Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 38
Like Tree24Likes

tema: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

  1. #11
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Mogao bi da ih tuži ovlašćeni uvoznik/distributer, može i strano pravno lice (proizvođač, njegov advokat i sl.), a mislim da i običan građanin može da ode u prvu policijsku stanicu i da podnese predstavku, a policija to istražuje i prosleđuje tužilaštvu. Mogao bi i nadležni tužilac ukoliko je informisan.

    Mislim da je ovo otprilike cela priča, ali na forumu sigurno ima pravnika koji to mogu bolje od mene da kažu.
    Kao prvo iako nisam pravnik mislim da je slučaj prilično jasan, ako je iko od Vas koji čitate ovaj tekst ikada postavljao bilo kakav oglas konkretno na kupujem-prodajem sajtu zna da daje SAGLASNOST DA U POTPUNOSTI NA SEBE PRIHVATA SVU ODGOVORNOST ZA TAČNOST IZNETIH PODATAKA za predmet koji oglašava, prema tome kupujem -prodajem ni na koji način ne može snositi odgovornost već samo lice koje oglašava predmet. Jasno je navedeno šta NE SME da se oglašava. Ali da sajt kupujem-prodajem uklanja oglas bez ikakve provere e to mi nije jasno.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Tačno je da KP ne može snositi odgovornost u smislu da nije kriv ako neko npr. lažno tvrdi da je proizvod ispravan, originalan i slično ili prodaje ukradenu robu, ali evo šta kaže član 7 zakona koji reguliše oglašavanje:

    Član 7 Zabranjeno je oglašavanje kojim se preporučuje oglašivač, aktivnost ili proizvodnja i promet robe i pružanje usluga koji su zabranjeni zakonom ili pojedinačnim aktom nadležnog organa.
    Prodaja replika (u ovom slučaju promet robe) je zakonom zabranjena jer krši prava intelektualne svojine, a tu ih ne bi spasila ova izjava o odgovorinosti. Upravo zato su i povukli mnoge oglase jer verujem da im se javila neka advokatska kancelarija ili distributer, kojima je dovoljno da im navedu kazne koje propisuju zakoni. Verujem da je tvoj oglas uklonio neki priglupi admin koji je naprosto ukucao 'omega', zatim odabrao satove za koje smatra da im je niska cena i jednostavno ih obrisao. Pošto imaš vintage sat, ne verujem da si zacepio četvorocifrenu cenu koja važi za nove satove ovog proizvođača, ali pametniji potez se nije mogao očekivati od nekog ko je od škole video veliki odmor i letnji raspust. Uostalom, evo šta kažu rezultati PISA testa: http://rs.n1info.com/Vesti/a550078/T...azna-tema.html
    eee and bursa like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #13
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Na kraju rezime dat u njihovom odgovoru....

    Poštovani,

    To su ljudi koji se full time bave time, ako neko može da razluči šta je šta, to su oni. Mi nismo dovoljno kompetentni da procenimo šta je orginal a šta kopija. Zato nam oni šalju linkove koje mi automatski uklanjamo sa sajta.

    Srdačan pozdrav,
    Vaš KP tim


    Da imam novca angažovao bi advokata u Švajcarskoj sa tužbom i zahtevom za obeštećenje zbog svega.
    10.12.2019 10:18h
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7663
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Da nije žalosno bilo bi smešno! Za rubriku verovali ili ne.

  5. #15
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Kako li su "stručnjaci" sa KP zaključili da ti ljudi koji stoje iza neke švajcarske imejl adrese a koji možda jesu a možda nisu ti za koje se predstavljaju mogu razlučiti šta je kopija a šta orginal i da oni to rade "full time"-šta god da to znači na srpskom? Gde su dokazi? Kako se nisu setili da kontaktiraju uvoznika za Omegu pa lepo pitaju za mišljenje ili neki Omega forum? Nisu jer ne rade svoj posao ni "full-time" a ni "part-time".

    Očigledno je da ti koji su navodno poslali link sa sumnjivim oglasom ne bi bili u stanju prepoznati original Omegu ni za 100 godina. Sramota. Pa pun im je KP "švajcarskih" i ne švajcarskih satova gde u oglasu piše AAA replika i sl. Ej piše replika.
    Verovatno će početi uklanjati oglase sa frižiderima kada ih navodno kontaktira Udruženje porizvođača bele tehnike i pošalje link sa "sumnjivim" Beko frižiderom.


    Bursa zašto ne probaš postaviti oglas za taj isti sat samo malo promeni naziv oglasa? Možda promakne "stručnjacima" sa KP i ovima koji se time bave "full time".
    Poslednja ispravka: skydrummer (10.12.2019. u 13:02)

  6. #16
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Citat bursa kaže: Pregled poruke
    Na kraju rezime dat u njihovom odgovoru....

    Poštovani,

    To su ljudi koji se full time bave time, ako neko može da razluči šta je šta, to su oni. Mi nismo dovoljno kompetentni da procenimo šta je orginal a šta kopija. Zato nam oni šalju linkove koje mi automatski uklanjamo sa sajta.

    Srdačan pozdrav,
    Vaš KP tim


    Da imam novca angažovao bi advokata u Švajcarskoj sa tužbom i zahtevom za obeštećenje zbog svega.
    10.12.2019 10:18h

    Nema potrebe da angažuješ švajcarskog advokata kada bi i naš mogao da odradi posao. Evo linka za zakon o oglašavanju:
    https://www.paragraf.rs/propisi/zako...lasavanju.html

    Ja bih se pozvao na sledeći član:

    Zabrana diskriminacije oglašivača
    Član 9

    Zabranjeno je neopravdano odbiti objavljivanje, odnosno emitovanje oglasne poruke, ili na drugi način neopravdano praviti razliku ili nejednako postupati, isključivati, ograničavati ili davati prvenstvo, različitim oglašivačima, u istim ili sličnim situacijama.
    Pošto u tvom tekstu sasvim jasno piše da je na satu sve originalno, onda odgovornost automatski pada na tebe, a da ne govorimo o onome što si kliknuo kada si slao oglas. Jeste da na mailu koji si citirao stoji domen švajcarske organizacije (osim ako nije lažiran, domen zaista postoji), ali možeš da im odgovoriš ovako:

    Poštovani,

    U pravilima oglašavanja koji ste sami doneli piše da oglašivač na sebe preuzima odgovornost za tačnost podataka u opisu, molim Vas da prosledite moje podatke MUP-u, koji može da pokrene istragu i da podnese prijavu protiv mene ukoliko pronađe da sam prekršio bilo koji zakon. Ukoliko lice ili organizacija koji su neopravdano označili moj sat kao repliku smatraju da nisam u pravu, obavestite ih da svoju prijavu proslede MUP-u ili organima pravosuđa Republike Srbije. Pozivam se i na član 7 Zakona o oglašavanju Republike Srbije [citiran je iznad] koji izričito zabranjuje neopravdano odbijanje objavljivanja oglasa.

    S druge strane, podsećam Vas i na član 7 istog zakona u kome stoji sledeće: „Zabranjeno je oglašavanje kojim se preporučuje oglašivač, aktivnost ili proizvodnja i promet robe i pružanje usluga koji su zabranjeni zakonom ili pojedinačnim aktom nadležnog organa.” Iako uvažavam Vašu konstataciju da niste kompetentni da odredite razliku između originala i replike, podsećam Vas da na Vašem sajtu postoje mnogi satovi koji su eksplicitno označeni kao replike, čije je oglašavanje zabranjeno, a koje ne uklanjate sa sajta.

    Nadam se da ćemo ovaj problem mirno rešiti i da neću morati da angažujem advokata koji je već spreman da podnese prijavu protiv Vašeg očiglednog nečinjenja u smislu oglasa u kojima je jasno naznačeno da je predmet prodaje replika 8satovi, parfemi, naočari za sunce, odeća, obuća itd.) a kojima se krše zakoni Republike Srbije i da mi pomogne u ostvarivanju prava da svoj sat oglasim u skladu sa važećim zakonima.
    bursa and dr.Duka like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #17
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Uostalom, na osnovu čega kp uvažava mišljenje tog sajta? Jesu li oni negde akreditovani, posebno y Srbiji.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Ne postoji institucija akreditacije u ovom slučaju jer na kršenje zakona svako ima pravo da ukaže, bukvalno i papuanski turista. Verovatno su se uplašili kada su videli adresu postojeće strane institucije, ali evidentno je da su se poneli potpuno amaterski. Ako nekoga optužuješ, potrebni su pre svega dokazi ili osnovana sumnja, a ovi bi se u Švajcarskoj naplaćali kazni da su te lažno optužili da prodaješ replike, a ako bi te pritom izložili i javnom poniženju (tj. da svi misle da valjaš replike), tu bi i neki direktorčići leteli iz fotelje.

    Šteta što se ovo nije desilo u Švajcarskoj jer mislim da bi im na sudu uzeo podosta para iz džepa.
    eee likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #19
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Ne postoji institucija akreditacije u ovom slučaju jer na kršenje zakona svako ima pravo da ukaže, bukvalno i papuanski turista. Verovatno su se uplašili kada su videli adresu postojeće strane institucije, ali evidentno je da su se poneli potpuno amaterski. Ako nekoga optužuješ, potrebni su pre svega dokazi ili osnovana sumnja, a ovi bi se u Švajcarskoj naplaćali kazni da su te lažno optužili da prodaješ replike, a ako bi te pritom izložili i javnom poniženju (tj. da svi misle da valjaš replike), tu bi i neki direktorčići leteli iz fotelje.

    Šteta što se ovo nije desilo u Švajcarskoj jer mislim da bi im na sudu uzeo podosta para iz džepa.
    evo odgovora od KP tima epopeje koje se ne bi ni španska serija postidela

    Poštovani,

    Mi kao prenosilac oglasne poruke nismo odgovorni za sadržaj oglasne poruke, stoga kod nas ni ne postoji premoderacija. Odatle, o nepravilnostima u pogledu oglasa se informišemo post festum, po pravilu od kompetentnih lica otelovljenih u ovlašćenim zastupnicima, a kako bismo izbegli da se o bilo kog korisnika ogrešimo nekom svojom arbitrarnom radnjom, ili da bismo sprečili da nelojalna konkurencija nas natera da ometamo druge korisnike svojim prijavama.

    Ovom prilikom su nam se javili predstavnici objedinjene švajcarske industrije časovnika, u skladu sa čijim traženjem imamo izbor ili da obrišemo bezmalo hiljadu oglasa koje su poslali, ili da idemo na sud sa njima, a to je nepovoljnije rešenje po nas, čak i od suđenja sa Vama.

    Mi Vaš oglas možemo vratiti, ali ako ga ponovo budu prijavili, mi ćemo ga ponovo morati da obrišemo.

    Srdačan pozdrav,
    Vaš KP tim

    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  10. #20
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    275
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Primecujem samo jedno, ovo je sastavljao neko kome srpski jezik nije maternji ili je srocio neki novokomponovani menadzer mladje generacije, neki sega mega master bolonjeze...rekao bih da je u pitanju zenska osoba "menadzerica", samo one mogu tako da uviju da zvuci fensi.
    Poslednja ispravka: stanis (11.12.2019. u 20:42)

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •