Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree18Likes

tema: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    Već neko vreme želim da kupim zamenu za moj voljeni G-shock koji počiva u hladnim dubinama kanjona Nevidio. Neke varijante za kupovinu G shocka su mi propale, međutim, pre neki dan, špartajući prostranstvima interneta u potrazi za informacijama o Orient Mako XL i Vostok Amfibiji Ministry( čiji prikaz sledi kad stignu), na jednoj berzi natrčim na ovaj Casio. Cena je bila povoljna u odnosu na cene u radnjama i tako..... mali Casio stiže u moje ruke. Kako mi je prethodni sat za mlataranje po šumama i gorama izdahnuo (Canyon CNS-SW 2. Pukao kaiš (koji je jednokratan - ne menja se), a ja ga onda otvorio i...više ne radi), ovaj će mi odlično poslužiti u te svrhe.

    Elem, Kućište je plastično (Casio kaže od smole.),crno, sa akcentima u boji aluminijuma,
    dimenzije sata su: 51,50mm x 47,60mm x 13,20mm (H x W x D)
    Mehanizam: Casio qwartz, modul No. 3157
    Staklo: Mineralno
    Sat poseduje sledeće funkcije:
    Senzor za temperaturu (čiji je opseg: -10 do +60 °C),
    digitalni kompas,
    5 dnevnih alarma,
    štopericu,
    (sa opcijama merenja vremena po krugu, kao i merenja 1. i 2. mesta)
    tajmer,
    ( 24 časa)
    svetsko vreme,
    (prikazuje vreme u odabranom svetskom gradu ili zoni)
    kalendar
    do 2099. godine,
    vodonepropusnost je klasifikovana na 200m (20 bar).
    Za čitljivost u mraku se brine iluminator zelenkasto-plavičaste boje. Mali problem u vezi iluminatora je što traje vrlo vrlo kratko (oko sekundu i po). U svakom slučaju, brzo se čovek navikne i ta sekunda je dovoljna da vidite koliko je sati, pri tom, kratko trajanje osvetljenja i štedi bateriju.

    Na ruci je vrlo lagan (55gr), udoban i u principu je klasičan Casio uradak - jeftin, solidan, pouzdan (kratko ga imam ali, zaboga, to je Casio)... Manje je debljine nego G-shock i Canyon pa ne zapinje prilikom oblačenja jakne.
    Nisam još uspeo da testiram pouzdanost kompasa (mada tu i ne treba očekivati čuda), ali u planu je da SGW-100 iznesem negde u prirodu i napravim uporedni test sa Casio PRT 40 i SUUNTO Core. No, o tom potom...
    Termometar radi svoj posao zadovoljavajuće, uz ograničenje koje važi za sve satove sa ovom funkcijom, da se mora skinuti sa ruke da bi očitavao temperaturu okruženja. Možda se kalibrisanjem termometra (da se temperatura tela postavi kao 0°C. Ili tako nekako) može postići da meri i dok je na ruci ali to još nisam probao. A u principu i nije neophodno.
    Narukvica mi deluje "plastičnije" nego na PRT 40 i sama šnala je plastična pa to možda može biti problem kada je trajnost u pitanju, ali imajući u vidu cenu, neki kompromisi su morali biti napravljeni.
    Ovo je više predstavljanje, tipa:"Na prvi pogled", nego neki kompletan test ali ću dopunjavati ovaj post novim saznanjima u vezi ovog satića....

    Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)-14022012440.jpgCasio SGW-100-1VEF (twin sensor)-14022012444.jpgCasio SGW-100-1VEF (twin sensor)-14022012442.jpgCasio SGW-100-1VEF (twin sensor)-14022012445.jpgCasio SGW-100-1VEF (twin sensor)-14022012446.jpgCasio SGW-100-1VEF (twin sensor)-14022012447.jpgCasio SGW-100-1VEF (twin sensor)-14022012451.jpgCasio SGW-100-1VEF (twin sensor)-14022012448.jpgCasio SGW-100-1VEF (twin sensor)-14022012456.jpg

    *Slicice nisu nesto, slikane su Nokiom E 72, devojka mi odnela fotoaparat
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #2
    Član Avatar korisnika marko789
    Član od
    18.8.2011.
    Poruke
    127
    Lajkovi
    512
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    Baš zanimljiv sat.. Da li je iz Pro trek serije ili samo tako izgleda?

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    Samo tako izgleda. ProTrek su mnogo skuplji (mada cvrsto verujem da su senzori isti ). I ovo moje cudo je jos 20 bar-a vodonepropusno - znaci, maltertiranje bez razmisljanja o bilo cemu..
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom re: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    Čestitke na vrlo isplativom satu.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    Odlican sat, sve cestitke na njemu. Svojevremeno sam bio zainteresovan upravo za ovaj model, i da mi pod prilicno srecnim okolnostima, nije "izleteo" mudman za manje novce od ovog, siguran sam da bih ga sada posedovao. Sat zaista lepo izgleda uzivo

  6. #6
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    23jewels, gde to izlecu ''Blatnjavci'' za manje od 55e? Imam kontakt stanovitog Rajka (dobijen od jednog clana) koji nabavlja Casio po finim cenama (ili je bar nabavljao), medjutim kad sam mu pre jedno nedelju dana poslao sms sa modelima koji me zanimaju. Nije nista odgovorio pa ja dadoh pare za druge stvari...
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #7
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    Dobar izbor sata. I ja mislim da su senzori verovatno isti kao i na Pro-u.
    Kad isprobas kompas i uporedis dobijene vrednosti kladim se da ces se iznenaditi! Naravno, pozitivno
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    ^^ Dobro, moja ponuda tada, ovog modela nije bila 55e, malo vise, oko 8000 je bio tada kod nas, dok je G1000 bio 10000
    mudman-a sam narucio iz Singapura, za 80$ i uz malo srece sam prosao bez dodatnih troskova, tako da je izasao prilicno povoljno. E, sada, ono sto mi je kod njega smetalo je ta robusnost, jer osim u letnjim uslovima, nikada nisam mogao sa lakocom da vidim koliko je sati, uvek je kacio o jaknu, suskavac itd, tako da mislim da je to veliki plus za ovaj model.
    Izasao ti samo 55e?

  9. #9
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    Pa i sad je SGW oko 8 crvenih (u Sense shopu). Zapravo ja sam platio 60e medjutim evre sam nabavio skroz ispod kursa pa mi izaso 55. Ja gledah po tim onlajn sopovima nego sam lenstina da bolje procitam uslove sipinga i sl. pa sam i Orient i Amfibiju narucio preko ljudi odavde (i ovaj SGW je preko lika sa jednog oglasnog sajta). Mozda sam mogao i bolje da prodjem, mada sam za Orijent gledao na Orient uhren i povoljnije bih ga dobio samo ako bi me omasila carina i ove nase krvopije....

    @d1d: Mozda cu se i prijatno iznenaditi ali ne bih nikada pravu busolu ostavio kod kuce zbog toga sto i sat ima kompas.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Casio SGW-100-1VEF (twin sensor)

    Jako lep Casio...i ja sam se premisljao da li da ga uzmem ili ne, ali vise nekako volim G-Shock...
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Satovi Casio Pro Trek PRG-40 i Casio GA-110 - fotografije
    By milan zmaj in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.7.2012., 17:17
  2. [PRODATO] Tag Heuer Carrera Twin time
    By nikola0406 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.5.2011., 15:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •