Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
Like Tree8Likes
  • 8 Post By KLL

tema: casio ef 318

  1. #1
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom casio ef 318

    Ono sto mi je kod ovog edifce bilo zanimljivo je retro day komplikacija. Jednostavno, svidela mi se na prvi pogled. Pored toga sto izgleda cool, stvar je i prilicno korisna za nekoga ko zna da zaboravi koji je dan, verujte ima nas takvih. Sa svojom cenom cenom od 70e i tradicionalnim japanskim kvalitetom, casio je delovao kao dobar kandidat.
    Precnik od 39mm prkosi modernim standardima preterivanja u velicini. Sa metalnom narukvicom, dobar je izbor kako u klasicnoj tako i u sportskoj varijanti. Pravi all around sat. Sam izgled sata je takav da vizuelno deluje jos manji, pa na malo krupnijoj ruci moze delovati sicusan. Na mom zglobu od 19 cm definitivno izgleda kao da mu fali par mm precnika, ali to je opet stvar ukusa.
    Narukvica se tokom godina pokazala kao prilicno izdrzljiva i udobna, do duse deluje pomalo jeftino. Obzirom na cenu sata, sasvim prihvatljivo.
    Promena dana funkcionise tako da se datum menja posle ponoci, a dan se promeni tek oko 3-4 ujutro, s tim da se kazaljka za to vreme, od ponoci do u rano jutro, nalazi izmedju dva dana cime nedvosmisleno pokazuje izmedju koja dva dana je prelaz. Neki vole da kazu da je novi dan odmah posle ponoci, nekima je novi dan tek ujutro, a ovakav nacin prikaza ce zadovoljiti i jedne i druge. Kada kasno u izlasku pogledam na sat, uvek mogu da kazem: aha, petak na subotu, nema zabune
    Mehanizam nosi oznaku S. Epson Corp. VX3SE
    Ono S na pocetku znaci da je mehanizam napravio seiko. Isti se nalazi i u dosta skupljim satovima, seiko i drugih proizvodjaca, pa se moze reci da se po tom pitanju dobija i vise nego sto je placeno.
    Vecitog kalendara nema, pa je potrebno pomeriti rucno svakog meseca koji ima manje od 31 dan. Dan je uvek prikazan korektno. Za promenu datuma se krunica izvuce jednom, a dan se menja podesavanjem vremena, kada kazaljka za sate preskoci ponoc.
    Baterija traje 2-3 godine, ja sam svoju menjao, u pitanju je vrlo jeftina i jednostavna procedura koju mogu uraditi u svakoj radnji za 5 min.
    Sat sam kupio sa naseg sajta Sense watch webshop - prodaja satova - casio satovi - seiko satovi - citizen satovi - swatch satovi - www.satovi-online.com i mogu da ih najtoplije preporucim. Kod njih sam do sada pazario 3 puta i svaki put je bilo maksimalno ok. Salju u Novi Sad besplatno, a stize na kucni prag sledeceg jutra.
    Da rezimiram utiske:
    pozitivni:
    -mala cena
    -dobar mehanizam
    -casio kvalitet
    -zanimljiva retro day komplikacija

    negativni:
    -skromna velicina za nekoga sa debljom rukom
    -datum se tesko ocitava, mislim da je ovo lose reseno, npr kod nekih seiko modela sa istim mehanizmom su samo drugacije iscrtane oznake za datum i mnogo je lakse snaci se, mada bi klasican pristup prikazu datuma bio bolji od ovog sa kazaljkom u svakom slucaju

    Ispod slede slike koje sam licno napravio, a mozete pogledati jos jedan review i malo kvalitetnije slike na http://www.thewatchsite.com/index.php?topic=290.0

    casio ef 318-12102009017.jpgcasio ef 318-12102009022.jpgcasio ef 318-17102009085.jpgcasio ef 318-17102009088.jpg
    dragon, pantelija, jagos and 5 others like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: casio ef 318

    Odličan prikaz(meni)vrlo zanimljivog sata.Sasvim slučajno ga i sam nisam kupio.U pravu si za mehanizam-Ugrađuje se i u satove od više stotina evra.Sam sat se izrađuje u više boja i moguće da predstavlja najbolju kupovinu za taj novac.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: casio ef 318

    Hvala na opisu!
    Doooobar sat sa doobrim mehanizmom,a za malo para!
    Kud ćeš bolje!!!

  4. #4
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: casio ef 318

    Isto nije los na taj fazon nautica latitude casio ef 318-jemsforme_2179_61286646.jpg

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: casio ef 318

    Interesantan sat i hvala ti na opisu i uloženom vremenu i trudu ne bi li ovog Japanca približio forumašima. Teško da se može dobiti bolje i kvalitetnije od Casio satova u tom cenovnom rangu.

    Moja najveća zamerka bi bila prikaz dana u nedelji i datuma koji je urađen pomoću kazaljki jer je meni takav prikaz nepregledan i opterećuje brojčanik nepotrebnim detaljima.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Satovi Casio Pro Trek PRG-40 i Casio GA-110 - fotografije
    By milan zmaj in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.7.2012., 17:17

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •