Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 22
Like Tree20Likes

tema: Preporucite mi mehanicki hronograf sat

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Preporucite mi mehanicki hronograf sat

    Mnogo sam zavoleo satove i dugo sam razmisljao pa sam dosao do zakljucka da je krajnje vreme da kupim nesto "konkretno" jer ako nastavim ovako imacu 10 pristupacnih satova (da ne kazem jeftinih), umesto da kupim jedan vrhunski u svakom pogledu koji ce zadovoljiti sve moje potrebe.

    Gledao sam Omege, one su oko 2500 evra nove + carina itd itd, tako da bi to bilo previse, pa mi je onda za oko zapao Longines Hidroconquest, 180.000 din kod nas, e sad kontam da ima sigurno i nekih jeftinijih a lepih svajcaraca s hronografom kojima je kvalitet na dobrom nivou, mehanizam i tako dalje, pa ako se setite nekih modela, javite.

    Preferiram ovaj fazon ko HydroConquest, guma, moderan izgled ili ukratko, sat za svaku priliku.

    Preporucite mi mehanicki hronograf sat-l3.644.4.562.jpg


  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Preporucite mi mehanicki hronograf sat

    Izvini moram da kazem.znam da je jedan nas prijatelj nocobdija imao strasnu omegu pa ako je jos ima vredelo bi da se cujete.Da dodam nemoj tako skup sat da kupujes na gumi vec na celiku.gumenu narukvicu ces da kupis lako a orginal celicna za tu klasu je preko 500 eura
    Poslednja ispravka: jagos (6.8.2012. u 1:38)

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Preporucite mi mehanicki hronograf sat

    Sto se tice te masovne kupovine, mislim da svi to prolazimo Kad govoris o mehanickim jel to podrazumeva samo svajcarce ili neki drugi dolaze u obzir Ako nisu samo svajcarci , ja ti preporucijem ruski mehanizam 3133, mnogo lepih modela ima Ako kupujes nekog Svajcarca , mozda da pogledas neki polovan, naravno uz pregled kod casvnicara i utvrdjivanje autenticnosti. Vidjao sam jako dobre modele Ima par modela i na nasoj berzi koji su mi odlicni

  4. #4
    Novi član
    Član od
    19.7.2012.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    13
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporucite mi mehanicki hronograf sat

    Kad su u pitanju skupi satovi tu prvo postoji i opcija povracaja pdv-a, a s druge strane ne znam da je neko platio carinu kada uveze 1 sat (posebno ako ga je jos stavio na ruku).
    שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Preporucite mi mehanicki hronograf sat

    Bilo je primera, pisali su clanovi da su trazili povracaj poreza, i da su bas njih nasi carinici cekali i tako da su morali da plate carinu i porez na sat. Prelistaj forum videces da je bilo dosta takvih primera.Izgleda postoji neki dogovor izmedju carinika, da javljaju za te skupocene stvari.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    19.7.2012.
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    13
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporucite mi mehanicki hronograf sat

    Serb, puno zavisi i odakle donosis sat i sl. Nisam pronasao postove o kojima govoris ali te dojave medju carinicima najvise postoje da bi se 'podelila cast' izmedju carinika iz recimo Madjarske i Srbije. Ako letis iz EU nisam siguran da ce neko zaista dojaviti. Mada da se ne lazemo, po zakonu carinu bi trebalo platiti...
    שמע ישראל יהוה אלהנו יהוה אחד

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Preporucite mi mehanicki hronograf sat

    Što se tiče hronografa, pridružujem se Serbovom mišljenju i preporuci, jer se pristojan 3133 može naći za stotinak evra, ili čak i manje, ako imaš sreće. Naravno, sve zavisi od novca koji želiš da odvojiš, ali o ovom mehanizmu se dosta pisalo i svako ko poseduje 3133 reći će ti da su u pitanju pouzdani mehanizmi koji ti neće praviti problema. Ovaj mehanizam nastao je od Valjoux 7734, s tim što ćeš satove sa ovim mehanizmom platiti mnogo više, u zavisnosti od proizvođača. Što se tiče modela, zaista ih ima mnogo i ne moraš da kupuješ neku od velikih serija, jer ima satova koji zaista umeju da izgledaju kičasto. Evo kako izgleda jedan od njih, koji se može videti u mom albumu: http://www.svetsatova.com/forum/memb...151-3133-1.jpg

    Da se razumemo, ovde ne želim da pokazujem sat kako bih ga reklamirao i da se ne shvati pogrešno konstatacija da me je više forumaša pitalo da li želim da ga prodajem. Postavio sam link samo kao ilustraciju kakvi se satovi mogu naći, a svakako da ima i lepših od ovog mog primerka. To što ga ne proizvode Omega, Longines ili neki drugi proizvođač ne znači da zaostaje za njima. S druge strane, poštujem i druge ukuse, pa mogu da preporučim i Fortisove štopere. Povremeno ih ima na oglasima, a koliko sam čuo, nemaju nekih većih problema, a nadam se da će neko izneti i svoja iskustva. Predlažem da uzmeš u obzir i polovne satove, jer se mogu naći zaista lepi primerci, samo treba čekati.

    Što se tiče carine i PDV-a, tj. naplati carine na srpsko-mađarskoj granici, u pitanju je normalna procedura. Naravno, ukoliko prođeš bez carine, to znači da je našeg carinika mrzelo da se time petlja.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #8
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Preporucite mi mehanicki hronograf sat


  9. #9
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Preporucite mi mehanicki hronograf sat

    Vidim pominjes Lonžin pa računam da ti je budžet tu negde oko 1500E.

    Šta misliš o nečemu ovakvom?

    Certina DS-Podium-Valjoux (oko 1100 do 1300 jura na netu)

    Certina DS-Action Diver Oko 1500 jura
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Preporucite mi mehanicki hronograf sat

    Citat Rev. kaže: Pregled poruke
    Serb, puno zavisi i odakle donosis sat i sl. Nisam pronasao postove o kojima govoris ali te dojave medju carinicima najvise postoje da bi se 'podelila cast' izmedju carinika iz recimo Madjarske i Srbije. Ako letis iz EU nisam siguran da ce neko zaista dojaviti. Mada da se ne lazemo, po zakonu carinu bi trebalo platiti...
    Ja sam pre svega mislio na zemlje u regionu, i putavanje zemaljskim prevozom Evo nekih primera clanova ovaj link na 1 strani:
    Tag Heuer Carrera Automatic

    A ovaj npr na drugoj:Sat Omega Speedmaster Professional

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji mehanicki sat kupiti ?
    By Prolaznik in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 21.6.2012., 15:46
  2. Koji mehanicki sat kupiti ?
    By Prolaznik in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 17.6.2012., 21:56
  3. Najjeftiniji mehanicki chronograph ?
    By 23jewels in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 15.2.2012., 23:53
  4. Citizen hronograf
    By dusica in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.3.2011., 19:35
  5. Polet Albatros Hronograf
    By Daimler in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.4.2009., 13:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •