Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 33
Like Tree121Likes

tema: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Seiko snm009, a.k.a. white samurai



    Prečnik bez krunice: 43mm
    Debljina kućišta: 14mm
    Širina lugova 22mm

    Seiko Samurai je jedinstven sat koji je seiko napravio. Svojom pojavom 2004-e godine u Japanu, prvenstveno u titanijumskoj verziji, sat je doziveo veliku popularnost. Kasnije je predstavljena i čelična verzija, znatno jeftinija od Ti. Razlog ne leži samo u drugom tipu materijala, već i u tome što su čelične verzije sata sklapane u Seikovim fabrikama van Japana. Razlike postoje, u izgledu, tako npr. čelične verzije nemaju štitnik krune, imaju drugačiju minutnu podelu na bazelu, reljefni brojčanik, drugačije kazaljke itd...

    Postoje razne verzije kako je sat dobio nadimak "samuraj". Jedna od njih je zbog oblika kazaljki koje podsećaju na samurajski mač. Druga je zbog oblika kućišta, itd. Sve u svemu, nadimak je brzo prihvaćen i model je ubrzo postao jedan od kultnih modela. Titanijumske verzije nose oznaku SBDA, a čelične SNM. Treba reći da se satovi ne proizvode više, i da se retko nalaze na berzama, tj, i kada se pojave, vrlo brzo se prodaju. Ja sam jednog samuraja odavno čekao, i prava je sreca da sam naisao na ovako očuvan primerak. Sat je kao nov.





    Brojčanik je skoro pa srebrne boje, nije čisto bele, mada je to jako tesko slikati. Kazaljke su od poliranog čelika i ostavljaju utisak elegancije. Uz izdignute, hromirane markere, čine ovaj ronilački sat nosivim u svim prilikama. Po mom misljenju, jedan od najlepših dress diver-a, ukoliko uopšte ta klasa postoji, ali svejedno, sve češće čujemo taj termin. Tome takodje doprinose i tanko nareckana ivica bazela i krunica. Bazel se okreće glatko, ima 120 klikova, i upravo je on jedan od detalja po kojem se sat lako prepoznaje. Krunica je ušafirujuća, nema zaštitu, iako mu to mnogi zameraju, meni uopste ne smeta. Krunica je jedna od najudobnijih za korišćenje, na ovako dobar "grip" odavno nisam naišao. Recimo, 50% je laksa za odvijanje/zavijanje od skx007-e.




    Pri prvom susretu vidi se da je sat robustan i tezak. Teži 195g. Oblik kućišta za mene predstavlja pravo umetničko delo. Masivni brušeni delovi bokova kućišta koji se stapaju u klasično, okruglo, polirano kućište, ostavljaju ni vise ni manje nego agresivan izgled sata.












  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

    Iluminacija je seikova, standardno dobra.



    Na ruci sat stoji zaista prelepo. Zahvaljujuci obliku kućišta, koje savrseno prati oblik ruke (barem moje), i zadnjim linkovima narukvice koji prate oblik lugova, sat uopšte "ne beži" na ivicu ruke.










    Sat je prvi put predstavljen 2004-e godine, a već početkom 2008-e je povučen iz proizvodnje, prvo čelična, pa zatim i titanijumska verzija. Razlog za to zna samo rukovodstvo kompanije seiko. Ja, kao kupac, ne mogu da se ne zapitam zašto je seiko povukao takav potez, prvenstveno zato što je sat u tom trenutku uživao veliku popularnost i zbog toga što trenutno na tržištu nema ni jedan sličan model. Takodje, ne mogu a da se ne zapitam kakvu bi tek popularnost stekao model da su odlučili u njega ubaciti 6r15 mehanizam.

    Na kraju ću samo reći da sam ja satom oduševljen, i da predstavlja zaista odličnu kupovinu, ukoliko vam se ukaže prilika. Povlačenjem samuraja sa proizvodnih traka, cena polovnih modela je krenula vrtoglavo da raste, tako da je sasvim normalno da su cene danas polovnih više nego dok su se proizvodili. Pogotovu titanijumska verzija.

    Ovo kratko predstavljanje sata nemojte gledati kao test, jer samuraj ima zaista dosta detalja o kojima bi moglo da se piše. Ovo je više upoznavanje sa satom, jer model nije toliko čest i mnogi nisu previše upoznati sa istim.

    Ovaj model, koji se nalazi u mojim rukama, prešao je polovinu Azije,i dobar deo EU, dok nije stigao kod mene. Iskreno, čekanje se isplatilo. Koristim priliku da se javno zahvalim velikom prijatelju VLADAS-u, koji mi je i pored svojih obaveza, kako poslovnih, tako i privatnih, nesebično pomogao prilikom preuzimanja istog. Hvala Vlado, živ bio..
    Poslednja ispravka: 23jewels (24.6.2013. u 18:12)

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

    Evo i par uporednih fotografija sa 007-om















    Shmizla, tolarbo, marko14 and 20 others like this.

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

    Kao prvo da te pohvalim za opis koji uvek te (me ) tera da razmisljam o svakom satu koji uzmes...
    A da ne pisem koliko volim tvoje slike...
    23jewels and DrAgod like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

    Hvala na pohvalama, zmaju. Ako naletiš ne neki sličan, uzimaj, ne razmišljaj puno Biće prilike, videćes o kakvom je satu reč...
    milan zmaj and DrAgod like this.

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

    Odlican sad i prikaz, mozda bi trebalo prebaciti u Kompletne testove. A Seiko bi bas cesce mogao da stavi brojcanike sa nekom teksturom.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58500
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

    23 svaka cast na predstavljanju i cestitam ti na nabavci.Prelep je

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

    Odlican opis, i jos bolji sat! Sve cestitke i da te dugo u zdravlju i veselju sluzi!

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

    Sjajn opis za ovu legendu!
    Da ga počnu ponovo praviti sa 6r15 bio bi direktna konkurencija Sumo(nekako ga je Sumo naslijedio).
    Izgled kućišta sa boka podsjeća na IWC Aquatimer 2000.......ili je obratno.......uglavnom,lugovi su postavljeni pod odprilike istim uglom.
    Još nešto,imaš extra vene - ubile se za vježbanje budućih medicinara(nama starima je već svejedno)!
    backarelli likes this.

  10. #10
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Seiko snm009, a.k.a. white samurai

    Sat je prelep! Čestitke i sa moje strane!
    Opis je odličan, a svakako i fotografije!
    Pozz!

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •