Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.2.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Raymond Weil Nabucco sat

    Trenutno posjedujem Omega Constellation Quartz koji kosta kako gdje 1000-1500 eura...Inace je dobar sat ali mi se ne svidja sto je dosta mali...
    http://www.omegawatches.com/index.ph...amp;no_cache=1

    E sad primjetio sam ovaj sat Raymond Wiel Nabucco Chronograph Automatic

    http://cgi.ebay.de/BRAND-NEW-RAYMOND...em180318832646

    Sat mi se stvarno veoma svideo cim sam ga video...E sad mene interesuje vase misljenje kakav je Raymond Wiel kao proizvodjac satova???Procitao sam negdje (ne secam se gde) da je Raymond Wiel jedan od najboljih i najacih proizvodjaca satova i da cak ulazi u TOP 5 proizvodjaca svajcarskih satova...Hvala unapred...

    Pozdrav...

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Raymond Wiel Nabucco

    Evo mog komentara...
    Omega Constellation sa quartz Omega cal.1532 mehanizmom je lep modni detalj koji pored tvoje, krasi i rucicu drazesne Cindy Crawford.Mozes slobodno na tenis sa takvim satom i niko iz dzet-seta ti nece zameriti.Ja sam ljubitelj satova ali ne preferiram satove sa quartz mehanizmima vec one koji su na navijanje ili automatik ,poput Raymond Wiel_a koji se i tebi svidja.Brand Raymond Wiel ne koristi 'svoje' mehanizme vec se snabdeva sa mehanizmima iz fabrike Eta-swiss i pripada srednjoj klasi.
    Na zalost, Raymond Wiel ne pripada grupaciji TOP 50...a kamo li TOP 5.To si garant procitao u nekom modnom zurnalu i nema veze sa istinom .Automatic iz tvog posta je dobar sat (bolji od tvog) ali se za te pare moze kupiti jos bolji sat...trenutno mi ne pada na pamet koji ali...ima ih.Ovo je...samo moje misljenje.

    Pozdrav,

    Milan

  3. #3
    Novi član
    Član od
    17.2.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Raymond Wiel Nabucco

    Gore sam malo pogrijesio...Sad sam nasao gdje sam to procitao da je u TOP 5...I kazem da sam pogrijesio zato sto pise da je devedesetih godina bio u TOP 5 najvecih svajcarskih proizvodjaca satova...TE novine gdje sam procitao zovu se 'Satovi' ustvari to je katalog koji ove novine izbacuu jednom godisnje...I prilicno sam siguran da je tacno sto ovde pisu...Danas Raymond Wiel vjerovatno nije medju TOP 5 proizvodjaca satova ali definitivno sam uvjeren da nije ni izvan TOP 50 kao sto ti kazes... Malo si me sad ponovo natjerao da se zamislim koji sat da uzmem posto si rekao da za te pare ima mnogo boljih satova...Ajde dajte predloge za neki sat do 2000 eura???VEoma mi je vazan izgleda sata i da ne budi mali a ni puno veliki...Mislim ono 'da se vidi na ruci'...

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    6.2.2009.
    Poruke
    39
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Raymond Wiel Nabucco

    Oris TT1 Meistertaucher Regulateur 64975417164MB
    Oris TT1 Divers Titan Chronograph 67475427154MB
    Oris TT1 Divers Titan Chronograph 67475997154MB

    Ovo su neki od modela Swiss firme Oris.Cena je od 1200 do 1500eur.jer cesto daju popuste.Po mom misljenju ne zaostaju u kvalitetu za Raymond Wiel_om.
    Obavezno obrati paznju na podforum PONUDA I POTRAZNJA. Meni je npr. Vladan
    srusio predrasude o japanskim automatic satovima Orient, Citizen i Seiko koji imaju odlicne modele i stvarno nude puno za male pare.Razmisli i o tome.
    Cijena sitnica (sto bi reko sir Oliver iz Alan Forda).

    Pozdrav,

    Milan

  5. #5
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Raymond Wiel Nabucco

    Vladimire, da ne bih ponavljao, samo ću reći da se slažem sa Milanovim konstatacijama u vezi Raymond Weila, a to što se tiče liste Top 5 proizvođača ne bih ni da komentarišem pošto danas svako može da napravi svoju listu i da je objavi negde. Pitanje je po kom kriterijumu bi se rangirali ti proizvođači, broju prodatih satova, vrednosti samog brenda, broju inovacija, godišnjem prihodu...

    Što se tiče liste najvrednijih brendova, jednu takvu je 2007 god. objavio francuski nedeljnik Business Montres i ona izgleda ovako:

    http://www.timebooth.com/wordpress/2007/08/06/1629.html

    Da ponovim ova lista ima za svrhu da prikaže koliko vredi IME svakog od proizvođača na toj listi.

    Evo ja bih iz glave mogao da navedem neke od top brendova po mom mišljenju a prema kriterijumu koji je samo meni poznat

    Patek Philippe
    Vacheron Constantin
    Breguet
    Audemars Piguet
    Jaeger-Le-Coultre
    Girard-Perregaux
    Ulysse Nardin
    A.Lange & Sohne
    Glashutte Original
    Blancpain
    Zenith
    IWC
    Credor (Seiko)
    ...

    Ima ih definitivno još dosta ali ovi sam naveo onako iz glave, na prvu loptu...

    Što se tiče sata za tebe možda je najbolje da dodaš još malo para i kupiš Omegu muških dimenzija (45mm):

    http://www.jomashop.com/omega-2900-51-82.html


    Takođe preporučujem da pogledaš i sledeću temu:
    http://www.svetsatova.com/index.php?...;catid=46#1365


    Pozdrav,
    V.S.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    17.2.2009.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Raymond Wiel Nabucco

    Ipak nisam neki ljubitelj takvih satova koji vuku malo klasican izgled...Medjutim nasao sam jos jedan sat koji mi se jako svideo...
    Longines Grande Vitesse...Kosta 1600 eura

    http://cgi.ebay.de/Longines-Grande-Vitesse-Automatik-L3-636-4-59-2_W0QQitemZ220233708169QQcmdZViewItemQQptZDE_Kleid ung_Schmuck_Accessoires_Uhren_Armbanduhren?hash=it em220233708169&_trksid=p3286.c0.m14&_trkpa rms=72:1229|66:2|65:12|39:1|240:1318

    Kakvo je vase misljenje o ovom satu???

Slične teme

  1. Raymond Weil Don Giovanni Cosi Grande
    By Lukavi233 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.8.2011., 10:11
  2. Raymond Weil sat
    By crane in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 15:39
  3. Raymond Weil Parsifal Automatic sat
    By damasko in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 4.8.2010., 20:59
  4. Raymond Weil Nabucco
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.1.2009., 20:40

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •