Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1
    Novi član
    Član od
    21.9.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Pre nepunih godinu dana kupio sam Diesel sat u radnji STR "KIĆA" u tržnom centru Skver u Užicu.DIESEL� Watches Analog:Watchess Analog DZ1131
    Za to vreme sat je preko dva meseca bio na popravci!!
    Mesečak dana posle kupovine sat prvi put staje. Odnosim ga u radnju i tu mi kažu da je problem baterija koja je zamenjena i baterija naplaćena 300 din (popravka trajala 10-ak dana). Tom prilikom poklopac sata je toliko izgreban, kao da ga je skidalo dete kašikom. Mesec dana posle toga sat ponovo staje, ponovo ga ostavljam u radnji, i problem ponovo baterija, koju ovaj put posle svadje sa gazdom nisam hteo da platim (popravka 10-ak dana). Pre 3-4 meseca sat PONOVO STAJE, ista procedura, ostavljam ga u radnji i dobio sam ga tek za 47 dana!!! Tada prvi put dobijam i kartončić da je sat bio u servisu (što me navodi da je gazda dva puta sam otvarao sat zbog baterije). Kada sam dosao da podignem sat primetio sam da su otpale crtice za 8 i 10(ponovo 10-ak dana popravke).
    Pre tačno mesec dana se desio poslednji kvar kada sam izašao u grad i primetio da je sat potpuno zamaglio iznutra. Sutradan sam ga odneo u radnju i od tada me nisu zvali. Danas sam otisao da vidim šta je sa satom, da bi mi radnica 'ladno rekla da je gazda zaboravio da pošalje sat u servis!!!Tada sam stvarno poludeo i poslao ih sve u ....... Za sve silne popravke na satu u garanciji stoji da je samo jednom bio u servisu, na šta gazda odgovara da on nema ništa sa tim i da je kriv servis u Beogradu.
    Nadam se da se nisam previše raspisao ali sam morao da podelim svu gorčinu i razočaranje sa ljudima na forumu i da posavetujem da dobro razmisle sta kupuju i od koga kupuju.
    Iza svih reči odgovorno stojim svojim imenom i prezimenom.
    Ivan Šobotović, Užice

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika banja
    Član od
    1.12.2010.
    Lokacija
    Srbija medju sljivama!!!
    Poruke
    594
    Lajkovi
    706
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Auuu, sta reci na sve ovo osim strasno... Em sto si kupio krs od sata em usluga "na nivou" ....cccc... Iskreno, ja se na ovome ne bi zadrzao, tuzio bi doticnu "firmu" od koje si uzeo sat...pa bre majku mu poljubim da li ima u ovoj zemlji nekoga ko ce stati na put ovakvoj mafiji i zastititi nas kupce...!!!!!!! Jesi li se obratio udruzenju za zastitu potrosaca? Koliko si platio sat? Uostalom nije ni vazno koliko si platio, ako je sat pod garancijom jos uvek, trazi da ti zamene sat novim ili da ti vrate pare!!
    Historia est magistra vitae!

    Ljudi su kao satovi, neki žure, neki kasne, a ima i pokvarenih.

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Ukoliko se zakon nije promenio, predmet se na servisu može zadržati najviše 45 dana. To što ti nisu dali nikakav papir da je sat na servisu, takođe je prekršaj. Možeš li da stupiš u kontakt sa servisom i da se po serijskom broju uradi papirologija popravki?

    Osim toga, mislim da bi prvi korak trebalo da bude odlazak u tržišnu inspekciju. Garancija bi takođe trebalo da bude produžena zbog ovolikog zadržavanja sata. Potraži zakon o zaštiti potrošača, mislim da će vredeti.

    Srećno u ostvarivanju svojih ciljeva.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Po novom zakonu prvo treba da se obrati Udruzenju za zastitu potrosaca (koje je inace samo savetodavno telo bez zakonskih ovlascenja) pa ce oni da posreduju, kontaktiraju trzisnu inspekciju ili tako nekako. Ukoliko to ne da rezultate ostaje samo da tuzi prodavca. U praksi su prava potrosaca manja nego pre.

  5. #5
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Ovo spada u kategoriju stvari koje kada čovek pročita odmah mu zatreperi očni kapak.Mislim da treba isterati stvar do kraja(i u tome ti želim puno sreće) ali to je u ovoj(meni dragoj) zemlji lakše reći nego uraditi.Mislim da je član tiha upravu i da prvo treba da se obratiš Udruženju za zaštitu potrošača pa će ti oni reći šta i kako.Mislim da bi bilo najbolje kada bi uspeo izvući pare,jer pitanje je koliko bi ti dugo trajao isti takav nov sat.Ako ne potraje večnost,javi konačni ishod.

    Ps- mislim da bi u cilju sprečavanja ovakvih stvari bilo dobro otvoriti neku temu koja bi sadržala crnu listu prodavaca i servisera satova(ovlašćenih i neovlašćenih) u Srbiji,gde bi ljudi mogli da iznose svoja iskustva,mahom negativna.I onako već postoji rubrika o on-line prodavcima,crna lista proizođača.E sad kakve bi to zakonske(što bi jedan moj bivši profesor rekao) reperkusije imalo,ne znam. Razmislite.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    ...
    Ps- mislim da bi u cilju sprečavanja ovakvih stvari bilo dobro otvoriti neku temu koja bi sadržala crnu listu prodavaca i servisera satova(ovlašćenih i neovlašćenih) u Srbiji,gde bi ljudi mogli da iznose svoja iskustva,mahom negativna.I onako već postoji rubrika o on-line prodavcima,crna lista proizođača.E sad kakve bi to zakonske(što bi jedan moj bivši profesor rekao) reperkusije imalo,ne znam. Razmislite.
    Potpisujem ceo post, a naročito ideju za otvaranje ovakve teme. Očigledno je da prodavac na veoma bahat način maltretira kupca koji je pošteno platio sat i očekuje da mu sat funkcioniše. Ovo bi trebalo spomenuti i uvozniku i proizvođaču, čisto da se vide njihove reakcije.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    21.9.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Išao sam do kancelarije gde je smeštena tržišna inspekcija, i na vratima pise ogromnim slovima da od 1.1.2011 inspekcija nije nadležna za žalbe potrošača i sporove izmedju potrošača i prodavaca, i postavljen je broj kancelarije za zaštitu potrošača. Kada sam pozvao taj broj javila se žena kojoj sam izneo svoj problem i koja mi je rekla da mogu da im pošaljem pritužbu pisanim putem koju će oni dati svom pravniku na razmatranje i koju će on potom uputiti kolegi zaduženim za Zlatiborski okrug koji će se potom obratiti prodavcu. Znajući ažurnost domaće birokratije čini mi se da tu od isterivanje pravde i zaštite potrošača nema ništa!
    Rado bih tražio pare nazad, ali po zakonu sat treba da bude u servisu tri puta da bih to mogao da ostvarim.
    Druga stvar pitanje je koliko puta je sat i bio u servisu, a koliko ga je puta "gazda" sam popravljao jer tek kada je bio najduže na popravci dobio sam u garanciji pečat da je sat bio u servisu. Takodje pitanje je koliko dana je sat bio na popravci a koliko kod gazde u radnji, jer je sudeći po poslednjem slučaju ili zaboravio, ili je čekao da se pribere par satova pa da ih pošalje ili odnese za Beograd jer je njemu tako lakše. Mislim da bi bilo sve drugačije da sam mogao sat da nosim lično u servis svaki put kada je bio problem i da sa njima vidim i za garanciju i za potvrde za broj servisa. Ovako sam se jednom za.... i nadam se više nikad. Probaću da zovem servis kada mi stigne sat sa popravke pa da vidim šta i kako, ali mi se čini da su potrošači totalno nezaštićeni i da su prepušteni "dobroj" volji prodavca.
    Inače sat sam platio 13 000 din.

  8. #8
    Član Avatar korisnika BedMadaFaker
    Član od
    7.8.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    150
    Lajkovi
    259
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Ako nedobijes sat posle 45 dana, prodavac i serviser su duzni da ti daju novi!!! Ako imaš servisni karton na kojem piše da ti je sat zadržan 47 dana imaš i osnova za tužbu, barem po meni! U svakom slučaju treba se posavetovati sa nekim malo stručnijim u oblasti zaštite i prava potrošača ili sa nekim pravnim licem!!!

  9. #9
    Član Avatar korisnika Clarissa
    Član od
    19.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    461
    Lajkovi
    711
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Citat BedMadaFaker kaže: Pregled poruke
    Ako nedobijes sat posle 45 dana, prodavac i serviser su duzni da ti daju novi!!!
    Nažalost, mislim da se broje radni dani, tako da ne može ostvariti ovo pravo.
    "Vazduh trepti, kao da nebo gori. Da, sprema se oluja..."

  10. #10
    Novi član
    Član od
    21.9.2011.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Problem sa Diesel satom i jos gorim prodavcem

    Sat je još uvek na popravci, danas sam zvao servis i covek mi lepo kaže da je sat kod njih tek od 23. i kaže da je sat do sada samo jednom bio u servisu, i da je vidno oštećen na poklopcu (gazda sam menjao bateriju) i da verovatno zbog toga magli i pitanje je da li ce to pokriti garancija jer je sat fizički oštećen. Znači da je vlasnik radnje sam "popravljao" sat! Zanima me da li mogu, i kome da ga prijavim?! Ovakvo ponašanje "gazda" je stvarno prevršilo svaku meru!!!

Slične teme

  1. Problem sa SEIKO 5 satom
    By Koska23 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 8.1.2020., 6:27
  2. Problem sa Swatch satom
    By raketa-paketa in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.7.2011., 16:29
  3. Problem sa winner satom
    By Mercury in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.6.2011., 1:30
  4. Problem sa satom
    By Aleksandar S in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.3.2011., 18:18
  5. Problem sa Casio Pro Trek satom
    By Ipe in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.1.2011., 17:39

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •