Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree31Likes

tema: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    Svoje dojmove o ovome satu koji je i na ovome forumu naisao na nekoliko (redom zadovoljnih) ljubitelja, vlasnika (hvala 23jewels i zma na poticajima za kupnju i odobravanje izbora J) započeo bih citatom s jednoga sajta koji savršeno prenosi moj rezon za kupnju i osjećaje kad sam ga prvi put ugledao:

    „Attraction. It’s one of those immutable laws of nature. You don’t know why it happens or why it hits you but when it happens, you know you’re in love, balls to bones. So when my eyes first cast its gaze across this Seagull 1963 chronograph, against all odds, at least when it comes to products from China- I knew I was head over heels in love.“

    I zaista, u današnje doba, kao amatera u pogledu satova, čija je prva lekcija pri savjetovanju bila 'samo ne Kina', činjenica da su se ove dvije stvari- kvalitet i nekakva neobjašnjiva privlačnost prema nečemu toliko šarenom (hrabrom ) spojili u jednom te da je naišao na nepodijeljeno odobravanje ljubitelja satova 8čak i kultni status) nagnala me da odlučim na u mnogu čemu prvo za mene: prvi mehanički sat (i to navijač), prilično retro dizajn…i Kinezera.
    Svoj primjerak uzeo sam kod tzv. Thomasa iz Hong Konga,bivšeg zaposlenika Seagulla koji je pokrenuo svoju proizvodnju, jednoga od izvora ovoga modela, uz sajt watchunique.com, uvjerivši se na WUS-u da je siguran i provjeren. O ostalima sam komentirao i na drugim threadovima na forumu (npr. Seagull 1963), na kojima se raspravljalo o porijeklu, kvalitetu i ostalim vezanim stvarima vezanima za ovaj sat ( , pa o tome ne bih duljio, nego se zadržao na ovome primjerku i pocastio vas s jos malo slika (iz raznih faza nabavke sata, različitih izvora i time različite kvalitete, za koju se izvinjavam).
    Dakle, moj primjerak je onaj default velicine, 39mm, iako je i Thomas (a i drugi prodavači pomalo) počeo nuditi i veće ,modele, od 42 mm. Jedan od njih dobio je svoju temu i ovdje na forumu Seagull 1963 42mm Review. Originalnu velicinu smatram savrsenom za moj omaleni zglob od 16,25 cm, a začuđuje me koliko veće izgleda na fotografijama i izdaleka, ponajprije zbog vrlo tankog bezela.

    Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-_dsc0172.jpgSeagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-_dsc0180.jpg

    Za za razliku od watchunique, Thomas isporucuje sat u plastičnoj smeđoj kutiji koja izdaleka moze proci za drvo i na sebi ima kinesko znakovlje, vjerojatno s nazivom sata.
    Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-_dsc0171.jpgSeagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-image_1365661223118750.jpgSeagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-image_1365661347885777.jpg

    U kutiji sat nisam dobio s namontiranom maslinastom NATO narukvicom, nego zasebno.
    Sama narukvica je, koliko se ja kao laik razumijem, prilicno loše/osnovne kvalitete, prvenstveno iz dva razloga: 1. dosta je kruta 2. iznimno je kratka- samo 25 cm, što je i za moju tanku ruku…taman, ali ni sebi, ni svome sto se tiče ostatka narukvice kojeg sam jedva uspio zarolati kako se to inace radi s NATOm, da ne izgleda nakaradno. U međuvremenu sam uzeo dvije druge, duze narukvice (isto ne najnaj kvalitete, ali ajde), čije fotke slijede na kraju. Ono sto me odusevljava kod sata je ta raznolikost koju dozvoljava promjenom narukvica. Upravo zbog te 'sarenosti' ciferblata sa cak 4 boje, stoje mu mnoge kombinacije i sa svakom kao da se dobije novi sat, što je itekakav plus. Sljedeca investicija je svakako smeđa kozna narukvica, za hladnije dane koja mu po onome sto sam vidio stoji SAVRSENO i najbolji mi je izbor.
    Glede cifera,iako bi ih mnogi mogli smatrati pretjeranima, spomenute 4 boje se meni savrseno nadopunjuju i daju satu razigranost, čak i mladenačku prirodu, što je mene privuklo upravo činjenicom da pleše na granici vintage sata, a opet mladalačkog. Jedina zamjerka je možda raspored plavih kazaljki, što se tiče njihove debljine: nekako mi je intuitivno da kazaljka minute bude tanja od kazaljke za sate, a na njenu je to obrnuto…Ali dobro…valjda je to u Kini normalno
    . A crvena zvijezda koja bi mnogima mogla zasmetati, kao bivsem pioniru meni je bila jedan od jezicaca na vagi pri izboru i stvar koja me prva dobila, upravo zbog autentičnosti koju daje cjelini
    Staklo je akrilno, iako je Thomas nudio i nudi i safirno staklo (uz 20$ skuplju cijenu). Štoviše, prateći temu o 1963, dobio sam dojam da ce (na zalost vecine WIS-ovaca) ukinuti akrilno staklo i da su zadnji modeli samo sa safirnim staklom. Začuđujuće, to nije naišlo na preveliko odobravanje, budući da ljudi smatraju da safirno previše ispupčuje sati i da se time gubi onaj originalni i omiljeni izgled.
    U specifikacije mehanizma se kao laik necu previse petljati, nego ga samo pokazati, jer je naisao na odobravanje kao best buy za mahanicke kronografe za te pare. Uočljivo je da na prozirnom casebacku nema crveno otisnutog logoa (ili sto li je vec), što je slučaj na onima s watchuniquea. Osobno sam vrlo zadovoljan time, jer je mehanizam prekrasan i za gledati i samo promatranje njega je jedno zen iskustvo, cak i jednom laiku.
    Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-img_0573.jpg

    Na rad mehanizma dosad imam samo jednu zamjerku, oko koje bih molio pomoc. Iako je zadovoljavajuće točan s +5 sek. prvih dana, što se popelo na žurenje od cca 15 sek. (dvo)dnevno (uz impresivnu rezernu od 51h 20min!), kazaljka štoperice mi se pokazala problematičnom. Naime, iako se uredno vraća na početnu poziciju, kada je zaustavim na određenom mjestu i malo jače protresem (ili samo mičem) ruku, ona šeta… Nisam stručnjak, ali mislim da to ne bi trebalo biti tako? Kakva su vaša iskustva? Može li se to lako ispraviti?
    Sve u svemu, smatram da sam dobio odličan sat i opravdao je sva moja očekivanja i citat s početka opisa. Iako sam dosad imao samo još jedan sat (kvarcnu Festinu koja me i nakon 13 god odlično služi bez ikakvog problema), ovaj kineski Galeb mi ne silazi s ruke i veseli me iznova svaki pogled na njega.

    Za kraj evo još nekoliko fotki u novome ruhu, ne bi li već ponosnim vlasnicima dao nove ideje, a ostalima pokazao svestranost ovog prelijepog satića s karakterom s velikim K

    Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-img_0567.jpgSeagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-img_0568.jpgSeagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-img_0569.jpgSeagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-img_0571.jpgSeagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-img_0575.jpgSeagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)-img_0572.jpg
    milan zmaj, marko14, RUS and 17 others like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    Dobar sat i dobar opis, cestitam.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Stariji član
    Član od
    13.9.2011.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    986
    Lajkovi
    4298
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    Cestitke na kupovini.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    Mašala si se raspis'o!
    Pravi "crveni" Kinez!
    Za kazaljku hronografa,jedino da ti časovničar pogleda i malo je stegne.
    gogmajster likes this.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    Ultimativni paradoks: crveni Kinez na NATO-u
    Hvala za kazaljku- i mislio sam da bi to trebalo biti to. Ne do Bog većeg zla . Kad mi bude dovoljno smetalo, sredit cu to.
    HADzI DALIBOR likes this.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.392
    Lajkovi
    7566
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    Cestitam na kupovini,dobar opis,teget crvena narukvica kida
    gogmajster likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika gogmajster
    Član od
    4.3.2013.
    Poruke
    1.075
    Lajkovi
    9773
    Reputacioni uticaj
    100

    Određen forumom Re: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    Odlicno se slaze s licem i dize dojam. Gledat cu jos uzeti i regimental u tim bojama.Nisam je nasao na jednom mjestu, ali svakako je ciljam. I jos par.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.392
    Lajkovi
    7566
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    Gde si uzeo narukvice?

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.989
    Lajkovi
    58296
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom Re: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    I za sat i za opis

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Seagull 1963 Air Force Reissue (39 mm)

    Sve cestitke za sat i opis

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •