Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
Like Tree18Likes

tema: Prepoznavanje satova

  1. #1
    Član Avatar korisnika amiocinovic90
    Član od
    14.5.2021.
    Lokacija
    Inđija
    Poruke
    121
    Lajkovi
    659
    Reputacioni uticaj
    3

    Određen forumom Prepoznavanje satova

    Poštovanje kolege,

    Nisam našao ovakvu ili sličnu temu, pa rek'o da postavim ja.

    Pitanje za sve: Koliko često vam se desi, i da li ste imali situaciju da vam prolaznici/poznanici/kolege primete ili komentarišu sat koji nosite na ruci?

    Zanima me vaše mišljenje da li i koliko ljudi (koje ne zanimaju satovi) primete šta nosite, ili ih uopšte nije briga za to.

    Unapred hvala na odgovorima, mislim da bi moglo da bude dosta prostora za mišljenja i diskusija na ovu temu.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6398
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Prepoznavanje satova

    Kolekcionari i ljubitelji ako primete, prici ce. Ja sam licno prisao liku s kojim sam putovao. Prvo sam mu skontao ruski sat na aerodromu u Iraku pa sam ga opet sreo u Istanbulu i morao sam da vidim. U pitanju je bio Президент


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Misa NS likes this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika sasa14
    Član od
    17.3.2013.
    Poruke
    338
    Lajkovi
    1173
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Prepoznavanje satova

    U mom okruzenju jedino mene(za sada) interesuju satovi, ostali su u fazonu imam na telefonu sat.Ali sve cesce pricamo o tome tako da zainteresovanost raste, neki od njih su i imucniji tako da ocekujem u dogledno vreme da se krene sa kupovinom.

  4. #4
    Član
    Član od
    22.5.2015.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    210
    Lajkovi
    1426
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Prepoznavanje satova

    Osim komentara par kolega za Seiko SRP639 kome sam promenio gumu i stavio neki drekiš zeleno-žuti nato (a kojeg pre promene, dok je bio na crnoj gumi, niko nije registrovao) ne sećam se da mi je iko ikad komentarisao sat koji nosim

    Većina kolega i prijatelja je pazarila smart watch i nose samo taj sat. Bukvalno one-watch collection

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  5. #5
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Prepoznavanje satova

    Moje iskustvo je da meni ljudi zaista retko primete sat, a da ja uglavnom svima uputim komentar, čak kompliment.
    Međutim, kada sam pre dve godine radio kao projektant u Beogradu jedan mlađi kolega iz drugog tima je bio jedini koji je skontao da svaki dan nosim drugi sat. Posle mesec ili dva mi je prišao i pitao: "Izvini, a koliko imaš satova?" Rezultat mog odgovora je bio da su narednih dana maltene svi ljudi u prolazu pitali koji sat nosim. To "zapitkivanje" je i ostalo manje-više sve dok nisam otišao nazad za Rusiju.
    Takođe, dok sam radio u Piteru, jedno vreme sam dosta putovao metroom i navika mi je bila da u vozu probam da "snimim" kakav sat moji saputnici nose, naravno tražeći upravo sovjetske primerke. Zanimljivo je koliko retkih satova ćete videti na rukama bivših drugova koju gaze sedmu ili osmu deceniju. Zlatne Rakete i Pobede, Poljote u čeliku ili po neku Raketu amfibiju i smešno veliki broj Strela i Poljota 3017. Ali da, s obzirom da sam bio u Piteru, Raketa i Pobeda je uvek prednjačila.

  6. #6
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Prepoznavanje satova

    Apsolutno nikad. Ljudi kojima sam okruzen nemaju blage veze o tome. Vrhunac je bio kad sam kupio jednog Tissota pre par godina, pa mi je rodjak rekao da sam za te pare mogo da kupim super "Hilfigera" i da mi jos ostane para

    Ljudi jednostavno nemaju blage veze za skoro bilo sta osim kineskih modnih satova koje dozivljavaju kao neki vau, a nemaju blage veze da se najcesce radi o kineskim srotovima koji se stancaju na traci, a nakon godinu dana otpadaju slova s cifera, kazaljke i ostaje boja na rucki od narukvica.

    S druge strane ja primetim uvek i pitam ljude. Kad se gazda u firmi pojavio s PP Nautilusom na ruci normalno da sam pokrenio pricu, ali najzalosnije u svemu je sto covek nema blage veze o nicem, vec da to kosta 130 hiljada evra ... to je jedino bitno! Pored Pateka ima i Daytonu. Ali blage veze o casovnicarstvu nema

  7. #7
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    661
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Prepoznavanje satova

    Citat Senecus kaže: Pregled poruke
    S druge strane ja primetim uvek i pitam ljude. Kad se gazda u firmi pojavio s PP Nautilusom na ruci normalno da sam pokrenio pricu, ali najzalosnije u svemu je sto covek nema blage veze o nicem, vec da to kosta 130 hiljada evra ... to je jedino bitno! Pored Pateka ima i Daytonu. Ali blage veze o casovnicarstvu nema
    Au, za koga ti radis? Bajatovica? Miskovica?
    Senecus likes this.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika mihajlons
    Član od
    11.6.2021.
    Poruke
    1.179
    Lajkovi
    6398
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Prepoznavanje satova

    Ja primetim i zagledam sat kod svakog. Secam se da mi je bivsi kolega primetio sat na ruci (moj Seiko SNZF15) i prokomentarisao kako se lepo zaradjuje u Iraku cim se nosi Rolex


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    bokanegra likes this.

  9. #9
    Član
    Član od
    16.5.2018.
    Poruke
    137
    Lajkovi
    908
    Reputacioni uticaj
    6

    Određen forumom Re: Prepoznavanje satova

    Citat bancika kaže: Pregled poruke
    Au, za koga ti radis? Bajatovica? Miskovica?
    Zivim i radim u Nemackoj za jednu jako veliku firmu koja je u svojoj bransi druga najveca u Evropi i 8. najveca u svetu. A gazda ima para verovatno ni sam ne zna koliko. (Samo vozni park koji ima vredi preko 2M evra. Covek ima 2 Ferarrija, Porsea, Bentleya, 2 Brabusa radjenog specijalno za njega i njegovu zenu, nekoliko Mercedesa i Audi RSQ8, covek ima dvorac i nekoliko vila u Nemackoj, ima vile u Spaniji, Francuskoj, Americi. Tvornice tri velike u Nemackoj, jednu u Engleskoj, jednu u Americi...)

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Prepoznavanje satova

    Nikoga nije briga za satove koje nosimo (osim naših gospođa, ali iz sasvim drugih razloga, jel).

    S druge strane, kada vidim neki interesantan sat kod nekoga na ruci, uvek pitam koji je to sat. Čak i kada je neumesno. Na primer, doktora sam nedavno, usred jednog nezgodnog, a ozbiljnog pregleda pitao koji mu je to sat. Nisam dobio odgovor, samo namrgođen pogled. Jbg, ne razume čovek.

    Ali obično su reakcije pozitivne, ljudi vole kada se interesujete za njih, ili nešto što imaju, makar bili i potpuni neznanci. Najzanimljiviji razgovor imao sam proletos, sa jednim dekicom koji je sedeo sa unukom na klupici blizu moje zgrade. Prolazeći, odmah sam video da nosi jedan jako interesantan i redak sat. Prišao sam, izvinio se što ga uznemiravam i pitao da li mu je to na ruci Roamer Stingray iz 1969? Da ste videli taj pogled! Zbunjenost, neverica, oduševljenje - konačno može sa nekim da priča o svom satu! Čuo sam zanimljivu priču kako ga je dobio i šta je sve preživeo s njim.
    (I, ne, tolarbo, ne pada mu na pamet da ga proda! )
    eee, VLADAN P, taunus and 8 others like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •