Pregled rezultata glasanja: Da li prilikom sportskih aktivnosti nosite mehanicke satove?

Glasova
24. U ovom glasanju ne možete da učestvujete
  • Da

    7 29,17%
  • Ne

    17 70,83%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
Like Tree19Likes

tema: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

  1. #1
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Question Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Da li prilikom sporta, ili bilo kojih drugih aktivnosti sa naglim pokretima nosite mehanicke satove?

    Kako se mehanizam sastoji od velikog broja pokretnih delova, postoji opasnost da se prilikom jaceg udarca nesto poremeti. Pitanje je da li prilikom trcanja na primer tako nesto moze da se dogodi.
    Takodje od ucestalih vibracija (voznja bicikla) moze doci do brzeg habanja odredjenih delova.

    Ja Seika ponekad nosim na trcanje, trudim se da ne mlataram rukama previse Dok recimo tenis bas i ne bih igrao sa mehanickim satom...

    Misljenja po stranim forumima su podeljena. Medjutim imam utisak da oni koji zaista koriste sat pri sportskim aktivnostima nemaju nikakvih problema, dok oni koji ne nose sat i nemaju nekih stvarnih iskustava, vec pricaju napamet. Procitao sam recimo jedan post, gde covek kaze da vec dvadeset godina redovno igra golf sa svojim satom i nema nikakvih problema.

    Interesuju me vasa misljenja i iskustva?
    Mozete i glasati
    Poslednja ispravka: krstin (13.8.2012. u 17:46)

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Mogu da podelim neka skromna iskustva koja imam sa satovima koje sam nosio u osnovnoj školi i gimnaziji. Tokom osnovne škole imao sam prvo običan digitalac, a zatim jedan poljot. Ni jedan ni drugi nisam skidao s ruke na časovima fizičkog ili tokom vožnje bicikla. Doduše, poljot je stradao kada sam vozio bicikl, ali sam srećom pre oko godinu dana nabavio identičan. Sledeći mehanički sat mi je bio čuveni seiko 5, kupljen 1990. ili 1991. I on me je pratio u sličnim aktivnostima, uključujući i vožnju bicikla. Živ je i zdrav, a očišćen je otprilike pre oko godinu i po, tj. kada sam se učlanio na forum. Seiko je izdržao još veće napore. I njega sam nosio na fizičkom, a u školi smo relativno često igrali odbojku i košarku, ponekad i stoni tenis, a jednom ili dva puta se mojom greškom okupao u moru i nije mu ništa bilo. Dotični seiko je izdržao i krađu bicikla, koja je bila karakteristična za vesele devedesete. Bicikl je ukraden, ja sam popio malo batina, ali je narukvica izdržala pošteno cimanje i nekoliko udaraca. Sada se manje bavim sportskim aktivnostima (prevod: ja sam lenčuga), ali sat(ove) skidam samo tokom spavanja i u kupatilu. Uglavnom je u pitanju mehanika, a nisam oštetio nijedan.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Ja prilikom aktivnosti ne nosim nikakav sat da sam opušteniji pa ti svoj utisak ne mogu reći al kao što si i sam vidio može da se nosi nećeš ga time uništit,već je više priča u tome dal će ti sat smetat prilikom aktivnosti ili neće.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Bicikl nije problem ali npr. kod kosarke i fudbala moras da mislis i na druge igrace - ne bi bilo zgodno da nekoga udaris satom koji ima ostre ivice na kucistu i narukvici.
    Serb likes this.

  5. #5
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Nazalost, imam samo tri mehanicka sata Mako XL, Amfibiju i Bullhead Seiko. Ne nosim ih jer mi je prakticniji Casio digitalac za voznju bicikla ili mlataranje po sumama i gorama. Kad igram basket ionako ne nosim nikakav sat. Cini mi se da sam ovde na forumu procitao slucaj da je nakon vrlo dinamicne voznje bicikla neki Seiko ili Orient poceo da zuri poprilicno.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Ranije bih mozda i nosio Monstera na sportske aktivnosti, ali sada prednost dajem G-Shocku
    Neša and PedjaSD like this.
    No time to lose

  7. #7
    Član Avatar korisnika PedjaSD
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Oko sveta
    Poruke
    432
    Lajkovi
    1260
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Na vladas-ov post, mogu samo da kažem sledeće: G-shock, to je tenk među satovima! Da posedujem jedan sat koji je otporan na udarce, pritisak i ostale "efekte" spoljnog sveta, nosio bih ga svugde sa sobom, ovako ne nosim ništa. Činjenica je da je svakome ko se bavi nekim sportovima gde je bitno merenje vremena, potreban dobar sat i to pre svega sa funkcijom štoperice. Npr. počeli ste da se spremate za (polu)maraton ili bilo kakvu trku i vreme prolaska vam je jako važno, a da se to ne bi radilo odokativnom metodom, tu je to čudo zvano sat.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Ne bavim se sportskim aktivnostima, osim vožnje bicikla. Za te prilike i za odlazak na more, ge obično bude bacakanja po vodi, skokova i slično, uvek sam nosio G-Shock, koji je na takvoj morskoj avanturi prošle godine i stradao, pa sam tražio savet u temi o servisiranju. Kupio sam jedan Sector Expander da koristi u te svrhe, međutim nekako se potrefilo da u međuvremenu nije bilo mnogo potrebe, a i kad sam išao na vožnje, nosio sam Monstera najopuštenije. Zaradio je par sitnih ogrebotinica, ali zaista jedva vidljivih.

  9. #9
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Ja sam fino vaspitan dečko i sport upražnjavam samo kao aktivni gledalac
    Ne bih da se zamaram bez preke potrebe.
    U nekoj ranijoj temi opisao sam moje negativno iskustvo sa Seiko peticom gde je ista ,nakon trominutnog cepanja drva za potpalu,totalno poblesavila i ubrzala sve svoje životne funkcije 10-ak puta.
    Srećom,pretpostavka o zbunjenoj spirali je bila na mestu,tako da je brutalan šamar prizvao svesti i totalno urazumio.

    Za sve što ima šansu da zaliči na bilo kakvu ozbiljnu aktivnost,takođe, koristim G-Shock.
    Udarci,prašina,voda...on to ne oseća

    Edit-Sad se setih da sam par puta pri sređivanju kuće (bušilica,čekić...) nosio Amfibiju i nisam imao nikakvih problema.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (13.8.2012. u 21:57)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Mehanicki satovi i sportske aktivnosti

    Ni ja ne nosim sat kad se bavim sportom, uglavnom igram fudbal, pa zbog saigraca ne nosim sat , da ih slucajno ne povredim. Sa druge strane verovatno ne bih nosio ni da vozim bajs da ga slucajno ne ostetim. A i dobru sam lekciju naucio na brodu kad mi je sat ispao.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Preporucite mi mehanicki hronograf sat
    By Prolaznik in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 8.8.2012., 23:11
  2. Koji mehanicki sat kupiti ?
    By Prolaznik in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 21.6.2012., 15:46
  3. Koji mehanicki sat kupiti ?
    By Prolaznik in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.6.2012., 21:56
  4. Najjeftiniji mehanicki chronograph ?
    By 23jewels in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 15.2.2012., 23:53

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •