Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 29
Like Tree176Likes

tema: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    Kod mene je ljubav prema džepnim satovima počela onoga trena kada sam prvi put kao mali s djedom posjetio znamenitu Pustinju Blaca na Braču u kojoj su obitavali svećenici prebjegli pred turcima.
    Njihovo utočište prekrasno je smješteno i skriveno od svakog pogleda,ali prilikom svakog posjeta Beču kupovali su satove kojima je to mjesto obilovalo i dio satova ostao je do danas.Danas je to muzej u koji preporučam svima da otiđu (mislim da su neki i bili) ako se nađu na Braču.Doista ima se šta vidjet,pojest i uživat u mnoštvu satova,što džepnih što zidnih.
    RUS, vladas, sima hrabri and 8 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    Ja sam zavoleo satove jos kao mali, voleo sam da slusam dedine mehanicke satove .... Kasnije sam bas bio zavoleo loptu tako da su satovi dugo bili podcenjeni....Jednom prilikom sam bratu kupio casia , i zajedno sa dedom sam napisao posvetu , ja sam imao 15 godina, i tada sam se setio koliko u stvari obozavam satove... inace taj sat je posle par godina danas pronadjen i posle kacim fotke Dugo vremena sam samo voleo satove i jako sam se nervirao sto nisam mogao da nadjem razne tekstove koji su me zanimali (priznajem bio sam i lenj), ali kad sam pronasao forum, poceo sam da ih obozavam. Mislim da moja ljubav prema satovima je sazrevala kako sam ja sam sazrevao. Neverovatno koliko mi se ukus za satove promeni , za ovo relatvno kratko vreme na forumu...i svakim danom se menja
    RUS, vladas, VLADAN P and 8 others like this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    Moja je lubav prema satovima (kao i svaka ostala) pocela znatno manje romanticno. Zanjic, porodicna vikendica, gomila mrtvo pijane rodbine i prijatelja i ja musavi klinjo od nekih 6 ili 7 zablenut u sat na ruci rodjaka (tazbinskog... CG, predugo da sad objasnjavam) iz Minhena. Covjek izmedju dva spricera primjetio da mi se sat svidja, skinuo ga sa ruke i poklonio mi ga. Ah radosti! Ana/digi Casio (ljubav koja i dalje traje), plasticni, crni sa backlite iluminacijom, stoperricom, alarmom, imao je neke strasne dzize-bidze na ciferu i bio sam glavna faca tog ljeta medj' drugarima. Sat sam nosio godinama dok se u njega od silnog kupanja i ronjaze nije uvukla voda sto mu je bio bio kraj. Kasnije sam (nakon jedno dva ona digitron sata koje smo svi nosali) negdje u prvom srednje dobio na poklon prvu 5-icu (stari je i dalje koristi) i od tad je sve otislo do djavola...
    Kazu da svako ljudsko bice na planeti ima jedan pravi porok i jedan pravi talenat. Ja i dalje cekam da se taj talenat pojavi.
    RUS, vladas, VLADAN P and 8 others like this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    Ukratko - ovde na forumu. Iako sam i ranije voleo svoje satove, ovde sam shvatio šta znači istinski voleti sat. Kada vidim kako neko sa mnogo ljubavi sređuje sat koji košta samo nekoliko evra ili koliko energije i novca uloži u restauraciju nekog starog sata, pisanje nekog teksta ili slično, odmah me podstakne svojim primerom da uradim nešto slično. Naravno, sve ovo ne shvatam kao takmičenje, već kao neku vrstu ljubavi u koji ulažemo prvenstveno sebe, dok je novac manje bitan.
    RUS, vladas, VLADAN P and 9 others like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    Kod mene je stvar čudna.
    Godinama (decenijama) sam uvek zastajao ispred svake prodavnice satova bez meni (a i mojoj okolini) jasnih razloga.
    Nešto me je tu privlačilo ali nisam znao tačno šta.
    Uvek sam voleo tehniku i mehaniku.Pretpostavljam da ljubav prema satovima vuče korene odatle.
    U svakom slučaju,ta ljubav je pravu artikulaciju dobila dolaskom na ovaj forum.
    Sada mi je sve jasno-i kako i zašto...Ali o tome neću pisati jer je to jasno i vama(inače bi radili nešto drugo,a ne čitali ovaj tekst )
    Poslednja ispravka: VLADAN P (26.8.2012. u 20:15)
    RUS, vladas, Neša and 7 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.016
    Lajkovi
    58490
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    SATITIS je kod mene poceo da se razvija,kada sam imao 7god. Tada sam dobio prvi sat(digitalac sa alarmom)ne secam se marke. Jos uvek imam taj osecaj i tu ispunjenost kad god nabavim novog ljubimca.OPAKA JE TO BOLEST
    RUS, vladas, VLADAN P and 7 others like this.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    Sad , kada ste otvorili ovu temu, ja se setih reči mog kuma...

    "...ono što si kao dete voleo, vratiće ti se sigurno iz podsvesti u kasnijim godinama " . E, meni se upravo to desilo. Meni je kao detetu sat bio praaava čarolija. Burazer od strica je mnogo voleo satove a bio nekako imućniji, pa mu se dalo da kupuje skupocene, blještave i lepe satove. Od njega sam dobio prvi sat (rusku raketu) sa malom sekundarom, za koji me srce boli što ga nisam sačuvao. Posle toga, Casio od ujaka koji je radio u Kairu.
    Kasnije se ta ljubav izgubila, zbog kola i novije tehnologije u koju spadaju i mobilni telefoni. Posle X godina, drugar je kupio neki Esprit mnogo lep. Zbog tog njegovog sata, meni je iz podsvesti krenuo nagon da silno želim sebi da kupim neki dobar sat.
    To me je dovelo do foruma (vožnjom po net-u) , gde mi se stara ljubav toliko razbuktala i povratila, da sam na sve drugo (pa i mob telefone) skroz batalio.
    Dakle, od malih nogu sam bio fasciniran satovima, gde se pored veće pauze, ta ljubav vratila.
    RUS, vladas, VLADAN P and 7 others like this.

  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    Na mene je bolest preneo deda, koji je gajio ljubav prema interesantnim ruskim satovima ali ravnopravno i prema svajcarcima a pamtim kupovine automatika po inostranstvu jos od svoje 7.-8. godine. Od njega mi je i ostao Buler koji je u stvari bio povod da se ljubav prema satovima razbukta i zbog kog sam i "nabasao" na nas forum .

    Naime, na letovanju u Grckoj sam naleteo na par prelepih primeraka satova Buler i srce mi je zaigralo a secanja navrla. Nisam mogao da izbacim satove iz glave! Cim sam se vratio sa odmora, krenuo sam da trazim po netu da li jos uvek postoji firma Buler. Avaj - nasao sam da firma postoji, da je u vlasnistvu bogatih Kineza i na zalost, nisu odgovarali na moje mailove. S druge strane - grupa pravih entuzijasta sa Sveta satova jeste odgovarala i tako je ljubav (ponovo) rodjena...
    RUS, VLADAN P, Neša and 6 others like this.
    No time to lose

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    Citat Zagor kaže: Pregled poruke
    SATITIS je kod mene poceo da se razvija,kada sam imao 7god. Tada sam dobio prvi sat(digitalac sa alarmom)ne secam se marke. Jos uvek imam taj osecaj i tu ispunjenost kad god nabavim novog ljubimca.OPAKA JE TO BOLEST

    Svratite u ponedeljak do moje ordinacije dok jos nije kasno...



    Dr Predrag Zumbalo

    vladas and Serb like this.

  10. #10
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Gdje je počela vaša ljubav prema satovima?

    2.MAJ 1973. Na derbiju.
    post br.2
    Djordje - moji satovi
    Poslednja ispravka: Djordje (26.8.2012. u 21:26)

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav je rođena!
    By Sir Oliver in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 30.8.2012., 15:01
  2. Gdje kupiti kais za nauticu?
    By Speedy24 in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.11.2011., 13:54
  3. Proizvođači satova prema kojima ste ravnodušni
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 17.6.2011., 22:39
  4. Lorus originalna narukvica, gdje?
    By element in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.3.2011., 23:04
  5. Kreirajte sat prema svom ukusu
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.11.2009., 13:38

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •