Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
Like Tree5Likes
  • 5 Post By tolarbo

tema: Power Reserve Indicator na mehanickim satovima

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    22.10.2010.
    Poruke
    77
    Lajkovi
    116
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Power Reserve Indicator na mehanickim satovima

    Interesuje me zasto kod mehanickih satova se retko srece "Power Reserve Indicator". Meni je to vrlo zanimljiv dodatak i pruza korisnu informaciju narocito kod automatic satova. A i ne vidim neki problem da se to stavi na svaki sat, ili bar vecinu. Sigurno je tehnicki manje komplikovano od hronografa, a meni se cini i korisnije jer na mom starom hronograf sam samo jednom koristio.

    Ovo pitam za jeftinije modele. Znam da seiko to ima ali ipak na (za mene) preskupim modelima.

    Power Reserve Indicator na mehanickim satovima-cex0r001b0-1.jpg

    Evo jednog orienta koji kosta 139€ (bez poreza 116€).

    Jel se tu radi o nekoj novini u industriji satova kojoj proizvodjaci jos nisu uspeli da prilagode svoje mehanizme kod modela koje proizvode serijski u milionskim primercima ili jednostavno to vecina ne smatra zanimljivim za razliku od mene. Mada vidim da skoro svi seiko spring drive to imaju.
    Poslednja ispravka: mistrall (7.10.2011. u 22:09)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Power Reserve Indicator na mehanickim satovima

    Pozdrav, odmah cu ti reci da se sa tobom apsolutno slazem, da je "Power Reserve Indicator" vrlo korisna funkcija kod automatskih satova. Cinjenica je da svaka dodatna funkcija zahteva malu doradu mehanizma, pa samim tim automatski povecava cenu. Kod vecine proizvodjaca ova funkcija je uglavnom kod njihovih skupljih modela. Ali recimo kod kod Orienta se moze naci i kod povoljnijih modela, mada sam Orijent ima vrlo pristupacne cene satova. Takodje i kod nemackih proizvodjaca se indikator snage moze naci na satovima sa vrlo pristupacnim cenama. Kod svajcarskh satova, koji su sami po sebi skupi, ova funkcija takodje dodatno podize cenu konkretnom modelu. Inace po meni je ova funkcija "Power Reserve Indicator" korisnija cak i od chronograph-a, ali je vizuelno manje atraktivna, pa je i to jedan od razloga sto je nema tako cesto. A i nekada su ljudi imali jedan sat, i stalno nosili njega, pa i nije bilo toliko potrebe za ovom funkcijom, mozda malo ima i toga.

Slične teme

  1. Hublot King Power Oceanographic 4000
    By dragon in forum Vesti, objave
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 27.6.2011., 12:11
  2. Hublot King Power Red Devil
    By milan zmaj in forum Swiss-Made luksuzni satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 11.5.2011., 18:15
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.1.2010., 10:09

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •