Strana 62 od 85 PrvaPrva ... 125258596061626364656672 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 611 do 620 od ukupno 843
Like Tree601Likes

tema: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

  1. #611
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Citat davorb kaže: Pregled poruke
    N-E-M-O-J-T-E ovo gledati na telefonu! Ugasi svetlo, odvrni zvucnike, fullscreen i magija nek pocne:

    https://www.youtube.com/watch?v=loIuoZ7tJkw

    Legendarni JLC!!!
    Omega rules !!!

  2. #612
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Ne znam da li je ovo neko kacio,i da li je uopste za ovu temu....ali krajnja nebuloza

    https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... brand.html

    Послато са SM-G985F помоћу Тапатока

    next year at this time I'll be a millionaire




  3. #613
    Novi član
    Član od
    27.11.2020.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Pozdrav, nov sam na forumu,postavljam pitanje ovde jer je jedna od najposecenijih tema, pa molim za odgovor. https://www.poljot24.de/en/9211-1940214.html

    Jako mi se dopada ovaj sat, interesuje me da li mi neko moze reci sta mogu da ocekujem, odnosno, da li je neko imao iskustva sa ovim sajtom - proizvodjacem, posto mi sve deluje dosta komplikovano na temu Poljot-a. Da li vredi tih 40k dinara, kakav kvalitet mogu da ocekujem? Hvala i pozdrav

  4. #614
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Pozdrav!

    Prodavač satova je firma Poljot 24.de, odnosno njen vlasnik Julian Kampmann. Neproblematičan, ljubazan, susretljiv, iskren u granicama svojih mogućnosti.
    Proizvođač sata je firma Poljot International De, koju je osnovao odličan časovničar idizajner Alexander Shorokhov u Frankfurtu na Majni - Nemačka, 1992 godine. On je kasnije napravio izvrsnu karijeru pod brendom, kojeg je nazvao po sebi.
    Poljot International je najveći deo postojanja spajao sovjetske kalibre (Poljot) sa vlastitim (zapadnim) dizajnerskim stilom i uspeo, da postane član Nemačkog udruženja časovničara, što mu daje prilličnu dozu pozitvine reputacije. Ali, pošto ćemo za mesec i nešto dana zagazati u treću deceniju 21. veka, a firma Maktime, koja je nakon propada Poljota, preuzela proizvodnju njegovih mehanizama, već 9 godina ne postoji, moramo znati, da je skoro nemoguće doći do takvog "originalnog" mehanizama.
    Poljot International satove potpisuje sa Made in Germany i to je istina. Satovi se sastavljaju u Nemačkoj.
    Alexander Shorokhov koristi ETA i Poljtove mehanizme. Ovi zadnji su originalni mehanizmi, koje su u potpunosti restaurirani i ukrašeni plavim šrafovima. Njegovi satovi imaju retail cenu od 2.000 do 3.000 €, pa je to i logičino i zaslužuje takvu vrednost.
    Sada, da li je ovaj PI 9011, koji pokreće sat za koji se zanimaš zaista originalna Molnija ili nije, nemouguće je egzaktno reći. Velika je verovatnoća, da je napravljena na nekom drugom mestu i uvezena u Nemačku, gde je ugrađena u sat. Ovo bi bio najlogičniji odgovor. Ali čak i uz pretpostavku, da dolazi iz Kine, to ne znači, da je slab mehanizam. Poljot International je sastavljen od iskusnih časovničara, koji znaju svoj posao. Ono što je važno je da se radi o ručnom navijaču ali Julian će ionako uz sat poslati detaljna upustva.
    Sa obzirom, da je cena vrlo povoljna, ako ti se toliko sviđa, ne vidim posebne prepreke, koje bi te odvratile od kupovine. Jedino, ako očekuješ izvoran ruski sat. To je danas moguće jedino preko Vostoka. Sve ostalo je International.

    Što se tiče kasnijeg održavanja. Struktura mehanizma je poznata privatnim časovničarama i tu ne bi smelo biti problema.

  5. #615
    Novi član
    Član od
    27.11.2020.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Pozdrav!

    Hvala puno na odgovoru, jako mi se dopao sat, samo sam zeleo da proverim kakav je kvalitet, odnosno da li moze sluziti svrsi u narednim godinama. Hvala jos jednom

  6. #616
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Ne slažem se sa naslovom članka ali mi uvek prijaju teme o satovima
    https://www.b92.net/biz/vesti/svet.p...nav_id=1843805

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  7. #617
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Zorg and Nešoni like this.
    Omega rules !!!

  8. #618
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Rolex se baš loše pokazao ovde. A Zaratsu poliranje izgleda da nije samo marketinški trik, već zaista daje izvanredne rezultate. Lange naravno čista umetnost kao da Vinčijeva slika... Zahvaljujem na linku

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    don Alberto likes this.

  9. #619
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Zašto misliš, da se Rolex ovde loše pokazao? Zbog toga, što su povećevali nošen sat i uporedili sa potpuno novim Grand Seikom?

    Mene ovaj video asocira na najlegendarnijeg, još živećeg časovničara - Philippa Dufoura. Od kada je pre 10 godina preminuo George Daniels, on je jedini, koji sat pravi ručno - od početka do kraja.
    Philippe Dufour je bio baš onaj, koji je nekoliko Seikovih časovničara pre 20 godina učio, kako se prave minutni repetitori, sonnerie i kako se poliraju mostovi mehanizma sa Gentian drvenom četkicom. Njegova slika još uvek visi na počasnom mestu u Micro Art Studiu, gde nastaju Credor i Eichi.
    Philippe Dufour je izjavio, da je u poslednjih 30 godina kupio samo dva sata. Oba su u glavnim ulogama u ovom videu a nijedan od njih nije Grand Seiko. Za Datograph je rekao, da je to za njega najbolji hronograf ikada napravljen a za GMT 2, da je odličan sat i da je jednostavno poželeo, da ga ima. Svi oni koji su pratili delo i njegovu biografiju neće imati razloga, da ne veruju, kada kaže, da nije čovek koji bi zvao okolo i molio za usluge. Otišao je u Rolex salon i tamo su mu rekli, da postoji lista čekanja. "Pa onda me stavite na listu čekanja". Ni sam ne zna kako ali nakon dva meseca su ga pozvali i prodali mu sat. Verovatno je toliko trebalo vlasniku radnje, da dođe sebi, kada je video, čije ime se našlo na listi. Čak i najveći je čekao.
    Izjavio je, da ga više puta mlađi kolekcionari pitaju, čime da započnu kolekciju. Na prvo mesto daje Rolex za koga kaže, da je odličan value for the money i da je brend od poverenja. Drugi brend, koji uvek preporučuje je Nomos.

    Obuka za obradu Zaratsu traje 3 godine i naravno, da nije marketinški trik - kada pričamo o Credoru i većini Grand Seika. Zaratsu, koji se spominje u nižim cenovnim razredima - verovatno ga izvršavaju pripravnici.






    Citat Nešoni kaže: Pregled poruke
    Rolex se baš loše pokazao ovde. A Zaratsu poliranje izgleda da nije samo marketinški trik, već zaista daje izvanredne rezultate. Lange naravno čista umetnost kao da Vinčijeva slika... Zahvaljujem na linku

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    chuck and piksi like this.

  10. #620
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Zašto misliš, da se Rolex ovde loše pokazao? Zbog toga, što su povećevali nošen sat i uporedili sa potpuno novim Grand Seikom?

    Mene ovaj video asocira na najlegendarnijeg, još živećeg časovničara - Philippa Dufoura. Od kada je pre 10 godina preminuo George Daniels, on je jedini, koji sat pravi ručno - od početka do kraja.
    Philippe Dufour je bio baš onaj, koji je nekoliko Seikovih časovničara pre 20 godina učio, kako se prave minutni repetitori, sonnerie i kako se poliraju mostovi mehanizma sa Gentian drvenom četkicom. Njegova slika još uvek visi na počasnom mestu u Micro Art Studiu, gde nastaju Credor i Eichi.
    Philippe Dufour je izjavio, da je u poslednjih 30 godina kupio samo dva sata. Oba su u glavnim ulogama u ovom videu a nijedan od njih nije Grand Seiko. Za Datograph je rekao, da je to za njega najbolji hronograf ikada napravljen a za GMT 2, da je odličan sat i da je jednostavno poželeo, da ga ima. Svi oni koji su pratili delo i njegovu biografiju neće imati razloga, da ne veruju, kada kaže, da nije čovek koji bi zvao okolo i molio za usluge. Otišao je u Rolex salon i tamo su mu rekli, da postoji lista čekanja. "Pa onda me stavite na listu čekanja". Ni sam ne zna kako ali nakon dva meseca su ga pozvali i prodali mu sat. Verovatno je toliko trebalo vlasniku radnje, da dođe sebi, kada je video, čije ime se našlo na listi. Čak i najveći je čekao.
    Izjavio je, da ga više puta mlađi kolekcionari pitaju, čime da započnu kolekciju. Na prvo mesto daje Rolex za koga kaže, da je odličan value for the money i da je brend od poverenja. Drugi brend, koji uvek preporučuje je Nomos.

    Obuka za obradu Zaratsu traje 3 godine i naravno, da nije marketinški trik - kada pričamo o Credoru i većini Grand Seika. Zaratsu, koji se spominje u nižim cenovnim razredima - verovatno ga izvršavaju pripravnici.
    Neprecizna obrada skazaljki I diala kod Rolexa nije rezultat korišćenja sata. Ako su GS radili i pripravnici, odradili su ga odlično. Kao što rekoh, u ovom snimku Rolex ima značajno lošiju obradu u odnosu na ostale satove. Ne mislim to, nego sam video kao i svi ostali koji su pogledali video. Ne volim Seiko zbog mnogobrojnih razloga (lična preferenca, da ne otvaram temu), nijedan od ova tri prikazana sata verovatno neću nikada posedovati (niti imam sredstava za to, niti imam tvoju strast i želju da se žrtvujem za to). Rolex sam počeo da cenim na pravi način isključivo zahvaljujući tvojim postovima (izuzimajući investicionu stranu kupovine tog brenda koje sam uvek bio svestan) . Rezultat ovog snimka je jasan, da li je to bila namera snimatelja ili ne, neću da ulazim u to, ali jeste uticalo malo na moju percepciju i shvatanje ovih brendova. Pozdrav

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Slične teme

  1. Korisni linkovi i sajtovi o satovima
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 1.3.2016., 13:55
  2. Zanimljiva lista Top 10 brendova iz sveta satova
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.1.2010., 23:10
  3. 14. međunarodna izložba zlatarstva, časovničarstva i optike "Sjaj"
    By dragon in forum Sajmovi i izložbe satova
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 10.11.2009., 18:05
  4. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 8.2.2009., 22:34

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •