Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
Like Tree28Likes

tema: Cudna situacija u banci ?!

  1. #11
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Cudna situacija u banci ?!

    Citat piksi kaže: Pregled poruke
    Čudna situacija, ali mislim da nemaš nikakvog razloga za zabrinutost, obzirom da si dobio nalog za nalog za uplatu, bez serijskih brojeva novčanica, Pošto je reč o evro banknotama, u tom slučaju se serijski brojevi ni ne upisuju, kada je reč o nekim drugim valutama, novčanice se taksativno popisuju, što se i unosi u nalog za uplatu.
    Dakle, uplata je evidentirana, kao i stanje na računu, samim tim, kolega za tebe je sve u redu.

    Ono na šta bih ti skrenuo pažnju, je tvoja tvrdnja da si iste novčanice i podigao, kao i kasnije uplatio, što je nedokazivo, tj. kada si podigao novčanicu, ukoliko na isplatnom nalogu nema serijskog broja, a što je uobičajena praksa, nemaš mogućnost naknadne reklamacije, nakon što napustiš šalter gde je izvršena isplata.
    Stoga, svaku sumnju u kvalitet novčanice treba otkloniti na licu mesta, odnosno, ako misliš da je novčanica sumnjiva ili oštećena, treba da tražiš da ti je zamene drugom.
    Hvala na odgovoru! Jasno je meni sve to bilo. Ali u tom momentu zaista nemas drugo resenje nego da kazes ono sto ti zdrav razum nalaze. Oni su mi dali, njima vracam. A ako je problem, valjda se zna procendura. Ali u buducnosti cemo drugacije. I banku cemo promeniti.

  2. #12
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Cudna situacija u banci ?!

    Citat Attila kaže: Pregled poruke
    Svaki put kad predajem euro, daju mi papir na kom stoje od koje novcanice koliko komada i serijski broj od svakoga. A nije ni moja banka koja šta, ti samo traži baš zbog ovoga što te šaltala

    Sent from my G3221 using Tapatalk
    Obavezno! Sami mi reci jos, tu izjavu za trezor pre kada si potpisivao, dobio si takodje primerak za sebe? Ja se ne secam da sam ista potisao sem one priznanice normalne.

  3. #13
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Cudna situacija u banci ?!

    Citat DrAgod kaže: Pregled poruke
    Kod nas su do skora uz spisak uplaćenog/isplaćenog iznosa davali i listu serijskih brojeva novčanica.

    Moj prijatelj je isti novac koji je podigao kod nas uplatio na SAD račun prijatelja zbog kupovine opreme. Pošto smo sva trojica zajedno bili u banci, službenica se samo nasmejala kada je videla listu i rekla da to nije potrebno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Izgleda da zavisi od frizure sluzbenice... Nemam drugo objasnjenje.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Cudna situacija u banci ?!

    Mislim da je boja i dužina noktiju presudna za znanje zaposlenih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  5. #15
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Cudna situacija u banci ?!

    Priznanicu sam dobio običnu, ali ja mislim to sto sam ja potpisao za trezor, nisam dobio. Nisam ni trazio da jesam dali bi mi. Kontao sam da je novcanica ok moj potpis prepoznajem znaci nisam se sekirao A da su tebi dali da potpises jos to ondak bi ti rekli. Bez brige si, ne sekiraj se. Pusti....

    Sent from my G3221 using Tapatalk
    Waldi likes this.

  6. #16
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Cudna situacija u banci ?!

    Citat Attila kaže: Pregled poruke
    Priznanicu sam dobio običnu, ali ja mislim to sto sam ja potpisao za trezor, nisam dobio. Nisam ni trazio da jesam dali bi mi. Kontao sam da je novcanica ok moj potpis prepoznajem znaci nisam se sekirao A da su tebi dali da potpises jos to ondak bi ti rekli. Bez brige si, ne sekiraj se. Pusti....

    Sent from my G3221 using Tapatalk
    Hvala! Tog dana sam inace imao neke potpise ugovora kod mobilnog operatera za prenos broja kod njih, pa mi se sve pomesalo. A rec 'izjava' o ovoj situaciji sam tek sinoc izguglao kada sam se informisao o propisima. Tako da, izjave u banci nema A ako su kvarni, imaju kamere, i to dobre. Tako nesto ne bi smeli sami da pakuju... Nego sam svestan da je ovo zemlja Srbija, pa sam se zato bacao na razmisljanje.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.287
    Lajkovi
    29467
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Cudna situacija u banci ?!

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Hvala na odgovoru! Jasno je meni sve to bilo. Ali u tom momentu zaista nemas drugo resenje nego da kazes ono sto ti zdrav razum nalaze. Oni su mi dali, njima vracam. A ako je problem, valjda se zna procendura. Ali u buducnosti cemo drugacije. I banku cemo promeniti.
    Kolega, nije ovo situacija zbog koje treba da menjaš banku. Kao što si i sam napisao, brzo se sve razjasnilo, na kraju bez problema po tebe. U Svakom sistemu, banci i sl. imaš puno novih, nedovoljno obučenih i iskusnih, a danas se u bankama često menjaju službenici, tako da je najvažnije da kod banke imaš dobre tarife, da te banka prati sa tvojim potrebama, i ono što mislim da je danas jako bitno, dobro elektronsko bankarstvo.
    eee and Waldi like this.

  8. #18
    Član Avatar korisnika Attila
    Član od
    15.12.2019.
    Poruke
    486
    Lajkovi
    4764
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Cudna situacija u banci ?!

    Meni samo to smeta kod banke da kad predajes možeš koliko oćeš a kad dižeš veću svotu ondak treba da se najaviš Ok kontam treba da se spreme al bmti kad cepa do 600k na dan ili najava za više. Inače +1 za elektronsko bankarstvo što piksi kaže.i banku ne menjaj ni drugi nisu bolji

    Sent from my G3221 using Tapatalk
    Waldi likes this.

  9. #19
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Cudna situacija u banci ?!

    Citat piksi kaže: Pregled poruke
    Kolega, nije ovo situacija zbog koje treba da menjaš banku. Kao što si i sam napisao, brzo se sve razjasnilo, na kraju bez problema po tebe. U Svakom sistemu, banci i sl. imaš puno novih, nedovoljno obučenih i iskusnih, a danas se u bankama često menjaju službenici, tako da je najvažnije da kod banke imaš dobre tarife, da te banka prati sa tvojim potrebama, i ono što mislim da je danas jako bitno, dobro elektronsko bankarstvo.
    Za devizni racun je prakticno svuda isto. I uslovi i nacin poslovanja. A bas sam bio besan malopre kada sam shvatio da su moje dileme zaista opravdane. Ono sto cu sigurno raditi dalje je izbegavanje nonsalantnosti kod isplata i zahtevanje da se serijski brojevi pisu uvek! Tesko menjacima i sluzbenicima

  10. #20
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Cudna situacija u banci ?!

    Citat Attila kaže: Pregled poruke
    Meni samo to smeta kod banke da kad predajes možeš koliko oćeš a kad dižeš veću svotu ondak treba da se najaviš Ok kontam treba da se spreme al bmti kad cepa do 600k na dan ili najava za više. Inače +1 za elektronsko bankarstvo što piksi kaže.i banku ne menjaj ni drugi nisu bolji

    Sent from my G3221 using Tapatalk
    Tacno. Meni je ista sluzbenica pre 2 meseca pravila problem za isplatu. A sada se pravila pametna za uplatu. Kod isplate je jedva nakuplia kod kolega i na 2 priznanice sam dobio novac. I pre su imali ljudi probleme u toj ekspozituri. Kada sam se malo bolje raspitao. I to neke totalne gluposti bile uvek. Mnogo ljudi koji su imali racun za pravna lica su otisli zbog tih zezanja.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •