga

  9. #99
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Ja se pre 3-4 meseca apdejtovao na SGSII, prezadovoljan. iPhone mi nikako ne leži, što zbog zatvorenosti, što zbog kretenskog itunesa, da ne nabrajam dalje, ova dva su dovoljna.

  10. #100
    Član Avatar korisnika edin13
    Član od
    28.1.2009.
    Lokacija
    Visoko
    Poruke
    133
    Lajkovi
    117
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Sto se tice itunes-a tu si u potpunosti u pravu, ali postoji masa drugih programa koji mogu obaviti sve potrebne radnje..Trenutno koristim 3gs, imao sam priliku raditi na samsungu, htc-u i ostalim cudima, ali nista nije bilo kao iPhone (moj licni dozivljaj), jednostavno najbolji touch ekran koji postoji i osjecaj da ne drzim kocku plastike u ruci (da ne kazem plasticnu igracku) nego nesto puno kvalitetnije. Sto se tice platforme, tu zaista nisam kompetentan, meni ova pruza sve sto mi je potrebno pa cak i puno vise. Sto se mene tice, ja poslije ovog jedino mogu preci na 4, 4s ili 5
    Zanimaju me samo takve pobjede koje nisu nečiji porazi...

Slične teme

  1. Koliko satova imate?
    By VLADAN P in forum Opšti forum
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 1.4.2019., 18:22
  2. Imate neki problem?
    By VLADAN P in forum Kafić
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.1.2012., 3:12
  3. TAG Heuer Meridiist Automobili Lamborghini mobilni telefon
    By Vladan Stevanovic in forum Vesti, objave
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.4.2011., 18:17
  4. Novi Ulysse Nardin telefon sa android sistemom
    By tolarbo in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.8.2010., 20:04
  5. Koji sat do 40.000 din i oko 20-25.000
    By Click in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:56

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •