Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 37
Like Tree2Likes

tema: Damasko DA36

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Damasko DA36

    Izmjeri odstupanja posle 1 mj. ali mjeri konstantno par dana sa satom na računaru npr. ili sa nekim od atomskih satova! A i ako ostane 8s nije problem....s vremenom(par godina) će doći na 0(onda ide servis pa ga možeš štelovati po volji)!

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Damasko da36

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Nismo bas precizno izmerili odstupanje, a brat je otisao na more ubrzo po dobijanju sata. Ali za ta tri dana koliko je bio, odstupanje je nekih 8s na dnevnom nivou. E sada to smo uporedili sa jednim kvarcnim satom, ali to bi trebalo da bude tako. Bratu se to nije bas dopalo, jer je ocekivao da ce biti ispod 5s. Sto je stvarno i procitao na nekom forumu, ali i treba reci da je on do sada nosio kvarcni sat koji je imao odstupanje od 1s dnevno. Navici ce se
    Odstupanje je dobrano u granicama dozvoljenih vrednosti i smatram da 8 sekundi dnevno predstavlja sasvim ok vrednost. Da može bolje, može... al zar je to toliko bitno kod mehaničkog sata? Lično se ne bih previše potresao i da je odstupanje 10 ili 15 sekundi dnevno jer je to za mene opet prihvatljiva vrednost.
    Uzgred, jako lep sat i čestitke na kupovini, odličan izbor. Damasko DA36 je verovatno jedini Damasko koji bih kupio i po mom skromnom mišljenju, najlepši sat u njihovoj ponudi.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Damasko da36

    Da da, i ja mislim da je ovo u granicama, a i treba malo da se razradi mehanizam. Mada nismo to precizno izmerili, tako da provericemo ga kad se vrati. Ali uopste ja ne sumljam u Damasko, posebno odkad sam video sat uzivo. A sto kaze Dragon ovaj model je stvarno jako lep, bratu se on najvise dopao. Mada bi voleo da vidim i ove druge, valjda ce ih biti jos

  4. #14
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko da36

    Super je sat, a i fotke su dobre. Cestitke na izboru!

  5. #15
    Novi član
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    11
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko da36

    Sat je bombonica!

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Damasko da36

    Imam jednu lepu vest da objavim. Posto se brat vratio sa mora, imali smo prilike da ponovo izmerimo odstupanje. U predhodna dva dana, u poredjenju sa atom time, odstupanje Damaska je 2s po danu. Imacemo jos tro dana da ispratimo. Ali ovo nam se veoma dopalo. Ne znam da li bilo potrebno da se sat malo razradi ili mi jednostavno nismo uspeli da izmerimo dobro prvi put odstupanje?!

  7. #17
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko da36

    Nedavno sam o tome pisao.

    Sat je precizniji kada je adekvatno navijen, dakle odstupanja su mu manja. Kada se sat redje nosi mehanizam slabi i odstupanja su veca.
    Takav je primer i kod mog sata.
    Na poslu ne noisim sat ako radim u kracoj smeni i imam ceo dan sat kasni nekih 4-6\s. Ako radim popodnevnu smenu koja je jako duza, a ustao popodne i spremio se na posao u toj nedelji moj sat kasni nekih 10-12\s.

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Damasko da36

    Hm, ovo nisam znao. Mada iskreno mislim da ni prvi put nismo dobro izmerili jer smo poredili sa nekim kvarcnim satom koji takodje mozda nije precizan. Medjutim ovo oko navijanja me je sada zainteresovalo. Pa sta to znaci da za automatike ipak treba imati one kutije za navijanje?

  9. #19
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko da36

    U principu one su valjane.

    Imas ih u BPM-u za 8.000RSD. jako fina kutija sa tri brzine, namotavanje sa leve i desne strane pojedinacno i izmenicno. Kutija lepog dizajna, u mahagon boji, grem unutrasnjost kutije, made in China.

    E sada, nisu tolika velika kasnjenja kod automatika. Treba dosta vremena da prodje, a da sat kasni nekoliko minuta, a do tada ce doci mesec koji ima 29 ili 30 dana pa svakako moras namestiti dan u mesecu i tako dostelovati svoj sat.
    Imaju dusu, zar ne!?

  10. #20
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Damasko DA36

    Sa automaticima, ti je kao sa zenama. Moras malo da im posvetis paznje, pa to ti je. E sada, kad su satovi u pitanju, kupis tu kutiju i ne boli te glava.

Slične teme

  1. Damasko - novi modeli!
    By Vladan Stevanovic in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 14.11.2011., 22:30
  2. Damasko da36
    By tolarbo in forum Nemački Satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 24.8.2010., 19:04

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •