Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 62
Like Tree75Likes

tema: Homage satovi

  1. #31
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Sviđa mi se Citizen. Po meni to nije ono što se najčešće podrazumeva pod "homage" , što ne smatram lošim. Malo podseća na Panerai isto ( ako ne i više ) koliko i Panerai podseća na stari Rolex Oyster oblik kućišta ( jedino što je Panerai toliko forsirao taj dizajn da se sada više vezuje za njega nego Rolex ). To je verovatno jedan od najboljih primera kako je neko usvojio i prisvojio tuđi dizajn . Kada bi se stvari malo banalizovale moglo bi se reći da je Panerai "homage" Rolex-a.

    Inače što se tiče "homage" satova , neki mi se sviđaju a neki ne. Zavisi od modela do modela, bitno mi je i šta je ispod haube, završna obrada... Naravno uvek cenim autentičnost, tradiciju ali razumem manje proizvođače koji nemaju niti novca , niti vremena da je grade pa svoje modele inspirišu, više ili manje uspešno , tuđim dizajnom. Jedan od "homage" satova koji je meni interesantan je http://www.steinhartwatches.de/en/OC...tary-,477.html jedino što bih ja voleo da postoji diskretan prikaz datuma , bez obzira što orginal to nije imao.
    Poslednja ispravka: skydrummer (16.10.2013. u 22:19)

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Evo primera originala,Homage satovi-art-rolex_submariner1.jpg
    popularnog "homage" Homage satovi-steinhart.jpg i
    uspešne varijacije na temu, ja bih rekao "omaža",Homage satovi-02.jpg kako samo to velike firme kao Seiko znaju
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #33
    Član
    Član od
    18.11.2012.
    Lokacija
    Kenngurija
    Poruke
    148
    Lajkovi
    727
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Kao sto sam napisao cisto iz zezanja,zanima me zasto su neki ljudi na forumu optereceni o tome sta ce drugi da kazu o izboru gardarobe ili u ovome slucaju rucnog sata?
    E bas to je i najveca mana Rolex-a,ja sam odavno poceo da nosim Dweller-a samo na plazu ili u najopustenijoj varijanti uglavnom kada sam kod kuce,dok mi je supruga uhapsila Sub-a i ne skida ga sa ruke.
    Mene zanima da li stvarno jos uvek postoje ljudi sa kataraktom na mozgu pa placaju cifre za raznorazne takozvane crvene Sub's i Millsub's,od kojih su verovatno 90% Frankenstajni.

  4. #34
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Sasvim je prirodno da se opterećuju, sat nije samo merač vremena Iz tvog posta sam još razumeo da imaš dva Rolexa, ostalo mi nije baš jasnije šta si hteo da kažeš.
    jagos, backarelli and ckvrlj like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika SHIBUMI
    Član od
    2.2.2012.
    Lokacija
    Balkan-South Ontario
    Poruke
    599
    Lajkovi
    2923
    Reputacioni uticaj
    173

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Kenguru, ovo jeste forum ljudi "opterecenih" satovima, ili ako hoces forum za ljude sa "posebnim" potrebama. Svidelo se to nekome ili ne, to je tako. Take it or leave it.

    Ali sigurno nije forum ljudi opterecenih time sta drugi nose na rucnom zglobu jedne ili druge ruke ili mozda skocnom zglobu noge, oko vrata, malom dzepu na farmerkama...

    Svi "rastemo" i menjamo se, sto nam se danas svidja, mozda sutra nece. Lepo nam je da gledamo, slusamo, razmenjujemo informacije, citamo o satovima... bez zavisti sta ko ima i sta ko moze. Radujem se Darwilu na ruci isto kao i Dox-wilu. Ne krijem se sta nosim, sanjam kao pre i bas se dobro osecam. Ne bih se krio ni da imam i nosim Rolex-a.

    Sta drugi misle dal' je sramno, lepo ili nije, pa zna se: Poznata definicija lepote glasi da je lepota iskljucivo u oku posmatraca.

    Evo! Ja bih sada jedan vaki.




    I da se odmah vidi ko sam i sta je.




    Pa neka i lici na onaj...



    Tamo neki "sramni"...

    A koliko vec sutra...



    Lep pozdrav tebi Down Under i ne opterecuj se sta drugi misle. Zivot je prolazna pojava i ne treba ga ozbiljno shvatiti. Iz njega se niko ziv nije izvukao.

    Pozz
    Poslednja ispravka: SHIBUMI (19.10.2013. u 16:42)
    milan zmaj, jagos, vlajo and 3 others like this.
    "The future is something which everyone reaches at the rate of 60 minutes an hour, whatever he does, whoever he is".

  6. #36
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Koji je ovo sat ?
    Mnogo je dobar...jel mozes na PP da mi sibnes neki link

    next year at this time I'll be a millionaire




  7. #37
    Stariji član Avatar korisnika joppa
    Član od
    30.9.2013.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    1.556
    Lajkovi
    15583
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Benarus moray pvd chinese dial.
    Odlicn sat. Volio bi u bronci imat takav.

  8. #38
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Nadao sam se da je neki kinez hahahaha nisam ni gledao brend...gde ga videh

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #39
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Moray je prelijep sat, ali isto meni najljepsi Benarus je Sea devil, uzeo bih ga pa makar licio na ne znam na koji model

  10. #40
    Član
    Član od
    20.2.2012.
    Poruke
    295
    Lajkovi
    490
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Homage satovi

    Zivot je prolazna pojava i ne treba ga ozbiljno shvatiti. Iz njega se niko ziv nije izvukao.

    Tačka.
    jagos and Zagor like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •