Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 66
Like Tree59Likes

tema: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

  1. #1
    Stariji član
    Član od
    21.2.2010.
    Poruke
    747
    Lajkovi
    5623
    Reputacioni uticaj
    102

    Određen forumom SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Seiko 6138 0040 chronograph - “ Bullhead” je automatski chronograph proizvodstvo ovog sata je pocelo krajem sad vec daleke 1973, a proizvodio se do 1979 godine, do dana danasnjeg to je vrlo popularan sat I jedan od najomiljenijih retro satova kod kolekcionera a posebno kod kolekiconera koji preferiraju seiko satove. Nazalost radi velike potraznje ovog modela na internet pijaci prodaju se satovi sa sve vise aftermarket delova ,- delovi koji nisu original VRLO je tesko doci do autenticnog primerka . Trgovcima Vintage I Retro Satova ovaj model je vrlo omiljen jer potraznja je uvek velika , a dobro zarade na njemu, normalno koristeci delove koji nisu original. Ovaj model popularno je nazvan “BULLHEAD” u prevodu “BIKOVA GLAVA” zato sto su mu kruna I dugmici za stopericu postavljeni neuobicajeno odnosno na polozaju 11, i 1 koji asociraju na dva roga, a kruna je na sredini kod 12 , sub registri su na plozaju 3 I 9 pa tako ceo njegov oblik asocira na bikovu glavu. Postoje dve varijante bullhedova kad je u pitanju boja ploce to su BRAON sa zlatnim sub registrima I CRNI sa plavim sub registrima. Na plocama Braon bullheda koji su izradjivani za azisko trziste stoje natpisi “Seiko SpeedTimer” i"Seiko 5Sports SpeedTimer" za evropsko I ostala trzista na plocama je stajao natpis "Chronograph Automatic" Na pimercima sa crnom plocom u orginalu nikad ne stoji natpis “Seiko SpeedTimer” vec orginali su samo sa natpisom "Chronograph Automatic". Ovo je vrlo Robusan spotski sat ,mehanizam je seikov 6138 chronograph sa 21 rubina celo kuciste je napravljeno od nerdjajuceg celika sa dijametrom 43 mm , staklo je hardlex , tachymeter je vanjski izradjen od leguru metala, kod Braon modela je crvenkasto Braon boje a kod Crnog modela je crne boje. Skazajlke za minute I sate su bele boje I kod Braon I kod Crnog modela, skazaljke kod sub registra kod braon modela su crne a kod crnog su bele dok sekundara kod crnog modela je zuta a kod bron modela moze biti zuta ili crvena. Orginal narukvica je poseban momenat ovog sata satovi sa natpisom “Seiko SpeedTimer” i"Seiko 5Sports SpeedTimer" imaju celicnu “Oyster” stil narukvicu dok satovi sa natpisom “Chronograph Automatic” imaju “fishbone” stil celicnu narukvicu – odnosno riblja kost koja je se najvise ceni , ima puno falcova kad je u pitanju fishbon narukvica za bullhedove a orginalni fishbon je specifican po tome sto su mu delovi – plocice od pocetka do kraja asimetricni. Medjutim u zadnje vreme sve je vise kolekcionera koji ovom satu stavljaju dobre masivne kozne narukvice koje mu vrlo dobro prilezu, sta vise koza mu omogucava da sat jos vise dodje do izrazaja Sve u svemu ovo je jedan vrlo kvalitetan autentican I nesvakidasan model automatskog chronographa koji je evergrin medju sportskim satovima, ovo je sat za ljude sa prefinjenim ukusom, kad nosite ovaj sat osecate duh jednog proslog vremena,vrlo je upecatljiv,skoro svi ljudi primecuju neobicnost ovog sata, osecaj je slicnan, kao da vozite dobar oldtajmer !

    Unapred se izvinjavam, zato sto znam da sigurno ovaj tekst ima gramatickih gresaka , pozdrav iz Makedonije.

    [IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    Poslednja ispravka: Walter (4.1.2011. u 18:54) Razlog: greska

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Walter odličan opis sata! Svaka čast!

    Sat je u odličnom stanju, svaka čast! Baš bikova glava nema šta perfektan mehanizam, da budem iskren sa tobom sat mi se baš sviđa, koja je njegova cena?

    bdw, nema grešaka i ne obaziraj se na njih ostani na forumu uvek učestvuj u njemu.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Walter, hvala za odlican tekst o ovom sjajnom satu!
    Samo jednom sam ga video uzivo i potpuno se odusevio ali, kao sto si rekao, vrlo su retki pa sam vec poceo da sumnjam da cu uloviti jedan za sebe! Uglavnom, mislim da si potpuno u pravu - malo je satova koji su tako autenticni i koji u tolikoj meri evociraju duh svog vremena, a bullhead je svakako jedan od njih!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Hvala na opisu....priličan je trud bio!

  5. #5
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Bravo Walter.Odlično si to uradio.
    Pošto znamo da ti je kolekcija zavidna,očekujem još neki ovakav prikaz nekog sata po tvom izboru
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #6
    Član Avatar korisnika Misko81
    Član od
    7.6.2010.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    277
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Svaka čast za opis, odličan sat!!!

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Divno je videti ovoliku predanost i znanje. Svaka cast i na opisu i na satovima!
    No time to lose

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Odličan opis, a sat je perverzan , mnogo mi se sviđa...

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Walter odlicni satovi,koji od njih je tvoj?Crni ili smeđi ili mozda oba?Jako sam htio ovaj Seiko chrono ali sam nekako uspio odoliti napasti zasada!

  10. #10
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: SEIKO 6138 0040 " Bullhead"

    Auuu, ovaj braon sa kožnom narukvicom je ko lutka. Svaka čast.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. 15. međunarodna izložba časovničarstva, zlatarstva i optike "SJAJ"
    By Martin in forum Sajmovi i izložbe satova
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 2.3.2011., 20:58
  2. 14. međunarodna izložba zlatarstva, časovničarstva i optike "Sjaj"
    By dragon in forum Sajmovi i izložbe satova
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 10.11.2009., 18:05
  3. Prodajem Katalog satova "Uhren Exclusiv 2010"
    By Vladan Stevanovic in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 4.11.2009., 23:37
  4. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 8.2.2009., 22:34

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •