Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree18Likes

tema: Longines spirit flyback

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    5.10.2016.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Longines spirit flyback

    Longines je nedavno izbacio novi model, Longines spirit flyback.
    Sa slika, koliko sam mogao da vidim na netu, izgleda prelepo (moj izbor plavi sa metalnom narukvicom).
    Sve je plus osim cene koja se krece oko 5000e, kao da Longines ovim modelom zeli da predje u visu klasu (Tag, Breilting, Omega).


    Longines spirit flyback-spirit-fb-family-1200x899.jpgLongines spirit flyback-12.jpg
    Baron, mizzy and bokanegra like this.

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Longines spirit flyback

    Prelepo izgleda ali 17mm debljine...bas preterali. I sa cenom preterali - obican spirit mi se cini da je dobar odnos cene/kvaliteta. Kako se priblizavamo na 5k, vec postaje dosta losiji deal.
    boskom likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5191
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Longines spirit flyback

    Prelazak u višu klasu je definitivno cilj Longinesa. Svakim potezom u zadnjih par godina to pokazuju, počevši sa keramičkim bazelom na Hidroconquestu.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    don Alberto likes this.

  4. #4
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13193
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Longines spirit flyback

    Ne znam, ali moj utisak da se ovaj model nudi po jako ugodnoj ceni sa obzirom na ono što nudi a posebno u odnosu na konkurenciju. Potpuno novi ekskluzivni L791 kalibar, flyback, hronometar, column wheel, vertikalno kvačilo, nova monocristalna silicujum spirala, dvosmernno rotirajući kerjamički bezel,vrlo dobrar mašinski finiš mehanizma, 68 sati rezerve rada, 5 godina garancije. Sat koji je samo za 500 € skuplji od Orisovog hronografa, sa Sellitom 500, bez hronometar statusa, bez flybacka, slabije završne obrade mehanizma, sa dvogodišnjom garancijom....
    Za 500 € je jefitniji od Tudorovog hronografa od kojeg nudi nešto više: flyback, bolja završna obrada mehanizma, iako visina ide na stranu Tudora.
    Još uvek je best buy u svome konkurentnom razredu. Mislim, da je više "problem" u tome, što je prošli Spirit hronograf bio smešno jeftin sa obzirom na ono što je nudio. 1000 € jeftiniji ali bez flybacka, keramičkog bezela a samo 0,5 mm tanji od novog modela.
    Čak i kada ga uporedim sa svojom Autaviom...osim potpuno In House klaibra 02, ne vidim neku ogromnu prednost, koja bi prevagnula na stranu 1600 € skupljeg Tag Heuera.

    Osim toga, moramo uzeti u obzir, da će većina satova nakon ovogodišnjeg Watches & Wonders poskupeti a Longines je sa ovim modelom izašao sa cenom za ovu godinu. Iako Swatch grupacija na eksibiciji ne nastupa i ima običaj da u kasno proleće podigne cene, ne verujem, da će Longines na ovom modelu to učiniti. Tako će se cenovne razlike još više okrenuti u korist Longinesa.

  5. #5
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Longines spirit flyback

    Da, obican chrono, a pogotovo 3-hander varijanta je odlican deal. Mozda ne cenim dovoljno flyback i ostale dzidza bidze. Pre bih uzeo 3-hander spirit i hamilton pandu zajedno umesto ovog i ostalo bi kusura za neki seiko
    stanis likes this.

  6. #6
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13193
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Longines spirit flyback

    Naravno, svako ima svoje afinitete. Za ljubitelje hronografa opcija flybacka nije to što pominješ, nego prilično dragocen dodatak. Nije sve u svrhi upotrebe, nego i u stepenu određenog dostignuća.
    Ok, razumem da bi umesto jednog kupio rađe tri sata. Ali po toj logici, zašto onda ne bi umesto Spirita kupio dva 3-hander hronometra i umesto Hamilton Pande dva Steinhart hronografa a ostalo bi ti i za neki Seiko....evo, 5 satova umesto 3 Ili možda zašto ne jednostavno 8 Seika? 1,5 kg satova umesto pola kile.

    Pošto se tema odnosila na hronograf, logično je da ih poredimo sa tim segmentom a ne sa 3 handerima.




    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Da, obican chrono, a pogotovo 3-hander varijanta je odlican deal. Mozda ne cenim dovoljno flyback i ostale dzidza bidze. Pre bih uzeo 3-hander spirit i hamilton pandu zajedno umesto ovog i ostalo bi kusura za neki seiko

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Longines spirit flyback

    Nije mi logika da treba da se kupuju satovi na kilo, valjda je to do sada jasno. Ali isto tako i ne romantizujem komplikacije za koje nemam nikakvu upotrebnu vrednost. Komplikacija zarad komplikacije mi nema smisla, sa rizikom da ces me targetirati kao neznalicu i ne-ljubitelja satova. I nema potrebe da se vredjamo Steinhartima

    I da se ne razumemo pogresno, prelep mi je novi spirit. Lepi su mi i stari, da im nisu napravili one kljove od lugova, do sada bi se verovatno nasla neka 40ca u kolekciji.
    stanis likes this.

  8. #8
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13193
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Longines spirit flyback

    Ma ništa ne rizikuješ..zato sam i napisao, da svi imamo svoje afinitete. Samo nema potrebe, da se neka dostignuća odnosno komplikacije atributiraju nekim pogrdnim izrazima, koje očigledno voliš da koristiš. Nećemo se valjda vraćati u 1930 godinu, kada je Girard Perregaux stavio datum na ručni sat, pa su se ljudi masovno krstili.
    Iza svake komplikacije stoji višegodišnji trud i ogromno znanja časovničara iako ona u svakodnevnom životu može retko doći do izražaja. Ne vidim ništa loše u tome, da neko ko koristi štopericu ima mogućnost višestrukog merenja vremena bez resetiranja sistema, bez obzira da li meri vreme deteta na treningu ili istovremeno kuva jaje i supu na šporetu. Ako je za to spreman, da plati nešto više, njegov problem a ne tvoj.
    Verovatno imaš radio u automobilu iako ti nije potreban da stigneš do cilja. Ili ako ga imaš, verovatno ne upotrebljavaš samo prednje zvučnike, koji su sasvim dovoljni da čuješ osnovnu informaciju, nego si verovatno obogatio zvuk i sa zadnje strane.

    Čitajući tebe, ljubitelje koji plate preko 100k € za repetitore treba smestiti u ludnicu a časovničare, koji ih prave, treba poslati na doživotnu robiju, bez obzira što je to najveće dostignuće u ovome što svi "volimo".
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (26.3.2023. u 8:17)

  9. #9
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Longines spirit flyback

    Nista slicno nisam ni rekao ni implicirao. I ovde kao kod vecine stvari vazi "rate of diminishing returns", tj ono što se dobije za novac prati logaritamsku krivu, a ne linearnu. Na svakome je da odabere gde mu je prihvatljivo da se nadje na toj krivoj bez da bude proglašen ludakom ili budalom. Ne znam sto ti toliko smetaju mišljenja koja se ne poklapaju sa tvojim.
    stanis likes this.

  10. #10
    Član
    Član od
    19.2.2021.
    Poruke
    183
    Lajkovi
    1161
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Longines spirit flyback

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Ali isto tako i ne romantizujem komplikacije za koje nemam nikakvu upotrebnu vrednost.
    Šta??? Ne letiš Miga vikendom?! Kad kreneš na borbene igre tek ćeš tada shvatiti da ti je flyback neophodan!


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •