Strana 240 od 270 PrvaPrva ... 140190230236237238239240241242243244250 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.391 do 2.400 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #2391
    Novi član
    Član od
    28.1.2017.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    imma jedan stari sat koji sam naso u selu...jeste da je brojcanik otpao i posle napisan rucno ali mi mehanizam ne izgleda kao da je los...pa me interesuje ako neko moze da mi pomogne oko procene sata...evo i slike u prilog...da i ispod ovog tockica ima oznaku odnosno br 6497 ssProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0759.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0761.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0762.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-imag0760.jpg

  2. #2392
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Mislim da je sat ovako izgledao:
    Vintage Darwil Railway Swiss Made Pocket Watch Unitas Ref 6497 | What's it worth

    Ne znam šta da ti kažem za procenu. U njemu je Unitasov mehanizam, koji je sasvim pristojan, ali teško da ćeš prodati sat sa oštećenim brojčanikom. Osim toga, ne znam kada je mehanizam čišćen, mada se to može lako i relativno jeftino rešiti. Mislim da eventualno možeš prodati mehanizam, možda i kućište, ali to su male pare i ne znam koliko se isplati gnjaviti se oglašavajući ga.
    tolarbo likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #2393
    Novi član
    Član od
    28.1.2017.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    dobijao sam nekih 100e za sat ali ipak ne bih da ga prodajem samo nisam znao kolika mu je vrednost. naj radije bih mu naso brojcanik i ostavio za sebe jer ovako ne vredi da s koristi...

  4. #2394
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Teško da ćeš ga naći, a ako ti je neko nudio toliko novca, odmah ga prodaj.

    Za taj novac se mogu kupiti džepna omega ili eterna u sasvim pristojnom stanju:
    Nakit, satovi i dragocenosti : Omega 26.01.2017 - ID 42015352 - KupujemProdajem
    Nakit, satovi i dragocenosti : dzepni sat Eterna grand prix 26.01.2017 - ID 42014183 - KupujemProdajem

    Što se tiče brojčanika, traženje će biti veoma teško, ali probaj na Kupujem Prodajem ili eventualno na nekoj pijaci, budući da ih zaista nema mnogo.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #2395
    Novi član
    Član od
    28.1.2017.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    nudio mi je stari majstor za satove kod nas...hteo je da ga uzme u takvom stanju kakav je ali sto mislim ako je on toliko nudio sigurno vredi i vise...bar je to moje misljenje

  6. #2396
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Moram priznati da mi je to zaista čudno. Član sam foruma šest godina, posedujem razne satove i poveliku kolekciju, ali moram priznati da ovo prvi put čujem. Ako mogu da pitam, da li je majstor baš tražio da ga otkupi ili je samo rekao da to toliko košta? Darwil jeste imao neke skuplje modele, ali ručne, uglavnom štopere, ali je ipak u pitanju jeftiniji švajcarski proizvođač koji se orijentisao na slabije platežna tržišta (SFRJ), a bio je nešto popularniji i u Italiji. Cene džepnih satova se lako mogu proveriti na oglasima, uz ogradu da cenjkanje postoji, ali zaista moram priznati da prvi put čujem da relativno čest Unitasov mehanizam može da se proda za taj novac.

    Ima na oglasima i jedan prodavac koji otkupljuje ove mehanizme, pogledaj i raspitaj se po kolikoj ceni bi ti prodao isti taj mehanizam. Pls javi šta ti je rekao.

    Edit: Jedino što mogu da pretpostavim jeste da se majstor prevario oko cene, jer ni sasvim dobar časovničar ne mora znati koliko košta neki sat na tržištu ukoliko se ne bavi kupovinom/prodajom.
    Poslednja ispravka: Neša (28.1.2017. u 13:24)
    tolarbo and DrAgod like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #2397
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Neso apsolutno si u pravu, vrednost sata u ovakvom stanju je daleko ispod 100e.
    Neša likes this.

  8. #2398
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Eh, a baš sam se ponadao da su cene satova porasle. Umalo da oglasim džepnu molniju na 500 € Em ima brojčanik, em je ispravna, em očuvana, pa k'o velim da unovčim
    DrAgod likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  9. #2399
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Sto je najtuznije za nas ljubitelje, cene satova jesu porasle.. Cak su cene dzepnih porasle, ali kada se radi o jakim brendovima.

  10. #2400
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Cena od 100 evra je daleko iznad realne. Onaj kome treba mehanizam i kućište bi platio najverovatnije upola toliko, možda i manje, a neko ko kupuje "onako" za kolekciju ne bi dao više od 20 evra.

    Većina časovničara se ne bavi trgovinom. Ako je procena davana na bazi toga koliko koštaju delovi, onda ni 200 evra nije nerealno. Skoro sam imao slučaj da sam IWC cal. 89 kupio za 400 evra, u radnom stanju. Uradjen je servis ali se nije mogao podesiti da radi stabilno. Privremenim doniranjem delova iz dedinog cal. 89 je časovničar ustanovio da treba novi balans, most balansa i anker. Drugi delovi su bili ok. Ta tri dela nisam uspeo da nadjem ispod 280 evra, te sam sat prodao po istoj ceni po kojoj sam ga i kupio, ali uz napomenu da je za delove.

    Poenta je da je kod pojedinih satova/mehanizama delove skoro nemoguće naći i papreno su skupi. Takodje i satovi sa delimično ispravnim ili neispravnim mehanizmima imaju drastično manju vrednost, ako se delovi teško nalaze.

    Imate tekst na forumu za Breitling Navitimer Jupiter Pilot koji sam sredjivao.


    To be an engineer is a state of mind. It cannot be neither learned nor forgotten.
    Poslednja ispravka: DrAgod (28.1.2017. u 14:55)
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •