Strana 59 od 85 PrvaPrva ... 94955565758596061626369 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 581 do 590 od ukupno 843
Like Tree601Likes

tema: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

  1. #581
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Ko voli dobru iluminaciju na satu, sledeća tabela će mu biti od pomoći pri biranju jačine i boje iluminacije

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    VLADAN P, dusan51, Zagor and 2 others like this.

  2. #582
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7663
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Lep članak o hronologiji Seikovih hronografa
    https://www.watchtime.com/featured/s...ph-chronology/
    VLADAN P, taunus, Zagor and 1 others like this.

  3. #583
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovu vrstu priče, ali u svakom slučaju je vezana za veoma zanimljiv link.
    Naime na watchuseek-u, sam imao sreću da sam odmah po postavljanju naišao na temu koja glasi "Lies and Deceit: exposing Tsung Chi, and Ginault Illegal Past. Temu je postavio član Toph. U postu je na vrlo dokumentovan način prikazana i dokazana (od 2010 pa nadalje) direktna veza (reč je o jednom čoveku sa više imena) između proizvođača "vrhunskih" replika Roleksa, marke Ginault Ocean Rover (direktno nastao iz replike, isti vlasnik), jednog od moderatora Watchuseeka (koji je na perfidan način gušio i usmeravao rasprave o brendu Ginault), kao i jedan od moderatora sajta koji se bavi replikama. Ono što je naročito zanimljivo je da je u sve to veoma upleten vlasnik veoma respektabilnog brenda NTH (vlasnik je Dock Vail), velikog autoriteta na watchuseeku, koji je sa prethodnim nabrojanim osobama u opet kolega u trećoj firmi itd.
    Post je uklonjen/ banovan posle pola sata ali slučajno sam sačuvao link na kome je Toph dokumentovao svoju neverovatnu istragu - koliko je samo energije i vremena u to uložio

    https://deepdweller.home.blog/2019/0...-illegal-past/
    milan zmaj, Misfit, Zagor and 2 others like this.

  4. #584
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Ne znam ni sam kako sam se upleo u prethodnu priču ali evo direktnog odgovora koji mi je stigao na mejl od gorespomenutog moderatora Watchuseek-a (zaboravih nick), pa vi izberite stranu koju hoćete (ja sam izabrao)

    "You should get your facts straight...

    The person that started that thread was Deepdweller, not Toph.

    Deepdweller is a troll and has been suspended.

    Doc Vail has nothing to do with Ginault, period.

    I (Brad Bokkean) have nothing to do with Ginault, period.

    We remove untrue defamatory posts when they are reported.

    Our rules and Terms Of Service state: Membership of the forum can be revoked by the forum administration without any reason being given. Moderators reserve the right to delete or edit any questionable posts at their discretion and without warning. WatchUSeek reserves the right to remove, at any time, any or all of your mailing list privileges if WatchUSeek determines, at WatchUSeek’s sole discretion, that you have violated our standards of behavior. WatchUSeek moderation is not a topic for discussion, decisions are made by those who created and run this forum, and are made in its best interest.

    You agreed to our rules when you joined.

    I hope that helps."
    Brad

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

  5. #585
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7663
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Ode Patek za sitne pare!

    Naziv: Clip_2.jpg, pregleda: 257, veličina: 90,5 KB
    don Alberto and mizzy like this.

  6. #586
    Stariji član Avatar korisnika chuck
    Član od
    14.11.2011.
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    923
    Lajkovi
    7663
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Neverovatno koliko visoko je kloniranje došlo! Ovo je i više nego strašno..


  7. #587
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Ima više poruka koje možeš skapirati iz ovog posta ili iz onog mog o replikama o Orisu. Prva poruka je od originalni proizvođača:
    kupujte samo na zvaničnim prodajnim mestima (i platite šišanje kolko treba)
    Druga poruka od replikanata:
    Ne budite ovce. Nudimo isti/sličan kvalitet 10 puta povoljnije. Bez istorijata, nasleđa, samo suva sadašnjost. I nelegalno naravno
    Ja - nemam para (ni vunice za šišanje) za prve, prezirem druge (skoro koliko i prve, Rolex ili Seiko npr).
    Pa uzimam alternativu, microse... Odličan kvalitet, pristupačne cene - pošten homage. Dr. Duka mi otvorio novi svet pre 3-4 godine...

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    eee and Zorg like this.

  8. #588
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Zanimljivo razmišljanje.

    Ja, na primer ne prezirem ni jedne ni druge. Samo znam, da microsa ne bi bilo bez makrosa. Pa neko im mora napraviti te mehanizme, koji oni onda stavljaju u svoja remek - dela (npr. Seiko, koga ti toliko prezireš...). Da. Onda se je lako k......., sa tuđim radom, posebno kada usput još od makrosa sa interneta pokupiš dizajn. Pošto nisi ništa uložio u tom segmentu, lakše je prodavati sa niskom cenom.

    Baš takvi kritičari zaborave ili ne znaju, da su svi današanji makrosi nekada bili mikrosi. Ništa im nije bilo poklonjeno. Ne znam, da li ti je poznato, da razvoj novog automatskog mehanizma košta preko milion Eura a hronografa i do nekoliko miliona. E baš ovi, koje ti prezireš su uložiili i ulažu ogromna sredstva, da bi dostigli poziicije, sa kojih nas sada veselo šišaju.
    Da, istina je, da nas ima ogromno ovaca (po tvome shavaćanju), koje Rolex i Seiko tako veličanstveno šišaju. Ali pošto volim, da se šišam, onda to neka radi vrhunski frizer, koji je izmislio šišanje nego neko, koji se krija iza izloga, posmatra ga i krade njegove ideje.



    Citat Nešoni kaže: Pregled poruke
    Ima više poruka koje možeš skapirati iz ovog posta ili iz onog mog o replikama o Orisu. Prva poruka je od originalni proizvođača:
    kupujte samo na zvaničnim prodajnim mestima (i platite šišanje kolko treba)
    Druga poruka od replikanata:
    Ne budite ovce. Nudimo isti/sličan kvalitet 10 puta povoljnije. Bez istorijata, nasleđa, samo suva sadašnjost. I nelegalno naravno
    Ja - nemam para (ni vunice za šišanje) za prve, prezirem druge (skoro koliko i prve, Rolex ili Seiko npr).
    Pa uzimam alternativu, microse... Odličan kvalitet, pristupačne cene - pošten homage. Dr. Duka mi otvorio novi svet pre 3-4 godine...

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  9. #589
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Zanimljivo razmišljanje.

    Ja, na primer ne prezirem ni jedne ni druge. Samo znam, da microsa ne bi bilo bez makrosa. Pa neko im mora napraviti te mehanizme, koji oni onda stavljaju u svoja remek - dela (npr. Seiko, koga ti toliko prezireš...). Da. Onda se je lako k......., sa tuđim radom, posebno kada usput još od makrosa sa interneta pokupiš dizajn. Pošto nisi ništa uložio u tom segmentu, lakše je prodavati sa niskom cenom.

    Baš takvi kritičari zaborave ili ne znaju, da su svi današanji makrosi nekada bili mikrosi. Ništa im nije bilo poklonjeno. Ne znam, da li ti je poznato, da razvoj novog automatskog mehanizma košta preko milion Eura a hronografa i do nekoliko miliona. E baš ovi, koje ti prezireš su uložiili i ulažu ogromna sredstva, da bi dostigli poziicije, sa kojih nas sada veselo šišaju.
    Da, istina je, da nas ima ogromno ovaca (po tvome shavaćanju), koje Rolex i Seiko tako veličanstveno šišaju. Ali pošto volim, da se šišam, onda to neka radi vrhunski frizer, koji je izmislio šišanje nego neko, koji se krija iza izloga, posmatra ga i krade njegove ideje.
    Svako ima svoje preference, interesovanja. Nikoga nisam nazvao ovcom i poštujem svačije uživanje. Neko uživa u dobrom mehanizmu, neko u istorijatu, neko u određenoj marci itd. To je i poenta horologije. Ako su uložili milione, neje današnje firme sada zarađuju milijarde. Da ne pričam o in house mehanizmima i koliko je velika većina njih stvarno in house. Da nema onih koji kopiraju, modifikuju, menjaju, unapređuju, sat ne bi bio danas pristupačan gotovo svakom čoveku. Što se tiče Rolexa i Seika, naravno da poštujem njihovu istoriju, doprinos horologiji itd. I prezirem mnoge stvari trenutno i ne odobravam pravac u kom su krenuli (rasprava za neki drugi threed). Jedinu stvar koju ne mogu da prihvatim je replika iz opšte poznatih razloga da ne pričam sada. U svakom slučaju pozdrav velikom i strastvenom ljubitelju satova. Nestrpljivo čekam tvoj novi review. I ja isto volim satove samo na neki drugi (možda i neispravan) način.

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
    popovac 76, chuck, srdjanr and 2 others like this.

  10. #590
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.911
    Lajkovi
    13196
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva

    Ma nema problema, samo treba znati o čemu pričamo.
    Mikrosi so po pravilu sastavljači satova (francuzi imaju izraz assembleurs), dok su većina velikih imena proizvođači (fabricants) ili su to bar nekad bili (Tissot, Certina.....).
    Zato poređenje jednih sa drugim nema velikog smisla osim ako se ne traže razlike, a one su ogromne.

    I ja sam vlasnik sata od jednog mikrosa - Davosa Ternos Professional 500 i radi se o hommagu Tudorovog Black Baya. Još nisam video a ni probao sat, koji je bolje napravljen u tom cenovnom razredu i zaista uživam, kada ga stavim na ruku.
    Mada je taj sat 8 puta skuplji od Vostoka Amphibie, dobro znam, da je horološka vrednost amfibije bar deset puta veća od Ternosa. Jer Amfibija je rad mukotrpnog truda i znoja vostokovih inžinjera Vere Belove i Mihaila Novikova, a Ternos je rezultat...hebi ga.
    Ali mi ne pada na pamet, da pljujem ni po jednom ni drugom. Volim ih oboje, mada više poštujem,naravno Amfibiju. Iako je svaki put preklinjem i psujem, da mi krunica ne ostane u ruci prilikom postavljanja datuma.

    Znam, da nisi ništa ružno mislio. To dokazuje tvoj Sinn.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (19.1.2020. u 18:07)
    popovac 76, eee, vlax and 5 others like this.

Slične teme

  1. Korisni linkovi i sajtovi o satovima
    By Vladan Stevanovic in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 1.3.2016., 13:55
  2. Zanimljiva lista Top 10 brendova iz sveta satova
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.1.2010., 23:10
  3. 14. međunarodna izložba zlatarstva, časovničarstva i optike "Sjaj"
    By dragon in forum Sajmovi i izložbe satova
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 10.11.2009., 18:05
  4. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 8.2.2009., 22:34

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •