Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 61
Like Tree104Likes

tema: Satovi i olimpijske igre

  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Satovi i olimpijske igre

    Pozdrav!
    Ovu temu započinjem jer smatram da su Olimpijske igre jedne od najvećih događaja u svijetu sporta i svijetu uopšte. Više milijardi ljudi širom svijeta prati igre i vatreno navijamo za svoje...
    Sve je to lijepo, ali ovdje smo radi satova zar ne?
    Pokrećem ovu temu jer me interesuju vaša misljenja, predlozi, kritike i satovima koji prave posebne serije povodom Olimpijskih igara.
    Ja u zadnjih par dana intezivno istražujem o satovima koji su pravljeni za OI i mogu reči da sam vrlo oduševljen. Ne poređujem ovo sa klasičnim reklamama kao što npr. Seiko na satovima stavlja Grb Barcelone, Casio Red Bull-a i tome slično, smatram da su ove reklame OI na satovima nešto posve drugačije i nešto što je vrijedno pažnje.
    U svijetu ima kolekcionara koji skupljaju satove isključivo pravljene povodom OI. I s pravom smatram da su to kolekcionari koji najteže dolaze do svojih "bebica" ali pravi zaljubljenik nikad ne odustaje!
    Na primjer, Ruski satovi: Za njih ne možemo, u jednu ruku, reći da su reklamirali nešto posebno, jedino što su stavljali jesu petokrake, lik Lenjina ili Staljina itd, ali to je uobičajeno za SSSR. I primjećujem da su tadašnje fabrike satova pravile više modela povodom OI u Moskvi 1980, i to ne mogu svrstati u reklame, jednostavno to je postala tradicija da neki brendovi izbacaju OI serije.
    evo nekih slika ruskih OI satova: ( slike sam preuzeo sa neta, ne posjedujem nijedan model sa znakom OI)
    Satovi i olimpijske igre-48066d1178485360-fs-nib-poljot-mechanical-chronograph-mens-watch-limited-ed-pb-1.jpgSatovi i olimpijske igre-717018d1337808022-raketa-olympic-moscow-80-original-franken-fake-raketa-olympic.jpgSatovi i olimpijske igre-raketa-olympia1.jpg
    Ovo su samo neki od ruskih modela, ima ih još masu...
    Znamo da Rusi prave raznorazne satove i da su na našem tržištu jeftini jer ih ima na "milione".. ali ove modele sa OI iz 80 možemo smatrati pravim raritetima iako ni oni nisu toliko skupi na tržištu.
    Tu su i braća Švajcarci, pogotovu Omega koja maltene tokom svakih OI izbaci po jednu seriju:
    Satovi i olimpijske igre-starter21.jpg
    Ovaj model gdje je Olimpijski simbol pretvoren u "djukere" za hronograf izgleda savršeno, smatram da je ovo možda i najbolji dizajn za OI
    ...Uh zamislite da imate ovaj sat..
    Ne izgleda toliko da reklamira OI, makar ne u prvom planu..
    Tu je i Seiko, Jedini ne švajcarac ( sem Junghansa koji je mjerio vrijeme na OI u Njemačkoj, nisam siguran za ovu informaciju,) koji je mjerio vrijeme tokom Igara u Tokiu 1964.. Ima i on modela pravljenih povodom igara ali to je vrlo, vrlo , rijetko pošto je fabrika takve modele poklanjala, znači, nikad nije bilo u prodaju takav Seiko...
    Ovo je samo kap u moru od modela OI, samo zamislite šta još ima s "ovim krugovima"
    Moje mišljenje je da je ovo jako lijepo kad se reklamira, jer u suštini nije to reklama za nekog pojedinca, pjevača, sportiske, kluba, države, već je ovo reklama cijelog svijeta jer na Oi učestvuje cio svijet...
    RUS, vladas, Neša and 3 others like this.

  2. #2
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi i olimpijske igre

    Da dodam, bilo bi super ako bi neko znao ko je sve na OI bio mjerač vremena. Ja ne uspjevam da pronađem konretne podatke o mjeračima vremena na OI, ako vi uspijete volio bih da napišete neštio i o tome.
    Pozdrav

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Satovi i olimpijske igre

    Ko je bio prvi? Vjerovatno neki grcki rob persijskog porijekla koji je znao da broji do 10.
    U modernim vremenima? Pa, slika govori vise od rijeci, 1896 godina i... (20th century fox fanfare... tatatatatratartraaa!):

    Satovi i olimpijske igre-olympic7wk.jpg

    Nasiroko omiljeni japanci su se trudili da mjere stotinke u: Tokyo, Sapporo, Barcelona, Lillehammer, Nagano i Salt Lake City (racunam i zimske).

    Evo modela za USA tim u Barceloni 1992:

    Satovi i olimpijske igre-seiko_8m32-7009_a.jpg

    1924 u Parizu i 1928 u Amstersamu su bile godine Heuera.

    Ostalo je mjerila Omega, pri cemu su 2004 godine Longinesu dali pravo da bude glavni sponzor (ono, posto su Grke presli sa 1996 i stogodisnjicom i pravili se da je 2004 zapravo bila to, pa da smek bude potpun...)

    Eto, malo informacija nije na odmet


    Poslednja ispravka: Jovan HN II (17.8.2012. u 9:07)
    RUS, vladas, Neša and 2 others like this.

  4. #4
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi i olimpijske igre

    Ovaj Longines je extra!

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Satovi i olimpijske igre

    Citat Djordje kaže: Pregled poruke
    Ovaj Longines je extra!
    Elegance is an attitude...

  6. #6
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Satovi i olimpijske igre

    Mislim da je Longines mjerio poštenije na OI nego što Omega to radi ( znamo za poneke skandale oko mjerenja itd...)
    Provjerih, Junghans je mjerio u Minhenu 1972 i, ako me ne varaju informacije, bio je to prvi kvarcni sat koji je mjerio na OI. Znači Junghans i nije "neka tamo beba" od satova kako sam dosad mislio...hmmm

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Jovan HN II
    Član od
    24.5.2012.
    Lokacija
    Herceg Novi, Crna Gora
    Poruke
    633
    Lajkovi
    3690
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Satovi i olimpijske igre

    Citat SEIKO kaže: Pregled poruke
    Mislim da je Longines mjerio poštenije na OI nego što Omega to radi ( znamo za poneke skandale oko mjerenja itd...)
    Provjerih, Junghans je mjerio u Minhenu 1972 i, ako me ne varaju informacije, bio je to prvi kvarcni sat koji je mjerio na OI. Znači Junghans i nije "neka tamo beba" od satova kako sam dosad mislio...hmmm
    Bravo... propusteni i zaboravljeni. A evo i dokaza za Munchen (pitam se samo koje satove su nosili pripadnici Crnog Septembra na tim OI):

    Satovi i olimpijske igre-5943_40-jahre-sportzeitmessung_1.jpg

    Junghaus beba? Tesko, bogami, tesko:

    Satovi i olimpijske igre-5943_40-jahre-sportzeitmessung_0.jpg

    RUS, vladas, DrAgod and 1 others like this.

  8. #8
    Član Avatar korisnika iggy tee
    Član od
    31.1.2012.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    338
    Lajkovi
    2813
    Reputacioni uticaj
    92

    Određen forumom Re: Satovi i olimpijske igre

    Odlicna tema, imam 2 kom, jedan junghans munich 1972 i jedan moskva 80, evo cim ih uslikam postavicu...
    vladas and SEIKO like this.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika jagoda-nbg
    Član od
    17.7.2010.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    1.115
    Lajkovi
    4072
    Reputacioni uticaj
    19

    Određen forumom Re: Satovi i olimpijske igre

    Citat Jovan HN II kaže: Pregled poruke

    Junghaus beba? Tesko, bogami, tesko:

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	5943_40-Jahre-Sportzeitmessung_0.jpg
Viđeno:	191
Veličina:	87,2 KB
ID:	32674

    au koliko je dobar!!!!!

  10. #10
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Satovi i olimpijske igre

    Skoro smo pisli o ovim modelima, ali pošto ova zanimljiva tema obuhvata i njih, evo linkova.

    OMEGA Seamaster 1948 Co Axial "London 2012" Limited Edition sat

    Satovi i olimpijske igre-omega-olympic-collection-london-20124.jpg

    OMEGA Seamaster Aqua Terra Co-Axial Chronograph “London 2012” sat

    Satovi i olimpijske igre-omega-olympic-collection-london-20121.jpg

    Pozz!

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljene video igre
    By Branimir in forum Kafić
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.5.2013., 12:46

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •