Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 38
Like Tree24Likes

tema: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

  1. #1
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    U napred se izvinjavam u koliko sam postavio post na pogrešno mesto u forumu te molim administratore da ga premeste ako je potrebno.

    **************************************************

    Šta sve može da vas snadje u koliko oglasite na prodaju polovan sat u vašem vlasništvu na sajtu kupujemprodajem.com ....

    Oglasio sam na prodaju sat OMEGA Geneve u mom vlasništvu pre nedelju dana na gore navedenom sajtu sa tekstom koji je otprilike ovako glasio...

    Uklanjanje oglasa sa sajta  * kupujemprodajem.com *-01.jpg

    OMEGA Geneve Perfektna

    Na prodaju Omega iz 1973. godine u apsolutno perfektnom stanju. Izgleda kao da je pre mesec dana kupljen u salonu.

    Sat je potpuno funkcionalno ispravan i bez skrivenih mana.
    Povremeno nošen u posebnim prilikama. Estetski bi ga ocenio u odnosu na novi ocenom 9/10.

    Sve na satu je original od stakla preko potpisane krunice završno sa čuvenim roze automatskim mehanizmom CAL.1012. Cifer besprekoran bukvalno bez mane. Uz sat ide kvalitetni kožni kaiš tamno plave boje marke KUKI.

    Sat je upravo servisiran kod poznatog časovničara Kostić-Dojčinović u Beogradu.

    Uklanjanje oglasa sa sajta  * kupujemprodajem.com *-20191120_190647.jpg
    Perfektan sat bez ikakvih daljih ulaganja. Sve fotografije su od sata koji je na prodaju. Ako imate bilo kakvih sumnji pogledajte moje ocene.

    Ne zanimaju me zamene za druge satove ili stvari. Prodajem ga isključivo za novac. Molim bez smešnih ponuda, nije mi nužda da ga prodam.

    Reference sata: bla..bla...

    Da bi mi oglas naprasno nestao sa sajta kupujemprodajem.com dana 6.12.2019.

    Uz nejasnu poruku u emailu koju sam primio od admina sajta kupujemprodajem.com

    Poštovani korisniče,
    Vaš oglas "OMEGA Geneve Perfektna" (postavljen 20.11.2019. godine) je obrisan.
    Razlog brisanja oglasa može biti:



    1. Postavili ste više identičnih ili veoma sličnih oglasa, ili
    2. U oglasu nudite ili tražite nedozvoljenu stvar ili uslugu, ili
    3. Oglas nije u skladu sa Pravilima i uslovima korišćenja KupujemProdajem


    Kako biste sprečili da Vaši oglasi opet budu obrisani, molimo Vas da se upoznate sa Pravilima i uslovima korišćenja KupujemProdajem, a posebno sa tačkama 5, 6, i 7. tog dokumenta.

    Učestalo nepoštovanje Pravila i uslova može dovesti do suspenzije korisničkog naloga.
    Srdačan pozdrav,
    Vaš kp tim


    Odmah sam kontaktirao KP Tim i evo skrinšotovao sam Vam da sami pročitate šta su mi napisali. Da ne dužim ni kriv ni dužan, oglas mi obrisali a verovatno me i banovali na neko vreme.

    Uklanjanje oglasa sa sajta  * kupujemprodajem.com *-untitled-3.jpg
    Misa NS likes this.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  2. #2
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    KP je pun replika a oni uklone oglas sa starovremenskom Omegom. Amateri!
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.12.2019. u 23:05)

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Upravo sam pretražio KP sa upitom 'omega' i vidim da kod nekih jasno piše da su replike, zatim famozno AAA i slično. Davno sam prijavljivao neke satove za koje je čak pisalo da su replike, ali samo sam jednom dobio odgovor u stilu da oni ne mogu da prosude da li je sat originalan ili nije. Upravo gledam i druge marke, kao što su Rolex, Breitling, Patek i slično, a situacija je ista. Kada bi se neko ko je zadužen za primenu zakona zadržao na ovom sajtu samo nekoliko minuta, mislim da bi se budžet napunio za nekoliko dana.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.699
    Lajkovi
    11976
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Mislim da Bursa to zna, evo da znaju Sky i Nesa, obrisan je jos jedan oglas. U pitanju je neki Seiko kinetik, ne znam tacno koji model. Sta se desava, ko zna. Kod nas je dosta toga naopako pa tako i ovo.
    Misfit likes this.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  5. #5
    Član Avatar korisnika Misfit
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    132
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Neko napravio nalog nazvao ga "Federacija Svajcarskih izradjiavaca satova" i sada prijavljuje konkurenciju
    A slepci sa KP dejstvuju
    Milos G. likes this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Najgora stvar jeste kad moraš da pišeš u search box "Original" da bi izbegao svo smeće koje izlazi na par prvih strana.

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Citat Misfit kaže: Pregled poruke
    Neko napravio nalog nazvao ga "Federacija Svajcarskih izradjiavaca satova" i sada prijavljuje konkurenciju
    A slepci sa KP dejstvuju
    To baš tako i ne ide u poslovnoj komunikaciji. Obično se nađe advokatska kancelarija koja ih zastupa ili taj deo posla uradi domaći uvoznik, pa se onda šalje direktoru oglasnog portala. U suprotnom ne bi bilo ni pola oglasa iz svih kategorija zajedno.

    Citat Oyster Prince kaže: Pregled poruke
    Najgora stvar jeste kad moraš da pišeš u search box "Original" da bi izbegao svo smeće koje izlazi na par prvih strana.
    A još gore je što i normalni prodavci moraju da zbog lopova pišu da je sat original. Ovo sam video i kod brendova koji se ne falsifikuju ili čak kod vintage satova proizvođača koji više ne postoje. Muljatori iz KP se prave ludi kada im oglašivač još i eksplicitno napiše da prodaje replike, dok o glupostima tipa Rolex za 30 evra na kome 'svi satići rade' ne treba trošiti ni reči. Ako su mogli da zabrane npr. prodaju cigareta, što je protivzakonito, ne vidim problem u tome da se isto ponašaju i u pitanju replika. Ovde ne mislim samo na satove jer ima gomila odeće, obuće, parfema, naočara za sunce, torbi, telefona i sličnog za koje otvoreno piše da nisu originali. Pošto su prodavci dužni da ostave lične podatke, dovoljno je samo nekoliko klikova kako bi se oni dostavili policiji i pravosuđu, pa neka posle ne kažu kako je teško napuniti budžet. Eno im sve na tacni, sa sve brojevima telefona, pa neka malo rade svoj posao.
    stanis likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Član Avatar korisnika Oyster Prince
    Član od
    8.8.2018.
    Lokacija
    Belgrade, born&bred
    Poruke
    201
    Lajkovi
    802
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    A još gore je što i normalni prodavci moraju da zbog lopova pišu da je sat original. Ovo sam video i kod brendova koji se ne falsifikuju ili čak kod vintage satova proizvođača koji više ne postoje. Muljatori iz KP se prave ludi kada im oglašivač još i eksplicitno napiše da prodaje replike, dok o glupostima tipa Rolex za 30 evra na kome 'svi satići rade' ne treba trošiti ni reči. Ako su mogli da zabrane npr. prodaju cigareta, što je protivzakonito, ne vidim problem u tome da se isto ponašaju i u pitanju replika. Ovde ne mislim samo na satove jer ima gomila odeće, obuće, parfema, naočara za sunce, torbi, telefona i sličnog za koje otvoreno piše da nisu originali. Pošto su prodavci dužni da ostave lične podatke, dovoljno je samo nekoliko klikova kako bi se oni dostavili policiji i pravosuđu, pa neka posle ne kažu kako je teško napuniti budžet. Eno im sve na tacni, sa sve brojevima telefona, pa neka malo rade svoj posao.

    Problem je što u Srbiji generalno postoji saglanost da piraterija nije nešto loše i nešto protiv čega se treba boriti. Mene samo jako nervira što moram da da upalim 300 filtera da bih izlistao ono što me zanima.

    Nisam poznavalac zakona, ali da li postoji neko ko bi mogao da na primer tuži KP zbog oglašavanja kopija ?

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Mogao bi da ih tuži ovlašćeni uvoznik/distributer, može i strano pravno lice (proizvođač, njegov advokat i sl.), a mislim da i običan građanin može da ode u prvu policijsku stanicu i da podnese predstavku, a policija to istražuje i prosleđuje tužilaštvu. Mogao bi i nadležni tužilac ukoliko je informisan.

    Mislim da je ovo otprilike cela priča, ali na forumu sigurno ima pravnika koji to mogu bolje od mene da kažu.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #10
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Uklanjanje oglasa sa sajta * kupujemprodajem.com *

    Sad me udostojiše odgovora...

    Poštovani,

    Ukoliko smatrate da su Vas na neki način oštetili, možete ih uvek kontaktirati na e-mail adresu:

    yves.brouze@fhs.swiss

    Srdačan pozdrav,
    Vaš KP tim

    Nisam izdržao da im ne odgovorim...

    Poštovani, ja nikakve veze niti kontakte nemam sa navedenom organizacijom vec sa vama. Vi ste duzni da proverite pre nego uklonite oglas. Ja sam sa vama ušao u ugovorni odnos.

    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •