Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 47
Like Tree59Likes

tema: Certina DS PH200M - plava

  1. #21
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    Pojavila se u prodaji u Bomaru, oko 750e

    https://bomar.rs/certina-ds-ph200m-c0364071804000

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    bokanegra, Ivke1 and davorb like this.

  2. #22
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    Bacio pogled danas u Bomaru. Na rotoru (vrlo stidljivo - donja polovina ispisa je ispod celika, ali jasno se vidi gornja) pise 25 jewels. Aj sad mozgovi, da vas cujem: obitava li tu plastika na nakeru ili jok?

  3. #23
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    Kako izgleda uživo?

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  4. #24
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Kako izgleda uživo?

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Ma bonbonica!

    Meni je i stara bila u top5 najlepsih divera, a ova zasluzuje medalju! Zlatni detalji (markeri na bezelu, kazaljke i logo) predivno leze uz ovu plavu boju. Na crnoj su mi cak na ivici kica, ali uz plavu milina. Jedino sranje sto u Bomaru plavu nude samo sa nato kaisem (koji je odlican, ali jednostavno ja na to ne umem da se naviknem). Mozda previse sija (i polirane povrsine i ti gilt detalji i usmerene halogene sijalice u radnji) za jedan robustan sat, ali mislim da mu i to daje odlican balans i varijantu Dzjems Bond-jednako dobro lezi i na ronilackom odelu i uz frak


    Ono sto se tebi nece svideti, a mene odusevljava - ja ne znam kako su to uspeli ali sa svojih 43mm UOPSTE ne izgleda veliko. Cak i na nato strapu deluje manji nego moj 41mm CW

    Bas bih voleo da cujem misljenje znalaca jel tih 25 rubina ipak metalni anker ili nas to ljudi gusteri zahebavaju
    eee likes this.

  5. #25
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    Na Cetina Homepagu je sat sa referencijom C036.407.18.040.00, i koji je bio predmet ove teme, jasno navedeno odnosno naslikan mehanizam na kome piše 23 Jewels:
    https://www.certina.com/en/watch/ds-...c0364071804000

    Znači, radi se o plastičnom ankeru.

    Sve ostale varijante ovog modela su takođe opremljene sa slikom jednakog mehanizma.

    Ako si video verziju sa 25 Jewels onda je to nešto novo, čega nema ni na njihovom zvaničnom site-u.
    25 Jewels je metalna verzija, jer se 2 dodatna kamena nalaze svaki na svojoj strani mosta, a njih na plastični anker nije moguće postaviti. Matematika je jednostavan i ne treba biti nikakav znalac.
    Inače to me kod Swatch grupe ne bi iznenadilo. Da daju nešto bolje a da to ne objave istovremeno. Slično onom primeru, kada je Hamilton 2014 godine stavio Powermatic mehanizam u sat, kod koje je bila naznaka na poklopcu ETA 2824-2.

    Ipak, možda da još jednom proveriš na licu mesta. 23 ili 25 jewels.

  6. #26
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    Moram otići da pogledam

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  7. #27
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Na Cetina Homepagu je sat sa referencijom C036.407.18.040.00, i koji je bio predmet ove teme, jasno navedeno odnosno naslikan mehanizam na kome piše 23 Jewels:
    https://www.certina.com/en/watch/ds-...c0364071804000

    Znači, radi se o plastičnom ankeru.

    Sve ostale varijante ovog modela su takođe opremljene sa slikom jednakog mehanizma.

    Ako si video verziju sa 25 Jewels onda je to nešto novo, čega nema ni na njihovom zvaničnom site-u.
    25 Jewels je metalna verzija, jer se 2 dodatna kamena nalaze svaki na svojoj strani mosta, a njih na plastični anker nije moguće postaviti. Matematika je jednostavan i ne treba biti nikakav znalac.
    Inače to me kod Swatch grupe ne bi iznenadilo. Da daju nešto bolje a da to ne objave istovremeno. Slično onom primeru, kada je Hamilton 2014 godine stavio Powermatic mehanizam u sat, kod koje je bila naznaka na poklopcu ETA 2824-2.

    Ipak, možda da još jednom proveriš na licu mesta. 23 ili 25 jewels.
    Ma jasno, skapirao sam i ja davno matematiku, ali stvarno me iznenadjuje da na zvanicnom sajtu stoji slika sa 23 jewels, da pise da je powermatic 80.111 (taj plastikaner), a ja video, cak trazio lupu od gospodje, 25. nije lako pobrkati sa 23
    istina, vidi se samo gornja trecina ispisa, jer deo rotora je sakriven iza celicnog dela, ali vrh trojke i petice su def razliciti.

    @eee, molim te slikaj za dokaz na vestacenju. PRAVDA ZA CERTINU!

    P.S. sad me mrzi da listam unazad postove, ali ako smo slucajno preskocili da napomenemo veliki plus za ovaj sat je i Nivachron opruga... eto, sad jos jace razmisljam da li da utapam CW, pa da budem na visetrukom gubitku, ali na ruci ovaj sat vredi mnogo vise od tih 750E (ili bar bi vredeo kad bi imao pristojni kais/narukvicu)
    eee likes this.

  8. #28
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    Da dodam jos i da je Tissot poslednjih godina povecao broj zahteva za Cosc sertifikat za 600% i to zahvaljujuci verziji od 25j. Ne znam da li postoje grade razredi za ove nove mehanizme, ali se sa sigurnoscu moze reci da se radi o jako sofisticiranom mehanizmu, koji je jako precizan. Ono sto je bitno je da se i preciznost meri i kada sat nije skroz navijen, gde ovaj mehanizam "tuce" 2824-2, jer i posle 24h i vise, ima jako dobru amlitudu i bolje drzi preciznost od satova koji imaju manju rezervu snage, sto je i normalno. Ja iskreno nisam cuo za verziju od 25j, ali verzija sa 23j definitivno ima problem sa preciznoscu, sat nekad krene da ludi, i ili se sam vrati, ili ide na servis. Najmanje 2 clana ovde su se susretala sa tim problemom. Neko kaze da je na stranim forumima naletao na teme gde se ljudi zale na istu stvar i sa 25j, ja iskreno nisam cuo.
    davorb likes this.

  9. #29
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    ^ali ja bih ipak pogledao jos jednom, pogledaj jel pise ...five ili three..mnogo je veca verovatnoca da je 3..bar je na ovome 3 https://monochrome-watches.com/certi...-review-price/
    Poslednja ispravka: bezbi (19.8.2020. u 23:21)

  10. #30
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Certina DS PH200M - plava

    Evo i slike sa bezbijevog linka. Ispod reči WATCHES SINCE na rotoru piše three.

    https://k8q7r7a2.stackpathcdn.com/wp...-9-768x512.jpg

    Verovatno ću u subotu da odem do njih pa javljam j ja šta sam video.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    bezbi likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •