Strana 8 od 43 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 427
Like Tree339Likes

tema: Koji mobilni telefon imate?

  1. #71
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Li-Ion (Lithium-ion) baterije

    Li-Ion baterije su savremen tip baterije koje danas preovladavaju kao izvor napajanja mobilnih telefona, digitalnih fotoaparata i kamera. Odlikuje ih mala masa, znatno veći kapacitet od NiMH baterija i veći napon (3.6 V). S druge strane, same po sebi su vrlo osetljive i zato se standardno isporučuju s elektronikom koja reguliše njihovo Lithium ion battery (3.7V):


    punjenje i pražnjenje. Li-Ion baterije ne pokazuju memorijski efekat. Zanimljivo je da Li-Ion baterija prilikom punjenja vrlo brzo postigne 70-80% kapaciteta, dok je za punjenje do 100% potrebno barem još toliko vremena. Li-Ion baterije pune se složenim i vrlo preciznim postupkom i ne preporučuje se nikakvo drugo punjenje nego na punjačima koji su za njih namenjeni. Elektronika ugrađena u svaku Li-Ion bateriju brine se o tome da se baterija ne napuni ni ne isprazni van dozvoljenih granica (koje su jako precizne, naročito gornja). Li-Ion bateriju možete puniti kad god želite i koliko želite, ipak uzmite u obzir da veći broj ciklusa pražnjenja/punjenja proporcionalno smanjuje životni vek baterije.
    Litijum-jonske baterije po pravilu mogu da izdrže 300 do 500 pražnjenja pre nego što izgube toliko kapaciteta da se moraju zameniti, ali to zavisi od raznih činilaca, uključujući i temperaturu na kojoj baterija radi. Primera radi, ako baterije ostavite u pregrejanom automobilu duže vreme, one će postati neupotrebljive za približno tri meseca. Lithium-Polymer baterije

    Li-polymer nova je generacija baterija, sa svojstvima vrlo sličnim Li-ion baterijama. Karakteriše ih veći kapacitet, manji trošak proizvodnje i mogućnost oblikovanja u takoreći proizvoljne oblike.

    Edit-preuzeto sa Digimax-a

    Jedino ne treba dopustiti da se isprazni do kraja(do gašenja telefona).Puniš je normalno,koristiš normalno.
    Kažem ja-opušteno.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #72
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Kažem ja-opušteno.
    Pa onda da se do kraja opustim, odn. na spavanje, a jutro će biti pametnije od večeri . Nema šta nisam pročitala, od tekstova veličine mini-naučnih radova do beskrajnih diskusija da li se baterije novije generacije formiraju. Naletela sam i na vlasnika prodavnce mobilnih telefona koji pita forumaše da bi mogao da kaže kupcima kako da postupe s baterijom . Zamislite to, ono što je on kaže svojim prodavačicama nadalje se prenosi usmenim predanjem, a ako kaže pogrešno ?
    Na sajtu Sony Ericssona sam našla da se Li Polymer baterija treba što češće dopunjavati, što je u direktnoj koliziji sa gore navedenim
    Charge your phone often. The battery lasts longer if you charge it frequently.
    Sve sam našla osim odgovora na sasvim jednostavna pitanja, oko postupka sa baterijom
    Zaista ostaje da se opustim i ne razmišljam previše, tebi hvala još jednom, i ko zna koji put na trudu.
    tolarbo likes this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  3. #73
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Dok sam pisao odgovor, VladanP je bio brzi. Nema sta iskusno

    Samo da dodam, ovo gore sto je napisao VladanP je apsolutno tacno. I to je potpuno merodavno. Tako da je i moja preporuka da se drzis gore navedenog. Mogu da dodam jos ovo, kada dobijes telefon, bateriju treba isprazniti, i tek onda je staviti da se puni. Ali cak ni to nije toliko bitno. Trenutno je ovaj tip baterija najbolji, i u pogledu kapaciteta i u pogledu odrzavanja. Sto kaze VladanP opusteno
    Clarissa likes this.

  4. #74
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Moram priznati da sam član još jednog foruma i tamo sam pitala, moderator mi je odgovorio kao i vi "opušteno", s tim da je rekao da se dublje pražnjenje litijumskih tipova baterija se negativno odražava na njihov vek trajanja.
    Znači treba je dopuniti pre nego što se isprazni do kraja, eto to sam utvrdila, a pošto je forum tehničke prirode, verujem da zna.
    Rekao mi je da mogu telefon da ispraznim pa napunim, što bi značilo da pražnjenje ovih baterija do kraja nije smak sveta, ali im skraćuje vek.
    Ako utvrdim još nešto korisno preneću .
    Hvala !
    EDIT :
    koristan link :

    How to Prolong Lithium-based Batteries - Battery University


    The smaller the depth of discharge, the longer the battery will last. If at all possible, avoid frequent full discharges and charge more often between uses. If full discharges cannot be avoided, try utilizing a larger battery. Partial discharge on Li-ion is fine; there is no memory and the battery does not need periodic full discharge cycles other than to calibrate the fuel gauge on a smart battery.
    Poslednja ispravka: Clarissa (22.9.2011. u 0:07)
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  5. #75
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Kupila sam ga, bila sam prva pred prodavnicom u 12 . Sad treba isključiti ono što ne treba i uključiti ono što treba, a po Marfijevom zakonu fabrička podešavanja su suprotna od onih koje vi želite.
    Nego, dečko me je ubeđivao da se baterija formira 3x, punjenje i pražnjenje, nego šta , pitala sam ga onako iz radoznalosti i složila facu nevinu facu . To im onda da još veću slobodu da filozofiraju i sole pamet .
    Možda i namerno to rade, što vam pre crkne baterija i iznervirate se sa kineskom pre ćete kupiti novi telefon, možda baš kod njih ?
    Šteta nemam kablić za prebacivanje slika na kompjuter, ne dolazi u kompletu, da vam nešto ovekovečim i stavim ovde, satić neki, naprimer.
    vladas, jagos, VLADAN P and 1 others like this.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  6. #76
    Član Avatar korisnika BedMadaFaker
    Član od
    7.8.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    150
    Lajkovi
    259
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Trenutno imam HTC Desire

    Koji mobilni telefon imate?-orange-uk-offers-htc-desire-black-color.jpg

    A prvi telefon mi je bio Siemens S50

    Koji mobilni telefon imate?-pic_3_41.jpg
    Napiši mudru izreku i tvoje ime će večno živeti!!!

    Pick my left pocket of its silver dime, but spare the right - it holds my golden time!
    *Oliver Wendell Holmes*


  7. #77
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    posto i dalje nisam kupio motorolu auru, za sada sam zadovoljan ovim (8800 sirocoo):
    Poslednja ispravka: milospinkfloyd (18.2.2012. u 23:19)
    Vladan Stevanovic likes this.

  8. #78
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    U jednom trenutku sam se toliko ložio na taj telefon (mislim da se pojavljivao u nekom akcionom filmu) ali me je cena potpuno ohladila od takve ideje, jer je bio BRUTALNO skup.

    U svakom slučaju odlično leži uz Braju , kao da su braća

  9. #79
    Član Avatar korisnika Punisher
    Član od
    13.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    185
    Lajkovi
    177
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Citat Marko 5 kaže: Pregled poruke
    Totalno gresite obojica,narocito po pitanju iOS-a... Android je inace samo bleda kopija iOS-a i nista vise od toga na zalost dok windows tek treba da pocne da razvija svoju platformu sto ce verovatno krenuti malo brze sada s obzirom da je Nokia koja se totalno raspada i pod hitno mora da se vadi presla kod njih.
    Apple korisnici uvek ponizavaju one druge. Ali ako se zadje malo dublje
    iOS - Wikipedia, the free encyclopedia
    Android (operating system) - Wikipedia, the free encyclopedia
    iOS version history - Wikipedia, the free encyclopedia
    Android version history - Wikipedia, the free encyclopedia

    vidi se da nije sve bas tako. Kao sto OSX nije bas toliko originalan nego je zasnovan na istoj osnovi kao i Linux. iPhone je statusni simbol zbog cene svuda a narocito u siromasnim zemljama kao sto je nasa i tu nema pogovora. Zasto kosta toliko, zato sto se Apple-u moze. Da li je Android losiji? Nije? Da li je pristupacniji i best bang for the buck? Jeste. Da li sam probao sve? Jesam. Da li bih ikad davao realne pare za svaki nov iPHONE? Nikad. Sta koristim?

    Telefon za telefoniranje, Nokia 6233, koju ce zameniti tek neka Nokia sa Windows-om.
    PDA uredjaje vec 8 godina za sve ostalo, HP iPAQ 114. Windows je Windows i tu nema sta da traze ni iOS ni Android.

    Da razgovarate, saljete SMS, igrate se i kacite na "Fejs" mozete sa bilo kog telefona, ali da ozbiljno radite.... (win)

    Poslednja ispravka: Punisher (19.2.2012. u 7:42)
    Djordje likes this.

  10. #80
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Koji mobilni telefon imate?

    Moj prvi telefon - Siemens s45i, dobijen na poklon u decembru 2004. To me i nateralo da uzmem sms karticu.

    Koji mobilni telefon imate?-siemens-s45i-black.jpg

Slične teme

  1. Koliko satova imate?
    By VLADAN P in forum Opšti forum
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 1.4.2019., 18:22
  2. Imate neki problem?
    By VLADAN P in forum Kafić
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.1.2012., 3:12
  3. TAG Heuer Meridiist Automobili Lamborghini mobilni telefon
    By Vladan Stevanovic in forum Vesti, objave
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 1.4.2011., 18:17
  4. Novi Ulysse Nardin telefon sa android sistemom
    By tolarbo in forum Ulysse Nardin
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 5.8.2010., 20:04
  5. Koji sat do 40.000 din i oko 20-25.000
    By Click in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.1.2009., 23:56

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •