Strana 62 od 108 PrvaPrva ... 125258596061626364656672 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 611 do 620 od ukupno 1073
Like Tree2601Likes

tema: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

  1. #611
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Ehhh... Ja sam izgleda mator od svoje 18te od kad sam jedan Subaru Leon (ili beše Legacy?!) parkirao u orah :-) Sada samo žudim za nekim GT kupeom koji lagano, bez napora i frke jede kilometre :-)
    Djordje Sugaris likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #612
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat mire kaže: Pregled poruke
    Da ne bude zabune, potpuno razumem zašto daješ prednost atmosfercima. Lično, više volim automobile sa turbom baš zbog toga što su generalno nešto komplikovaniji za vožnju zbog turbo punjača, rupe u nižim obrtajima i iznenadnog povećanja momenta.
    Baš mislim suprotno, domaćica će lako da izvuče maksimum iz turbo motora, a iz atmosferca mnogo teže. Za, pričamo o potentnijim sportskijim atmo motorima, ne ok 1.4 sa 70ks, nego o nekom 2.0 sa 200ks na primer, atmo je potrebno mnogo više umeća da bi on pružio ono što može. I ne slažem se za turbo rupe i iznenadno povećanje momenta, to je bilo karakteristično za turbake od pre dvadesetak godina, recimo Lančin 1.8 Turbo od 180-190ks, on otima volan iz ruku kada dostigne nekih 3000 obrtaja. Danas toga nema, čak ni kod modela od blizu 300ks. Vozio sam Golf 6 R, 270ks, to može da vozi šesnaestogodišnja devojčica, bez ikakvog umeća.
    Modetni TB motori su linearni od jako niskih obrtaja, već od 1400 rpm isporučuju maksimalni obrtni momenat i to zadržavaju do neki i 4500 obrtaja. Nema tu surge-a.
    23jewels likes this.

  3. #613
    Član Avatar korisnika BrankoD
    Član od
    13.5.2014.
    Lokacija
    Backa Topola
    Poruke
    236
    Lajkovi
    496
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Nema voznje bez zadnjeg pogona

  4. #614
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Moram da se malo uključim u temu.Nisam mator kao kolega Veberz ja sam berba 65.Dugo vozim i imao sam sreće da vozim automobile od 25ks poularne fiće,pa do panamere turbo sa 550ks.Trenutno vozim atmosferca šestaka sa 250ks.Volim brzinu kao i satove.Sa uživanjem sam čitao vaše postove jer mi je tema oko automobila uvijek draga.Neću da se raspravljam sa mlađima uživajte i tjerajte automobile po svom guštu,samo pametno.Mogu vam još jednu stvar reći iz prve ruke,da se nadovežem na kolegu Veberza,jednom davno u Austriji u jednom društvu u kome ja bilo i svjetskih reli vozača kada su vidjeli šta rade momci iz tadašnje nacionalne klase ostali su zapanjeni.Ma ne znam uhvatiće me jugonostalgija ...hajd zdravo

  5. #615
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat veberz kaže: Pregled poruke
    MMario ja tebi nisan deca (vecina ostalih jesu), jebo kile i odnose, no da mi jednom potrosimo te dvi gajbe pive (x2) i da se bacimo u bezdan iz AN-2 pa da te vidim picopevcu jedan prasinarski

    Puste pretnje i obecanja....nema te k'o kafe i UK-2 ulja '83.....
    Morao sam u kocnice sipati rakiju, e pa secas li se ti toga?
    Danas sam bas sky-u pricao kako sam letio sa An-2 i mislio da ce krilo da mu otpadne kada ponire sa nagibom....
    Poslednja ispravka: MMario (12.1.2015. u 19:20)
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #616
    Član
    Član od
    3.10.2012.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Poruke
    383
    Lajkovi
    716
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat BANDIDO kaže: Pregled poruke
    Moram da se malo uključim u temu.Nisam mator kao kolega Veberz ja sam berba 65.Dugo vozim i imao sam sreće da vozim automobile od 25ks poularne fiće,pa do panamere turbo sa 550ks.Trenutno vozim atmosferca šestaka sa 250ks.Volim brzinu kao i satove.Sa uživanjem sam čitao vaše postove jer mi je tema oko automobila uvijek draga.Neću da se raspravljam sa mlađima uživajte i tjerajte automobile po svom guštu,samo pametno.Mogu vam još jednu stvar reći iz prve ruke,da se nadovežem na kolegu Veberza,jednom davno u Austriji u jednom društvu u kome ja bilo i svjetskih reli vozača kada su vidjeli šta rade momci iz tadašnje nacionalne klase ostali su zapanjeni.Ma ne znam uhvatiće me jugonostalgija ...hajd zdravo
    Pričaj, slušamo

  7. #617
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Na starim vhs kasetama kada su ljudi vidjeli da u jednu krivinu,koja je više nego oštra ulaze bez smanjivanja brzine sedam,osam limenih kanti zvanih fića nisu mogli da vjeruju.Džaba njihove reklame,sponzori,jedan automobil o kome se brine čitava armija...Kod nas si tada bio sam svoj majstor uglavnom.Kad su vidjeli taj entuzijazam i nadasve srce ostali su bez teksta.Ne treba govoriti kako sam ja tada bio sretan,ponosan i pun nekog prkosa.Mladost ludost.A ja napolju parkirao 124 250d.Možeš mislit...Pozz

  8. #618
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat BANDIDO kaže: Pregled poruke
    Moram da se malo uključim u temu.Nisam mator kao kolega Veberz ja sam berba 65.Dugo vozim i imao sam sreće da vozim automobile od 25ks poularne fiće,pa do panamere turbo sa 550ks.Trenutno vozim atmosferca šestaka sa 250ks.Volim brzinu kao i satove.Sa uživanjem sam čitao vaše postove jer mi je tema oko automobila uvijek draga.Neću da se raspravljam sa mlađima uživajte i tjerajte automobile po svom guštu,samo pametno.Mogu vam još jednu stvar reći iz prve ruke,da se nadovežem na kolegu Veberza,jednom davno u Austriji u jednom društvu u kome ja bilo i svjetskih reli vozača kada su vidjeli šta rade momci iz tadašnje nacionalne klase ostali su zapanjeni.Ma ne znam uhvatiće me jugonostalgija ...hajd zdravo
    Ma hajde bajo BANDIDO aman neka te uhvati jugonostalgija. Mene svaki dan hvata. Ja mislim da smo tom drugaciji (i bolji).

  9. #619
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Ja se zavalio i nakokao kokice... Nastavite... :-)
    HADzI DALIBOR, veberz and BANDIDO like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #620
    Član Avatar korisnika BANDIDO
    Član od
    9.1.2014.
    Lokacija
    sarajevo
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2563
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    I ja često tako uživam čitajući,valjda će se i mlađi članovi uključiti u ovu temu.Sramota da ja i kolega Veberz,stre kajle branimo vozačke boje.

Slične teme

  1. Koje kompanije poseduju poznate proizvođače satova?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.4.2017., 11:38
  2. Koje još predmete obožavaju ljubitelji satova ?
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 207
    Poslednja poruka: 29.10.2015., 16:25
  3. Koje komplikacije treba da poseduje sat?
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 12.12.2012., 13:01
  4. Koje mehanizme koriste Esprit i Police satovi
    By bugarin in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.3.2009., 16:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •