Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree11Likes

tema: Tag Heuer Aquaracer 300m

  1. #1
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Tag Heuer Aquaracer 300m

    Evo posle skoro nedelju dana posedovanja ovog sata odlucio sam da ukratko podelim sa vama utiske o ovom satu

    Tag Heuer Aquaracer 300m-dscf1437.jpg Tag Heuer Aquaracer 300m-dscf1438.jpg

    Shvatio sam da ce mi pored Omege Speedmaster trebati i jedan lep i kvalitetan sat za svaki dan,izmedju ostalog i za povremeno ronjenje,kao i nosenje uz sorc,majicu,trenerku,farmerke,da bude lep, izdrzljiv,automatic,vodootporan barem 200m,da bude Seiko,ili neki Svajcarac do 1000 evra.Prvi izbor mi je bio Seiko Prospex diver sa 6r15 mehanizmom,ali sam trebao da cekam da mi stigne barem 2 meseca i bio sam resen da ga uzmem.Gledao sam po internetu i trazio sat koji je u tom cenovnom rangu i razmisljao o longinesu,stowi,hamiltonu,fortisu,steinhartu,debau fre-u... i shvatio sam da jedino Seiko ima sve sto meni treba u jednom satu,sve dok nisam sasvim slucajno dobio ponudu za tag heuer koju nisam mogao da odbijem.Bukvalno sve se pogodilo da ovaj Tag postane moj.Kada sam ga probao,to je bio kraj razmisljanja.
    Da krenem od ciferblata.On je tamno plave boje,i iskren da budem lepsu nijansu plave boje na suncu nisam video,u sredisnjem delu cifera je krug koji je u odnosu na ostatak sata udubljen za 1/10 mm i u njemu su naziv Tag heuer i natpis aquaracer automatic 300m,takodje vrh sekundare je obelezen crvenom bojom,i granica je okvir tog kruga,tako da se krece po samoj ivici i to jako lepo izgleda.Oznake za sate su uradjene u stilu Rolex Sublarinera,u sredini su kruzici od fluorescentnog premaza a oko njih su metalni kruzici koji su ispolirani i izgledaju vrhunski,kao i kazaljke koje su isto polirane u obliku maca i imaju premaz u sredini.Datum je na 3 casa i uradjen je klasicno crni brojevi na beloj pozadini.Sve u svemu cifer je fenomenalan.Premaz na kazaljkama i oznakama za sate je dobar,i moze da izdrzi celu noc,posle 4 sata se i dalje vidi ali slabo,primetno slabiji nego kod Seika.
    Okvir ciferblata sa brojevima,je takodje uradjen slicno kao kod submarinera i plave je boje sa srebrnim brojevima i ide savrseno uz plavi cifer.Ivice okvira su isti ispolirane i daju lep kontrast kucistu sata koje je celo od brusenog celika.Okvir je cudan,jer je potrebno da vam ruke budu suve da bi ste ga okrenuli,jer s obzirom da su ivice polirane izuzetno su klizave,pa samo sa suvim rukama je moguce funkcionisanje bazela.
    Kuciste sata je celo bruseno i izradjeno je iz jednog bloka celika i izgleda neunistivo,i izuzetno kvalitetno.Velicine je 41,5mm.Krunica je nazubljena radi lakseg koriscenja i relativno mala i zasticena je kucistem,i ima tag heuer logo na sebi.
    Dosli smo i do narukvice.Ona je u najmanju ruku prelepa,centralni deo narukvice je ispoliran kao ogledalo,dok su krajevi najfinije bruseni.Ona daje satu tu zadnju notu luksuza koju jedan Tag mora da poseduje.Sa druge strane umesto srafova koji drze delove narukvice zajedno tu su iglice,i umesto kvalitetne kopce koju ovakav sat zasluzuje,tu je jeftina kopca kao kod jeftinijih seika od 150 evra.Narukvica ima i produzetak za ronilacko odelo.
    I na kraju mehanizam.Mehanizam u ovom satu je Tag Heuer Caliber 5 ili u prevodu Eta 2824-2,dokazan etin mehanizam koji kod mene u satu radi na + 5sec dnevno.Videcemo sta ce biti za koj mesec kada se mehanizam razradi s obzirom da je sat nov pa ne mogu nista da tvrdim.Uz kopcu na narukvici to je jedina stvar gde sam primetio da Tag stedi.Tag je koliko znam samo ugravirao svoj znak na etin 2824-2 mehanizam i to je to.
    Sve u svemu lep i kvalitetan sat, nije u rangu seamastera profesionala,ali nije ni mnogo daleko.Ja sam zadovoljan,a i nadam se da cemo se druziti dugi niz godina.
    Poslednja ispravka: dragon (20.1.2011. u 8:28) Razlog: uklonjeni mrtvi linkovi
    RUS likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer 300m

    Odličan sat, vredan je svake kolekcije!
    Odličan opis sata ali meni slike ne dostaju, tako je kod svakog ili je kod mene samo?

  3. #3
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer 300m

    Tag Heuer Aquaracer 300m-sn202431.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-snv30598.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-dscf1459.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-snv32430.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-dscf1457.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-sn202262.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-dscf1455.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-dscf1449.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-dscf1456.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-snv32421.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-snv30963.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-snv32438.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-post-5807-030786900-1289559286.jpgTag Heuer Aquaracer 300m-snv30953.jpg
    milan zmaj, edin13, RUS and 7 others like this.

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    17.1.2009.
    Poruke
    98
    Lajkovi
    6
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer 300m

    Baš sat za svakodnevno nošenje. Ide uz bilo kakav stil odjeće, jednostavan, robusan i kvalitetno izgrađen. Neka te služi dugi niz godina!

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer 300m

    Hvala na opisu.
    Uvek je zadovoljstvo videti tako zadovoljnog vlasnika sata.
    Još jednom-sve čestitke i sa srećom da te služi.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer 300m

    Eeeee to Nikle, odličan sat, odlične fotke!

  7. #7
    Član Avatar korisnika Joker
    Član od
    10.1.2011.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    133
    Lajkovi
    297
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer 300m

    Fantastičan sat, mislim da bi mogao da dodam post u temu "Sat za celi život"

  8. #8
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer 300m

    Meni je malo bezličan za Taga, možda je krivica što ima pumo satova toga tipa drugih brendova . Jedino što mi djeluje Tag-ovsko je poklopac sata. Imao sam prilike ga vidit uživo i takav mi se više svidio ovak na slici je ko i svi drugi. Dobra mi je prva i zadnja slika premda mi je prva više Tag-ovsko okruženje
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer 300m

    lepo, lepo, sve cestitke na prinovi...! diskretni sharm, zaista.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  10. #10
    Član
    Član od
    5.1.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    252
    Lajkovi
    79
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Tag Heuer Aquaracer 300m

    odlicne slike i super sat, sve cestitke. u zdravlju ga nosio

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. TAG Heuer Aquaracer - Potrebno misljenje
    By ivanbjelic in forum Tag Heuer
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.8.2011., 22:24
  2. [PRODATO] - Omega seamaster professional 300m chrono dive
    By SEAMASTER in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.6.2010., 12:39
  3. ESQ Movado Blackfin 300m
    By GIvan in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 21.2.2010., 10:28
  4. Tag Heuer Calibre S ili Tag Heuer Aquaracer
    By pablito in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.12.2009., 22:21

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •