Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 62
Like Tree75Likes

tema: Homage satovi

  1. #51
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Ih samo da je malo veca kao Swovin model onaj od 42mm..i da je asian unitas unutra..odmah bi dobila transakciju swiss srca
    Dragojlovic Darko likes this.

  2. #52
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Neko je napisao na pocetku diskusije o tome kako mora da objasnjava sta je homage i da se opravdava zasto nema Rolex na ruci.
    Vlajo kao sto sam napisao ne pada mi na pamet da kupujem crvenog frankenstajna i da ga placam skoro kao zlatnog Sub-a kada mogu iz zezanja da kupim Stainhart.
    Nisam opterecen sta nosim na ruci pa nosim Dweller-a tamo gde mu je mesto na plazi i kada se zezam oko kuce.

  3. #53
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Ozbiljna tema da bi stajala u Kaficu, u svetu je sve vise ljubitelja samogradnje i homage satova.
    Za sve ljubitelje postoji i poseban forum HomageForum.com na kome moze da se vidi dosta prenetih stvari sa WUS-a, ali ima i dosta novotarija. Koga zanima neka pogleda.
    milan zmaj and Zagor like this.

  4. #54
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Ima li neko predstavu za koliko moze da se napravi Tudor homage? Mislim da je neko vec to pravio,ali nikako ne upsevam da nadjem na forumu. Hvala unapred!

  5. #55
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Mislim da je najjeftinija varijanta Parnis
    Parnis Marina Militare watch

  6. #56
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Šta mislite o ovome?


    Mehanizam je Seiko NH36(varijanta 4R36). Safirno staklo i keramički bezel od 120 klikova.Postoje još u varijanti plave i zelene boje. Dijametar sata je 42mm(po meni,savršena dimenzija sata);debljina 15,9mm. Poseduje helijumski ventil.Cena modela 355$. Očekuju se u avgustu/septembru ove godine...Deluju na oko zaista lepo...Imaju još par interesantnih modela.Verujem da znate,ali nije na odmet pomenuti da je u pitanju kompanija iz Portugala.
    Da čujem vaša mišljenja po pitanju cene,pošto je kvalitet i dalje nepoznanica. Ako je ikako moguće dati tako nešto...
    Zagor and zma like this.

  7. #57
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Po specifikacijama je odlican, nema se sta zameriti.
    Kako ce to sve itgledati uzivo i kakvog ce biti kvaliteta, ko zna..

    Sto se tice zemlje porekla, oni su iz Portugala isto kao sto je i Deep Blue iz Amerike, mada to kad je DB u pitanju ne utice na kvalitet. Za ovaj ne znam kako ce da ispadne.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #58
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Slažem se RUS apsolutno u svemu sa tobom! Ipak je sve ovo jedna velika nepoznanica...Iskreno,meni deluju mnoooogo privlačnije od Steinharta! E sad,ukoliko im je i kvalitet na tom nivou-po meni ovo predstavlja neuporedivo bolju ponudu. Em su mi estetski lepši(subjektivno),em im je cena poprilično niža od Steinharta(što delimično i izaziva sumnju u kvalitet).

  9. #59
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Зашто (не) волим Steinhart?

    добар дан!
    свима који данас славе-христос воскресе!
    као што сам наслов каже-желео бих да чујем ваша мишљења о поменутој теми. читајући и овај, а и остале форуме-увек се "ломе копља" око наведеног бренда. једни истичу квалитет израде, други замерају на недостатку оригиналности... обзиром да не поседујем ниједан сат поменутог произвођача, не би било лоше да чујемо шта је форумаше определило да купе баш овај бренд, а шта некога конкретно одвраћа од куповине истог. мени,поготово суб варијације, ни најмање нису привлачне! као да говоре "вапим за ролексом, ал* дај шта даш-само да личи". ограђујем се и истичем да је ово искључиво субјективни став! (а какав би и био? :p). то,наравно, не значи да не бих купио неки од модела-уз услов да имају,колико-толико,оригинални дизајн.

    поздрав!

    не знам зашто не ставља велика слова на почетку реченице...то правило сам савладао још у првом полугодишту првог разреда.
    Poslednja ispravka: RUS (12.4.2015. u 18:21)

  10. #60
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Зашто (не) волим Steinhart?

    Pisao sam vec o tome, ja stvarno cenim Steinhart. Imao sam jedan njihov sat, imao prilike da vidim jos 5-6 razlicitih modela, tako da mogu slobodno da kazem da su to dobri satovi sa pristojnom cenom.

    Dizajn je takav kakv je, nekome smeta a nekome ne. Ja sam u ovoj drugoj grupi, iovako manje vise svi ronilacki satovi lice jedni na druge.
    milan zmaj and MMario like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •