Strana 4 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 45
Like Tree20Likes

tema: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    1.Vacheron Constantin (najstariji)
    2.Rolex (perfektan marketing i sinonim za Swiss made satove,voleli ih mi ili ne)
    3.Blancpain (vrlo verovatno najbolji automatik Swiss made satovi,bili i ostali)
    4.Seiko (osmislili quartz mehanizam i umalo unistili celokupnu Swiss made industriju i smatram da top lista satova bez Seika je smesna,uz duzno postovanje.Apsolutno najbolji odnos cena-kvalitet)
    5.Citizen (najprodavaniji satovi na svetu)

    Moja skromna Top 5 lista obuhvata satove za ultra bogate (VC,Blancpain),za bogate (Rolex) i satove za nas,obicne smrtnike (Seiko,Citizen).
    Zao mi sto na ovoj listi nema JLC,Omega,PP ili Zenitha,ali tema nosi naziv Top 5!
    Ako je ovako mala i uska podela sto Top 5 jeste,onda moramo da uzmemo sve aspekte i kriterijume u obzir.Smatram da sam ih uzeo.

  2. #32
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    Odakle ti informacija da je Citizen najprodavaniji sat? Zašto je Blancpain najbolji swiss made?
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    Blancpain je najbolji automatic Swiss made jer godisnje proizvode manje od 10.000 satova.U proseku oko 20-28 satova dnevno.Samim tim,suvisno je govoriti o kontroli njihovih satova.
    Da bih ti priblizio,recimo jedan Rolex dnevno priozvede 2.000 satova.
    Blancpain ima takav sistem rada gde jedan sat u potpunosti radi jedan casovnicar,ali u potpunosti!
    Blancpain nikada nije proizveo kvarcni sat i niti ce to uraditi.Mislim da se time samo on moze pohvaliti.
    A sto se tice Citizena,on ima najveci broj fabrika,odnosno ogranaka,filijala,prozivodnih jedinica (kako vam je draze) na svetu,pa logicki zakljucujem.
    Ako je neko prodavaniji od Citizena,to je onda Casio,mada sumnjam.
    Pozdrav.

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    Ja sam nailazio na oprecne informacije o najvecem proizvodjacu satova, mada nigde nisam nasao nekakav, kako da kazem, zvanicni dokument. Po nekima je swatch najveci proizvodjac, sto vrlo lako moze da bude istina. Citizen je bez sumnje najveci proizvodjac satnih mehanizama, ne znam gde se sve Miyota ne nalazi. Odprilike kao Toyota i GM, tu su negde...
    Zenith likes this.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    Hoćeš reći najkvalitetniji, najbolji podrazumeva i popularnost, dizajn....Koliko znam Citizen isporučuje dosta mehanizama, što nije isto što i sat...verovatno je nekakav Kineski kvarc najprodavaniji, kroz istoriju možda Seiko 5 ili nekakav Edifice zadnjih deset do petnaest godina.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    Tako je 23jewels.
    vlajo
    ,Citizen isporucuje ne dosta,vec najvise satnih mehanizama. Termin najbolji je preopsiran,preobuhvatan,sporan,itd...Ali da,termin najbolji mora da obuhvata i dizajn i popularnost.Upravo zato jer je termin najbolji jednostavno preopsiran.Dzaba sto recimo Hublot koji je jako cenjen i ima jako dobre mehanizme kad ga nikad ne bih stavio na ruku koliko mi je vecina modela iz tog brenda ruzno. -.-
    Napisao sam ja odmah kad sam naveo Rolex,kako bih se zastitio od napada,u zagradi voleli ih mi ili ne.
    Ne samo za satove vec za apsolutno sve u zivotu je potrebna reklama i marketing.Rolex u tome nije majstor vec velemajstor i nema sta vec im treba reci svaka im cast za to sto rade.
    Svako ko imalo prati satove zna koliki je pakao prosla Daytona.To je model od kog zamalo da se odustane a znamo danas sta je Daytona.Paul Newman je jedini uvek verovao u taj model...Ali to je vec nbt.
    Uglavnom,cilj moje Top 5 liste je bio da obuhvatim sve ono sto je bitno za ultra bogatog,bogatog i obicnog coveka.
    Kad vec spominjes Casio Edifice sigurno da nema boljeg kvarcnog sata do 100e od njih.A i prelepo izgledaju inace.

  7. #37
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    nije VC najstariji proizvodjac satova, Blancpain je osnovan dvadeset godina pre nego sto je osnovan VC od strane Žaka Blanpena, ogradjujem se od tvrdnje da je Blancpain najstariji proizvodjac

    TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova-blancpain-white-resize-original.pngTOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova-images.jpg
    TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova-blancpain-logo.png



    Citat Zenith kaže: Pregled poruke
    1.Vacheron Constantin (najstariji)
    2.Rolex (perfektan marketing i sinonim za Swiss made satove,voleli ih mi ili ne)
    3.Blancpain (vrlo verovatno najbolji automatik Swiss made satovi,bili i ostali)
    4.Seiko (osmislili quartz mehanizam i umalo unistili celokupnu Swiss made industriju i smatram da top lista satova bez Seika je smesna,uz duzno postovanje.Apsolutno najbolji odnos cena-kvalitet)
    5.Citizen (najprodavaniji satovi na svetu)

    Moja skromna Top 5 lista obuhvata satove za ultra bogate (VC,Blancpain),za bogate (Rolex) i satove za nas,obicne smrtnike (Seiko,Citizen).
    Zao mi sto na ovoj listi nema JLC,Omega,PP ili Zenitha,ali tema nosi naziv Top 5!
    Ako je ovako mala i uska podela sto Top 5 jeste,onda moramo da uzmemo sve aspekte i kriterijume u obzir.Smatram da sam ih uzeo.

  8. #38
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    Tema je lose definisana , kako mozemo da odredimo koji je najbolji brend , ali ajde stavicu 6 brendova koje bih ja voleo da imam , pa su oni za mene najbolji

    1. AP

    2.Patek

    3. Rolex

    4. Zenit

    5.Seiko

    6.Omega

  9. #39
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    meni se cini da prvih pet nimalo ne odskacu od sledecih pet, breguet, patek, blancpain, vacheron, franck muller, lange, girard perregaux, ullyse nardin, audemars piguet, jaeger lecoultre, svi pripadaju partenonu casovnicarstva, tesko je napraviti nekakav ordo
    Zagor and Serb like this.

  10. #40
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: TOP 5 - Pet najboljih proizvodjaca satova

    Upravo tako milane

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •