Strana 75 od 108 PrvaPrva ... 256571727374757677787985 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 741 do 750 od ukupno 1073
Like Tree2601Likes

tema: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

  1. #741
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Danas malo testirao Nivu i ugodno me iznenadila. Van ceste može daleko više, no što sam očekivao. Potrošnja plina na cesti, ne prelazi prelazi 5 eurića na 100 km, pod uvjetom da brzina ne prelazi 90 km/sat.


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN2321.JPG
Viđeno:	361
Veličina:	82,1 KB
ID:	112184Koje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2293.jpgKliknite za sliku za veću verziju

Ime:	DSCN2320.JPG
Viđeno:	327
Veličina:	83,3 KB
ID:	112187Koje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2295.jpgKoje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2316.jpgKoje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2296.jpgKoje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2299.jpg
    Koje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2314.jpgKoje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2301.jpgKoje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2312.jpg

    Koje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2318.jpg
    Koje automobile voze ljubitelji satova ?-dscn2317.jpg Biti će posla za Ladu

  2. #742
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Niva je mama, tata, brat i sestra za vecinu terenaca. Bukvalno je prolazila tamo gde je legendarni Land Rover ostajao u blatu. Svojevremeno sam bio smatran budalom kad sam rekao da je Niva jedan od najboljih terenaca - i to konkurencija joj se ne nalazi u Nissan Patrolu, Land Cruiseru i sl, vec su joj jedina prava konkurencija vozila tipa Suzuki Vitara. Da se ne lazemo, neudobna je, gruba, kockasta, neko ce reci i ruzna - ali su joj off-road performanse fantasticne, pogotovo imajuci u vidu cenu za koju sve to nudi
    nokru likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  3. #743
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    dobra je nema šta, no Kruno de smeš to da teraš preko 80 na sat

    inače vidim da je u odličnom stanju, malo prešla


    ja sam od nekih profesionalaca čuo da je Niva dobra ali nije za sneg zboog uskih guma, terenci najboljih terenskih sposobnosti su ruski UAZ neprikosnoven i Wrangler, ostali dosta zaostaju

    Nissan Patrol sa vitlom je dobar jedino zbog vitla
    nokru likes this.

  4. #744
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Baš naprotiv, za sneg su bolje uže gume. Pogledaj gume na WRC automobilima kada se vozi reli na snegu. Maltene su 185 širine. Doduše to su spajkerice ali opet su jako uske.
    nokru likes this.

  5. #745
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Slazem se da su za sneg bolje uze gume.
    nokru likes this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  6. #746
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Evo da vam svima odgovorim, Niva je 2007., 33.000 km, gume rosava 185x75x16. Niva se odlično ponaša na cesti, krajna brzina koju sam postigao je 140 km, i tvrdim da uopće nije neudobna. Kako sam i tražio radno vozilo, za makadam, blato, vuču prikolice sa kosilicom, trimerom, gorivom i sličnim stvarčicama, zanemariti ću polomljene ručice za preklapanje zadnjeg sjedišta, ručice za otvaranje prozora, retrovizori se preklapaju kod većih brzina, i sl. Poprilično je bučna zbog same "aerodinamičnosti" karoserije, buku stvaraju i glasni diferencijali i gotovo da joj drugo nemam što zamjeriti.
    Pohvalio bih položaj i sjedište, barem vozačevo, elastičnost motora, savladavanje uspona sa praznim vozilom, bez ikakvih redukcija " samo zadnji pogon "
    Ukratko rekao bih, to je jedna, muška igračka, koja uz malo ulaganja, truda i znanja, pruža mnogo.

  7. #747
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    pa da i ja mislim da su bolje uske gume, imao sam jedan autobild test lade nive i mnogo drugih terenaca po snegu i ona je bila pri dnu gornje polovine, rekli su zastareo auto ali su je izvukle uske gume zbog cega je imala daleko bolji rezultat od poršea, mercedesa, bmw i tuarega

    no eto i tu se ljudi ne slazu, neko tvrdi ovako, neko onako
    nokru likes this.

  8. #748
    Mlađi član
    Član od
    28.11.2013.
    Poruke
    49
    Lajkovi
    206
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Drago mi je da vam se Nive dopadaju,inace ja radim u firmi koja ih uvozi i distribuira.
    Jedam savet cuvajte se falsifikata rezervnih delova,ima mnogo kineskih koji traju do prve krivine.Dakle kao i kod
    satova na svakom koraku Kinezi.
    nokru likes this.

  9. #749
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat Милан Милановић kaže: Pregled poruke
    pa da i ja mislim da su bolje uske gume, imao sam jedan autobild test lade nive i mnogo drugih terenaca po snegu i ona je bila pri dnu gornje polovine, rekli su zastareo auto ali su je izvukle uske gume zbog cega je imala daleko bolji rezultat od poršea, mercedesa, bmw i tuarega

    no eto i tu se ljudi ne slazu, neko tvrdi ovako, neko onako
    Naravno da su uske gume bolje kroz sneg, nema tu šta da se neko slaže, još ako nisu plastične kao Ladine fabričke, onda dobro ide.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #750
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Ljudi su na Nive stavljali gume od motokultivatora 509, one zestoko nazubljene i dabogda 20cm siroke. Penjalo se uz masnu banderu. Uske gume su za terence inace odlicne, zato sto u globalu mogu da prodju kroz (ne preduboko) blato i dohvate cvrscu zemlju gde imaju trakciju. Ako su gume dobre, sare ne bi trebalo da se pune, vec samo da izbacuju makarone kad se doda gas. Na blago klizavom cvrscem terenu, takodje ce trakcija biti bolja, posto 1.500 kg na manju povrsinu daju veci pritisak, samim tim i trakciju, nego li veca povrsina (sire gume). Sire gume imaju ogromnu prednost na asfaltu i terenu gde auto propada kroz povrsinski sloj sa uzim gumama, tipa mocvarno zemljiste.
    prowler13 and nokru like this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

Slične teme

  1. Koje kompanije poseduju poznate proizvođače satova?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.4.2017., 11:38
  2. Koje još predmete obožavaju ljubitelji satova ?
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 207
    Poslednja poruka: 29.10.2015., 16:25
  3. Koje komplikacije treba da poseduje sat?
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 12.12.2012., 13:01
  4. Koje mehanizme koriste Esprit i Police satovi
    By bugarin in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.3.2009., 16:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •