Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    ehhhh
    koliko bi Vas kod Vasketa otislo ali imate japance hehehehehehehehehe
    mi Švajcarci imamo prolaz gde oćeš

    Nema bato najbolji si!

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    ehhhh
    koliko bi Vas kod Vasketa otislo ali imate japance hehehehehehehehehe
    mi Švajcarci imamo prolaz gde oćeš
    Ehhhhh... Sad mi je jasno koliko vi cenite te vaše švajcarce kada imate potrebu da ih se ratosiljate i to još, ni manje ni više, nego kod Vasketa.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #13
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    To se zove nadgradnje...staro za novo...
    ne razumes se ti u glave Svajcaraca

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    Juce u firmi svi pricaju o Vesku, kada svi citaju Novosti u toku radnog vremena. Cak ce jedan poznanik da svrati sutra, ima neki prastari Zenith cija bi popravka kostala vise od novog, ali je kolekcionarski primerak, tako da su se culi danas. Sutra cu javiti sta je uradio. A Angel je u pravu, covek je samo prevodilac, neki stranac je tu glavni.

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    javi obavezno, sad me bas zanima...
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #16
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    U Zagrebu je prije godinu dvije isto neki teče u hotelu otkupljival švicarce niže od tržišne vrijednosti. Mislim da je oglas bio u Nacionalu.Otkupljival je samo vrhunske brendove, zatim ih sređuje i preprodaje. Više se ne sjećam ali mislim da je bio neki Rus ili Indijac iz Engleske.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  7. #17
    Novi član
    Član od
    11.12.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    LJudi, ja sam nov na forumu, reg sam se da bih ucestvovao i rekao neku rec.

    Danas idem oko 15-16h cu biti tamo. Imam preko 10 komada satova, pa cu videti sta kazu ti medjunarodni trgovci.

    ***OBAVEZNO*** cu napisati opsirni i detaljni ``roman`` o mom iskustvu prilikom trgovine. Osecam da se necu bas lepo provesti kad cujem ponudjene cene, osecam da ce staviti kao neke strucnjake za procenu, koji ce biti lukavi kao dileri iz mracnih devedesetih, tako da ne verujem da cu nesto mnogo profitirati. Ali ovi satovi mi samo stoje, tako da ako uzmem koju paru nije na odmet.

    Javite svoja iskustva, praticu preko moba ovaj forum, pa bih molio da do 15 h danas, ako je neko vec bio, ili ima neke informacije, neka napise.

    Siguran sam da ce nam ponuditi male i mizerne cene za 99% donetih i ponudjenih satova, samo ce neki ultra lux 1% donetih satova prebaciti neku kvotu koja ce biti prijatna za u dzep.

    Svaki info je pozeljan, ja sam totalni novice za satove.

    Inace, necu im dozvoliti da otvaraju satove, da ih odnose tamo u neke sobe kod ``strucnjaka za procenu``. Pogledaj tu i tu daj pare i tacka.

    Voleo bih da cujem vasa misljenja, kolege s foruma.

    Hvala unapred, pozdrav

  8. #18
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    Robine, dobrodosao na forum!
    Znas sta, bilo bi dobro da uslikas te satove koje imas, prednju i zadnju stranu (bilo bi lepo i mehanizme, ali ako nisi vican tome, nemoj ih otvarati sam), da vidimo u kakvom su stanju, a onda da nam i napises koliko ti je za koji tamo ponudjeno!
    Ne verujem da ces stici pre polaska, ali ako kojim slucajem procitas ovo, pa jos ako imas vremena, uslikaj odmah i okaci u temu Procene vrednosti satova, moyda ces dobiti nezavisnu procenu nekog od clanova, da ti posluzi kao orijentir tamo.
    Inace, sigurno ce hteti da otvaraju satove, vazno je u kakvom je stanju mehanizam, ali insistiraj da bude pred tobom
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    Pozdrav robinsilni i dobro nam došao.

    Iskreno, ne verujem da ćeš dobiti realne sume za satove koje ćeš odneti jer ipak je njihov jedini cilj da otkupe satove što jeftinije kako bi posle mogli što više da zarade na njima. Čak i da iza cele priče ne stoje ljudi kojima je jedini interes zarada i novac, već da je reč o pravim kolekcionarima, opet sumnjam da ćeš dobiti sume koje su blizu realnih vrednosti satova.
    Ne vidim razlog zbog kojeg ne bi dozvolio otvaranje satova, pred tobom, jer na kraju krajeva ni jedan ozbiljan kolekcionar/preprodavac neće otkupiti sat ako ne zna šta kupuje i u kakvom je stanju roba koju kupuje. Mehanizam je ipak jedan od najbitnijih delova sata.

    Možda bi mogao da postaviš slike satova i njihove oznake u temi "Procene vrednosti satova" pa se možda nađe neko od članova ko zna ili ko bi mogao da ti pruži približne informacije o vrednosti tvojih satova.

    Pozdrav

    edit: preteče me sima brzi!
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #20
    Novi član
    Član od
    11.12.2010.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Otkup svajcarskih satova!

    Hvala na podrsci.

    Posle sam razmislio, naravno da bih morao da u mom prisustvu dozvolim otvaranje satova.

    Evo ovako, ulazim u Hotel Balkan, pitam na recepciji gde je taki i taki covek, upute me. Tu je u holu hotela, odmah do recepcije. Sede tamo u vrlo mracnom kutku dva coveka, jedan na trosedu, jedan na fotelji. Onaj na trosedu drzi sat i objasnjava ovome na fotelji nesto. Odmah mi se nije svidelo sto je taj kutak zamracen, nisam plasljiv a i ima me dva metra i 106 kila, nego sta ce taj da vidi sta je dobro a sta ne u polu mracnom kutku. Taj na trosedu prica cistim bosanskim dijalektom, a ovaj drugi je bio stariji covek koji je kao i ja doneo neki sat. Odbio ga je i nastavio pricu sa mnom.

    Satovi koje sam doneo:

    Omega De Ville quartz 1365-izgleda bas ovako, nije ovo moja slika ali izgleda bas ovako i pozlacen je--- http://www.antiwatchman.com/watch0056/omega394201.jpg
    radi ali nema bateriju-izvadjena da ne korozira zato sto cuvamo sat. Nude 20 evra.
    Onda je tu bio i Rolex ali odmah su rekli da je kopija, reko ok.
    Onda sam imao i Seiko automatic i raketu iz ``68. godine pa Catron antimagnetic-dzepni sat, pa Lugano swiss pozlacen.

    Imao sam jos neki sat ali odmah ih je vratio, da nece.

    Naravno, svi gledaju da zarade, ali eto, od svih tih satova meni su veoma sitno ponudili. Ali ajde, sta da se radi. Inace, isao sam sa tim prevodiocem kroz hotel i u sobu gde je taj indijac - taj sto otkupljuje.
    Lik spava, ugaseno svetlo, mi ulazimo, ma haos. Nemam bas neko misljenje. Ne deluje mi profesionalno a i izgleda da samo nudi cene male za dobre stvari, ali sta da se radi. Ne znam ja mnogo o satovima, znam da su moji tu omegu mnogo platili pre 30-ak godina, ali eto, nista vise. A da je dam za 20 evra, nikako!!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •