Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
Like Tree11Likes

tema: Tachymeter

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Tachymeter

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    igrom nesrecnih okolnosti sam se nasao u situaciji da danas moram da putujem vozom iz subotice u novi sad (ko nije nikad putovao vozom na relaciji su-bg nek ne proba). i iz dosade sam merio brzinu voza tahometrom! i zakljucio da je najveci prosek na 1km 60 km/h. bas mi je bilo zanimljivo
    mene sad zanima (na osnovu objasnjenja iz prethodnih postova mora se znati kada si presao 1KM) kako si ti znao kada si presao 1km!?

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Tachymeter

    Odlicno pitanje

  3. #13
    Mlađi član Avatar korisnika kraki
    Član od
    26.8.2009.
    Lokacija
    Kragujevac
    Poruke
    43
    Lajkovi
    15
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Tachymeter

    Sad samo čekam da odgovori da je rastojanje odredio na osnovu raspona izmedju elektrifikacijskih stubova kontaktne mreže.

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Tachymeter

    znao sam da ce me neko to pitati pa imaju pored sina neki mini betonski stubovi koji su redom oznaceni i postavljeni (po mojoj slobodnoj proceni) na razdaljinju od 1km...svaki je na jednakom rastojanju od drugog a sigurno nisu na mnogo vise ili mnogo manje od kilometra. tako zam zakljucio da su postavljeni bas na udaljenosti od jednog kilometra jer nema svrhe da su postavljeni recimo na 700m ili 1300m

  5. #15
    Banned
    Član od
    26.3.2011.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    19
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tachymeter

    Tahimetar ne mora nuzno da meri samo i iskljucivo brzinu, moze da meri prosek na sat vremena, bilo koje repetitivne radnje koja mora da bude kraca od minute, jer je skala na satu upravo tome prilagodjena.
    Dakle, ja ljustim jabuku, upalim tahimetar i krenem u posao, kad zavrsim ljustenje, pogledam na sekundaru i to je npr 42 sekunde, sto znaci da bih za sat vremena oljustila 85 jabuka slicne velicine, sve pod uslovom da se ne umorim posle trece, haha
    Dalje, trcim u teretani krugove, izmerim jedan krug koliko je sekundi, recimo 33 sekunde, i ocitam da bih mogla za sat vremena da optrcim 110 krugova, doduse samo u snovima, ali to je prosek
    To bi bili neki od primera, ima ih mali milion

    Realno u praksi, vrlo nebitna stvar, i poprilicno ne precizna, posebno za radnje koje traju manje od 30 sekundi gde skala ima jako mali korak, pa tako izmedju 12e i 15e sekunde broj iteracija varira od 300 do 240, npr

    Zanimljivo bi bilo da neko od iskusnih clanova ko mozda zna, napise kad je tahimetar uopste poceo da se koristi uz sat,
    kapiram da je to bilo sa zacecima auto trka, ali da ne lupam, pa da me neko ne popljuje bez veze

    Inace, da iskoristim priliku da pohvalim forum, momci sve cestitke i svaka cast na trudu

    pozz, Natalija
    Poslednja ispravka: dragon (19.5.2011. u 16:09)
    eee, nikola0406, ANGEL II and 2 others like this.

  6. #16
    Novi član
    Član od
    26.5.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tachymeter

    I meni satovi sa brzinometrom (tachymeter, tahometar, brzinomer) deluju odbojno bas zbog tog smeka kiceraja, nedovoljne preciznosti i relativno male upotrebljivosti. Radasinka je dala bas lepe smernice kako moze da se koristi! Bravo za Radasinku! Jedino nisam vidjao zenske satove sa brzinometrom .

  7. #17
    Novi član
    Član od
    28.1.2012.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Tachymeter

    I naravno mjerenje pulsa, odbroji se 60 otkucaja srca sa startne pozicije
    shade likes this.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •