Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 25
Like Tree58Likes

tema: Poseidon Diver P10090

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    Vladane, evo kako ćemo da rešimo problem - pozajmi slobodno ovaj moj za odmor, pa ga vrati posle odmora. Ionako ću da ga nosim kod časovničara na pregled, pa je bolje da se bar još nekoliko puta okupa pre nego što ga odnesem.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    Meni se čini, da sat koji taman i dva evra da platim, nekako mi nije sve-jedno da ga polomim ili da mu se nešto desi. Ja nekako volim sve satove, tako da bi najverovatnije uradio isto što i bata-Nele. Kupio je jeftiniji model da ne bi bilo sekiracije, ali ga ipak nosi kod sajdžije na proveru i zamenu dihtunga.

    Baš je ovaj Poseidon dobar primer za ono što želim reći...

    Meni je sat stvarno pravi letnji lepotan . Pravi sat za kupanje, odličnog dizajna, lepo odradjenog cifera i markera, praaavih kazaljki, ne prevelike i napadne korone, zanimljivog kaiša. Ja ne znam koliko ga je Neša platio, ali mi je to nekako ne bitno.
    Nekad nije bitno koliko smo para "pukli" za sat koji smo (ne daj Bože) oštetili, već koliko smo voleli taj sat na ruci, njegovu udobnost, zadovoljstvo pri pogledu da bi saznali koliko je sati, kupanje sa njim, uklapanje uz garderobu itd...itd...
    Može se lako desiti da zavolite sat koji se višestruko manje platili od nekog iz kolekcije, a koji ste uzeli zarad manje sekiracije.

    Meni se to desilo sa Wengerom (crnim) , gde sam ga kupio za 3000 din , čisto da ga "drljam" na poslu i sl. Medjutim, taj sat mi se toliko dopao i približio, da razmišljam da mu kupim novi glanc mehanizam i sredim ga kompletno. Sada ga više i ne nosim na posao i slična mučenja ...
    Poslednja ispravka: backarelli (29.7.2012. u 13:28)

  3. #13
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    Da kažem i za cenu - koštao je 70€, a kupljen je preko oglasa. Možda sam mogao da se iscenjkam i za manje, ali u pitanju je prodavac od koga sam kupio više satova, a koji mi je često davao popust, pa mi nije žao. Možda sam ga platio više od mnogih Casiovih modela, ali koliko sam saznao, cena novog sata je bila nešto manje od 200€, prodavac me nikada nije prevario, a časovničar je potvrdio da sat 99% nije ranije ni otvaran, da je veoma malo nošen i pokušao da malo dotegne poklopac, za čime nije bilo potrebe. Prodavac nije čak ni tražio novac odmah, pa sam računao da je mogućnost greške mala. Ovde je zapravo najjeftiniji mehanizam, jer se miyote mogu naći za male pare.

    Ne znam da li ću zvučati kao cicija, ali ovaj sat gledam kao na nešto skuplju varijantu ukoliko ga poredim sa casiom ili nečim sličnim. S druge strane, čim sam ga video uživo, rešio sam da ga nosim godinama, jer i izgleda lepo i predstavlja dobru investiciju za nešto što će trajati i što nameravam da nosim godinama.

    Može se lako desiti da zavolite sat koji se višestruko manje platili od nekog iz kolekcije, a koji ste uzeli zarad manje sekiracije.
    Upravo tako. Meni je jedan od najomiljenijih satova raketica televizorka, lepa i veoma precizna, a platio sam je (polovnu) deset puta niže od wengera. Jeste da je jeftin sat, da nije neka marka, ali šta mogu kad je mnogo volim
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    -off

    Nešo, kako ja ne znam za taj tvoj wenger ? Jesi li stavljao negde slike ?

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    Nemam wenger, a spomenuo sam ga samo kao poređenje i primer jeftinog a dobrog sata. Sve što sam napisao odnosi se na poseidon. Naravno, jednog lepog dana ću po svoj prilici i ja nositi wenger, upravo zahvaljujući tvojim postovima.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    ...uuuhhh , ja reko da nije bilo neke prinove a da ne znam .

  7. #17
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Vladane, evo kako ćemo da rešimo problem - pozajmi slobodno ovaj moj za odmor, pa ga vrati posle odmora. Ionako ću da ga nosim kod časovničara na pregled, pa je bolje da se bar još nekoliko puta okupa pre nego što ga odnesem.
    Nešo hvala puno na velikodušnoj ponudi , ali moram reći da nisam tip koji voli da uzima stvari od drugih, pa makar i na kraći period.

    Inače sve što ste ti i Baki napisali na ovoj stranici potpisujem i u potpunosti se slažem sa vašim mišljenjem. Na kraju krajeva to je ono što nas i povezuje i zbog čega smo zapravo ovde.
    backarelli likes this.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    Gazda ima jedan diver ovde bez brige ako se ne snadjes.

  9. #19
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    Super satic! Zuta boja brojcanika mi se veoma dopada. Mene malcice podseca na: Poseidon Diver P10090-1036390_110221130205_citizen_promaster_diver_automatic200m_ny0040-09e_1.jpg (a to nije lose uopste).

    Da se malo pravim "pametan'', tehnicki, Kampfschwimmer su pandan americkom SEALS, britanskom SBS, ili nasim borbenim roniocima iz (bivseg) 82.pomorskog centra u Kumboru. Marinci su nesto drugo

    @backarelli: Neki satovi prosto vape da budu rabljeni. G-shock ili ovo cudo, na primer... Prosto, deluju ''fejk'' ako nemaju nijednu ogrebotinu
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #20
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Poseidon Diver P10090

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    Gazda ima jedan diver ovde bez brige ako se ne snadjes.
    Pošalji mi više informacija na PM, sad si me zainteresovao.

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    @backarelli: Neki satovi prosto vape da budu rabljeni. G-shock ili ovo cudo, na primer... Prosto, deluju ''fejk'' ako nemaju nijednu ogrebotinu
    Slažem se sa ovim komentarom.

Slične teme

  1. Invicta Pro Diver
    By _ivo_ in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 7.12.2015., 15:19
  2. Certina DS-3 diver
    By d1d in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 3.8.2012., 13:21
  3. Ja bi lep diver, ne bas preskup...
    By nexus6 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 1.6.2012., 10:30
  4. Seiko diver
    By nikola0406 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.6.2010., 21:09
  5. orient diver
    By rasa in forum Japanski satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.4.2010., 11:35

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •