Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree11Likes

tema: Tachymeter

  1. #1
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Tachymeter

    Tachymeter je nešto što me zbunjuje...

    Potrebna mi je pomoć prijatelja kako bi razumeo koju brzinu Tachymeter meri.
    Da li moj pokret u trčanju, dok se vozim kolima, hodam, šta??? Upustva koja imam malo su mi ne shvatljiva, znam da je sve lepo napisano ali meni ne shvatljivo. Da li se Tachymeter razlikuje od sata do sata ili istu funkciju podržavaju svi satovi?

    Ne znam da li je tema postavljena na pravom mestu? Pa se unapred izvinjavam Administratoru i Moderatorima.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Tachymeter

    On meri prosečnu brzinu na predjenom putu od 1 km.

  3. #3
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tachymeter

    Citat Larosa kaže: Pregled poruke
    On meri prosečnu brzinu na predjenom putu od 1 km.

    Kažeš da meri na predjenom putu od 1km. I dok trčim, recimo?
    Hvala na pomoći ali mi je i dalje ne jasno!

  4. #4
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Tachymeter

    Pozdrav Igore, i ja sam imao slicnih nedoumica o tachymetru, pa mozda ce ti ovi postovi pomoci.. Meni svakako jesu!

    Citat zalepugin kaže: Pregled poruke
    2. Imam sat sa Tachymetru pa mogu da ti kazem kako prosto funkcionise. Na obodu sata imas skalu koja pocinje od 400 a zavrsava se podeokom od 60. Znaci, kada pokrenes stopericu, kreces od 400 i nakon 1 km, na primer, zaustavis stopericu i ocitas broj sa oboda koji odgovara mestu gde se kazaljka zaustavila i taj broj predstavlja prosecnu brzinu kojom si presao 1 km. Vrlo prosto.

    Pozdrav,
    Dusan
    Citat Vladan_Stevanovic kaže: Pregled poruke

    2. Kada koristiš tahometar moraš imati jednu konstantu, i to je u slučaju merenja brzine pređena udaljenost koja se postavlja na 1km. To znači da ti moraš znati kada si prešao taj 1km i u tom trenutku zaustavljaš štopericu koju si startovao kada si krenuo. Ako se kazaljka zaustavi na 30 sekundi (pozicija 6 sati) vrednost koju ćeš očitati sa tahometarske skale je 120, što znači da si se kretao prosečnom brzinom od 120 km/h.

    Pozdrav,
    V.S.
    Pozdrav,
    Aleksandar

  5. #5
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tachymeter

    Hvala Aleksandre,
    Jasnije mi je, pomogao si mi dosta.

    Tachymeter je moj posticaj za ponovnim trčanjem, neka novina koja bi me možda izvukla iz tople sobe i primorala na ponovni trening.

  6. #6
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Tachymeter

    Ne bih da ti ubijem volju, ali mislim da vecina tachymeter-a meri brzine od 400-60km/h.. Pa sad ti probaj da prestelujes to nekako u jedinice koje tebi odgovaraju, ako je vec to podsticaj!

    Pozdrav

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tachymeter

    E Igore, dobra ti fora.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Novi član Avatar korisnika sbojanc
    Član od
    20.11.2010.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tachymeter

    po meni potpuno neupotrebljiva stvar. prvo: moras imati obeleženu razdaljinu od 1 km. drugo: u kojoj situaciji bi ova funkcija bila upotrebljiva. treće: podatak dobijen ovim merenjem ima priličnu grešku.
    jedino što priznajem je da tachymetar-ska skala stvarno lepo izgleda po obodu sata, ali imati je na satu a da nema realnu funkcionalnost deluje mi nekako... kič. lično, tahimetar bi me definitivno odbio od sata ma koliko ostatak dobro izgledao. smatram da dizajn treba biti u službi funkcionalnosti-upotrebljivosti koja je za mene na prvom mestu.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Tachymeter

    Citat sbojanc kaže: Pregled poruke
    po meni potpuno neupotrebljiva stvar. prvo: moras imati obeleženu razdaljinu od 1 km. drugo: u kojoj situaciji bi ova funkcija bila upotrebljiva. treće: podatak dobijen ovim merenjem ima priličnu grešku.
    jedino što priznajem je da tachymetar-ska skala stvarno lepo izgleda po obodu sata, ali imati je na satu a da nema realnu funkcionalnost deluje mi nekako... kič. lično, tahimetar bi me definitivno odbio od sata ma koliko ostatak dobro izgledao. smatram da dizajn treba biti u službi funkcionalnosti-upotrebljivosti koja je za mene na prvom mestu.
    Moje razmisljanje je skoro potpuno isto.Gotovo nepotrebna funkcija danas.Ali tahimetar me ne bi odbio od kupovine,fino izgledaju.
    Petar012 likes this.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Tachymeter

    igrom nesrecnih okolnosti sam se nasao u situaciji da danas moram da putujem vozom iz subotice u novi sad (ko nije nikad putovao vozom na relaciji su-bg nek ne proba). i iz dosade sam merio brzinu voza tahometrom! i zakljucio da je najveci prosek na 1km 60 km/h. bas mi je bilo zanimljivo

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •