Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree10Likes

tema: Oris Diver Data

  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Oris Diver Data

    Odma da se ogradim, ovo recikliram sa našeg foruma pa se ispričavam ako ima previše internih spika, ali u globalu to je to. Eto ne zamjerite.

    Oris Diver Date (blue)




    Mehanizam:
    - automatik Oris 733 (Sellita SW 200)
    - 26 rubina
    - 28,800 vns
    Kučište:
    - čelik 316L
    - Φ 44mm, visina 12,2 mm
    - rotirajući okvir sa 60-minutnim podjelama
    - WR 300 m
    - safirno staklo sprijeda i mineralno straga
    - Super-LumiNova premaz kazaljki i oznaka

    Evo citiro sam kolegu Vranu pošto se radi o skoro pa identičnom satu, njegov je crni i kao novi model.
    Dakle razlika je u boji lunete i cifera te kopči narukvice.
    Ovako, dakle plavi je naravno daleeeeeko lijepši od crnog ( Vraninog ) i to je činjenica kojoj nemam šta dodat.


    Razlika u kopči je u tome što kolegin sat ima modernu kopču sa pušerima koja se recimo koristi i kod moje omiljene Omege i na oko je to lijepši i praktičniji sistem kopčanja.
    Aliiiiii i puno nesigurnije nego kod klasične kopče, koja ima i dodatnu sigurnosnu kopču ( preklop ) što čovjeku barem prividno daje neku dodatnu sigurnost.
    Mene osobno svaki put kad uđem u more sa Omegom koja također nema taj mali sigurnosni factor, opere takova paranoja da mi sat bude skliznuo sa ruke da to granići sa patološkim slučajem.



    Mehanizam koji pokreče ovaj sat je Oris 733, kolega je već napisao, radi se o baznoj Selliti SW200 što je u naravi patent Eta 2824 koji je sellita preuzela od Ete i ponudila kao alternativu za sve proizvođaće izvan Swatch grupe koji su po svim najavam trebali ostat bez Etinih proizvoda.
    Tim putem je Sellita našla svoje mjesto na tržištu te se prometnula iz Etinog koperanta koji je za Etu radio završna ukrašavanja i sitne završne radove na Etinim proizvodima u samostalnog proizvođaća sa ponudom od nekoliko mašina spremnih da preuzmu dio kolaća koji je Eta ostavila na stolu.
    Što je na stolu to je ponuđeno, tako nekako ide narodna dosjetka….


    Dimenzije sat su 44mm x 12,2mm, ali sat definitivno na ruci ne izgleda kao klasična 44mm promjera i to iz jednostavnog razloga.
    Naime kučište je oblika okrenutog tanjura. Sat ima 44mm promjera na dnu kučišta tako da se taj promjer od 44mm uopće niti ne vidi.
    Opet budem napravio malu usporedbu.Ovaj Oris vizualno na ruci djeluje kao 41mm, zapravo čak izgleda nešto manji od Seamastera mada u naravi nije, jer Omega ima svega 41mm promjera. Da još dodam podatak, radi se o luneti od 120 klikova.

    Iluminacija je o.k. sat je lijepo čitljiv i pregledan u mrklom mraku.

    Evo slika. Lijevo Omega, desno Oris.



    Omega svjetli kao što vidite i iz ovakove loše slike, ipak malo jaće, ali ajmo to prepisati
    velićini markera.
    Na omegi su markeri osjetno veći.


    Eto toliko od mene.
    Djordje, dragon, vladas and 3 others like this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Oris Diver Data

    Hvala na opisu!
    Povelik je ovo komad željeza!
    Što se tiče kopče......pa slažem se da je sigurnija sa dodatnom sigurnosnom kopčom ali ne bih rekao da će i bez nje sat spasti sa ruke!
    Čini mi se da je iluminacija dobro bolja u prirodi nego na slikama!
    Ovo je crna Omega Seamaster korištena za poređenje?

  3. #3
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Oris Diver Data

    Lep Oris
    Taj sw200 me malo odbija od sata ali ko zna, vreme ce pokazati.
    Jel znas kolika je tezina sata na metalnoj narukvici?

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Oris Diver Data

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    Lep Oris
    Jel znas kolika je tezina sata na metalnoj narukvici?
    160 grama sa ETA 2893-2

    omegasea, odličan sat. Volim Oris satove naročito udobnost koju pruža ovaj model. Odlična korona, odlična čitljivost, naročito polirani deo na markerima, odličan sat!

  5. #5
    Novi član
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Oris Diver Data

    @Hadzi

    ne, Omega je sa plavim ciferom.
    I da, u živo to svijetli puno inezivnijne nego na ovim slikama jer ovo su stvarno loše slike. Tu sliku sam satavio čisto da se vidi usporedba između Omege koja ima dosta dobar status kad je u pitanju iluminacija.
    A ovo za kopču je stvarno čisto moja paranoja, znaš brčkaš se sa klincem te malac konstantno skače po tebi pa je ipak moguć takav rasplet. Doduše mala je šansa da se dogodi baš to i sat k tome još sklizne sa ruke, ali šta mogu, jače je od mene.

    @d1d

    istina, i mene je Sellita odbijala od kupovine satova opremljenim s tim strojevima. Kad sam jednom prilikom opasno zabrijo na Anonimo u kojem je ista ta Sellita sw200, a sat je bio i osjetno skuplji od ovog Orisa pa sam odusta baš zbog Sellite. Ono u stilu za te pare su bar ETU mogli staviti unutra, a ne maladu i još nedovoljno isprobanu Sellitu sw200.
    Cijena po kojoj sam dobio Orisa je bila jako povoljna, tako da sam radi toga zanemario te strahove naspram Sellitine kvalitete.

    Evo još jedana mala crtica. Kolega Vrana ima istog tog Orisa samo crnog i nabavljenog od istog dobavljaća svega mjesec dana prije mog, a njegov Oris ima odstupanje od samo 2 sec/dan u odnosu na mojeg koji žuri 8-10 sec/dan. To su izgleda te stvari koje će još dugu mućiti sellitu.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Oris Diver Data

    Uuuuu..... meni ovo vuče na plavo(crni SMP),a ne zeleno(plavi SMP)!
    Probaj slikati u zamračenoj prostoriji ali da ne bude potpuni mrak(prije toga osvijetli suncem sat barem pola minuta).
    Odstupanje Sellite je sasvim normalno,a i sa ETA se to moglo dogoditi!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Oris Diver Data

    Mislim da nije toliko problem u Sellita mehanizmu (mada sam sada već dosta horor priča pročitao i izgleda da nije baš sve tako sjajno i bajno) koliko u poslovnoj politici Orisa gde se odstupanja od +/- 30 sekundi po danu smatraju normalnim.

    Inače, jedna od stvari koje ozbiljno zameram Orisu jeste specifičan dizajn kućišta i uški (lugova) odnosno nemogućnost da se njihovi diveri nose na narukvicama kao što je Zulu ili neka aftermarket guma/kaučuk. U suštini, vezan si za njih ili moraš da se upuštaš u hokus pokus modovanje.
    Don_Krstic, patek and Refresh like this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Oris Diver Data

    @omeagsea - lep review sjajnog sata !

    ANGEL i ja smo imali prilike da se sretnemo za GMT verzijom i mogu ti reci - AR coating i detalji na ciferu su nas oborili s nogu!
    BTW - Primetio sam da AR coating na mojoj Omegi Aqua Terra nema onaj tipicni plavicasti preliv, kao sto je recimo bio na Orisu... Kakav je tvoj utisak o AR-u na tvom Orisu? I kakav je u poredjenju sa tvojom Omegom?
    Poslednja ispravka: vladas (8.4.2011. u 23:10)
    ANGEL II likes this.
    No time to lose

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Oris Diver Data

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    @omeagsea - lep review sjajnog sata !

    ANGEL i ja smo imali prilike da se sretnemo za GMT verzijom i mogu ti reci - AR coating i detalji na ciferi su nas oborili s nogu!
    BTW - Primetio sam da AR coating na mojoj Omegi Aqua Terra nema onaj tipicni plavicasti preliv, kao sto je recimo bio na Orisu... Kakav je tvoj utisak o AR-u na tvom Orisu? I kakav je u poredjenju sa tvojom Omegom?
    Ja ni dan danas ne mogu da prežalim taj sat, svi znaju koliko sam satova promenio i ni jednog ne mogu da uzmem da mi paše kao taj sat, ni jedan!

  10. #10
    Novi član
    Član od
    7.4.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    18
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Oris Diver Data

    @Vladas

    razlika ti je u globalu tam koliko je razlika u cijeni, nema govora da Omega nije za stepenicu u kvaliteti finiša iznad ovog Orisa, ali sa druge strane taj Oris definitivno vrijedi te novce za koliko ga se da nabaviti. Stvarno nemam nikakvu zamjerku na sat osim onih "lugova" koje je i Dragon spomenuo jer možeš koristiti samo njihovo remenje ili H.M. remenje od kože koja zapravo na tim lugovima i nije najsretnije rješenje. Sat imam tek mjesec dana pa mi dajte vremena za zamjerke jer nešto se da uvijek da pronaći što subjektivno mislimo da nije baš najbolje rješeno na pojedinom satu.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nepoznati Oris sat
    By tolarbo in forum Oris
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 8.4.2011., 1:08
  2. ORIS kalendar
    By crane in forum Oris
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.3.2011., 13:16
  3. Oris TT1 GMT
    By ANGEL II in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 15.11.2010., 21:29
  4. Oris tt3 day date
    By drago.j in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 1.2.2010., 14:37
  5. Oris wr?
    By complication in forum Oris
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 21.10.2009., 7:39

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •