Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 28
Like Tree31Likes

tema: Mala pomoć...

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Replika je replika=falsfikat. Nebitno da li kosta 3 ili 30 ili 300 ili 3000 evra. Moderatori bi morali da obrisu svaku diskusiju o njima ako se jos pridrzavamo pravila koja su vazila kada je nastao forum.
    Poslednja ispravka: tiha (1.1.2017. u 20:29)

  2. #12
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Nema pozitivnog konteksta, naprotiv. Ovo nije savet za kupovinu, ni reklama za, već upravo suprotno, moje loše iskustvo koje može samo pomoći u povećanju svesti i dati odgovor zašto treba biti protiv.
    Da sam pročitao ovako nešto pre nego sam kupio, stvari bi izgledale malo drugačije.

    Na kraju, je li zabranjen izraz replika ili je zabranjeno govoriti o njima u pozitivnom kontekstu i promovisati ih?

  3. #13
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Saveti za preporodaju, prepravke, poklanjanje itd. replike se mogu smatrati pozitivnim kontekstom. Jedini ispravan savet u vezi replike je da to bacis i kupis pravi sat. Da li ces ti stvarno to da uradis je na tebi ali svako ko voli satove mora to da ti kaze. Nije mi jasno zasto moderacija ne intervenise, pobrise postove i zatvori ovaj tred. A jos mi je manje jasno zasto moderator pise onakve postove.
    Poslednja ispravka: tiha (1.1.2017. u 21:36)
    MMario likes this.

  4. #14
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    a tiha preteruješ, šta da kažemo čoveku koji je naš novi član, uzmi trista evra i upali ih

    uostalom on je pokazao kajanje i napisao je može i u privatne poruke ako ne sme javno, ali opet ja ne vidim da se pisalo pozitivno o replikama
    VLADAN P, Varga, Zagor and 2 others like this.

  5. #15
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Taj isti clan je na jednom drugom forumu bio prilicno srecan sto je uspeo da uveze repliku od 300 € a da pri tome plati samo 975 dinara tako da mi nije bas jasno zasto sada ovde kuka. Savetovati ga da to proda nekome drugome cak i uz napomenu da je replika mi nisu jasni a mislim da i nisu po pravilima foruma. Otprilike kao da nekome ko svesno kupi falsifikovanu novacnicu od 500 € savetujemo da je proda za 100 €.
    Poslednja ispravka: tiha (1.1.2017. u 22:26)

  6. #16
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    hm to nije spomenuo, vrlo interesantno

  7. #17
    Mlađi član Avatar korisnika alfaholic
    Član od
    27.5.2016.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    36
    Lajkovi
    114
    Reputacioni uticaj
    8

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Ne znam zašto si ostrašćen toliko, osim ako ti nisi onaj ostrašćeni sa foruma koji pominješ.
    Kako god, u pravu si ovde delimično, a ako si to ti bio tamo, bio si u pravu i tamo, iako se tamo nisam hvalio, već sam došao kao i ovde po savet vezano za carinu i shipping.

    Kad je sat stigao bio sam zadovoljan zbog male carine i zbog samog sata koji na prvu zaista izgleda odlično i tako isto deluje u ruci. No, kao što sam rekao tamo na forumu, meni nije bitan prestiž ni statusni simbol, kupio sam ga je mi je taj design neprevaziđen i ne može se ništa slično pronaći za moj budget, a kako volim mehaniku uopšte za taj novac bih dobio design koji mi se dopada i mehanizam koji po iskustvima ljudi radi korektno.

    Ali, problem nastaje kad saznam da je ono što se vidi nazad samo dekoracija i da je mehanizam sakriven ispod, sa sve lažnim zupčanicima zaslepljenim za metal, lažnim komponentama koje samo imitiraju neko dešavanje.
    Nazovi me naivnim, ali ja to nisam očekivao. Ja sa replikama nisam imao iskustva i mislio sam dobiću ono što sam do tada imao samo malo kvalitetnije, a imao sam Parnis sa realnim ST3600, jeftin i nekvalitetan, ali realan sat koji je to što jeste i napred i nazad, koji mi je bilo uživanje nositi, za razliku od ovog.

    Neki specijalni savet ovde nisam dobio je ga zapravo i nema, stvari su jasne kao i moja greška. Možda sam više hteo da podelim svoje iskustvo i nezadovoljstvo, dok sam u isto vreme znao šta treba činiti, jer sam odmah uzeo Orient Explorer.

    Može tema u lock ako smo zalutali vam pravilnika, možda te to napokon odobrovolji.

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Neka perverzna radoznalost mi ne da mira pa te molim samo da mi odgovoris na jedno pitanje: tebi je znaci problem sto je replika veci krs nego sto si ocekivao a ne sto je to falsifikat? Znaci da je malo bolje uradjena ne bi bio problem da nosis nesto sto samo izgleda kao Panerai, ima Panerai logo itd. a nije poteklo iz Panerai fabrike?
    bolton, sdbiba, jagoda-nbg and 2 others like this.

  9. #19
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Citat tiha kaže: Pregled poruke
    Saveti za preporodaju, prepravke, poklanjanje itd. replike se mogu smatrati pozitivnim kontekstom. Jedini ispravan savet u vezi replike je da to bacis i kupis pravi sat. Da li ces ti stvarno to da uradis je na tebi ali svako ko voli satove mora to da ti kaze. Nije mi jasno zasto moderacija ne intervenise, pobrise postove i zatvori ovaj tred. A jos mi je manje jasno zasto moderator pise onakve postove.
    ''Saveti za preporodaju, prepravke, poklanjanje itd. replike se mogu smatrati pozitivnim kontekstom''

    Ni u jednom delu teme se ne govori o replikama u pozitivnom kontekstu.
    Naprotiv.
    Šta sve neko može smatrati pozitivnim kontekstom je njegova lična stvar i lični doživljaj realnosti koji se ne mora nužno poklapati sa istom.
    Moj odgovor je pre svega bio upućen onome ko je pitanje postavio a on u njemu (odgovoru) nije pronašao ništa pozitivno o replikama.
    Kako to da ti jesi?

    '' Jedini ispravan savet u vezi replike je da to bacis i kupis pravi sat. ... svako ko voli satove mora to da ti kaze. ''

    Volim kada je bilo šta ''jedino moguće'' a posebno volim kada nešto ''mora da se kaže''
    Volim i kada se govori u ime svih koji vole satove pa se ,unapred, svako ko ne postupi po obaveznom protokolu proglasi za domaćeg izdajnika (onog koji ne voli satove)
    Isključivost je zadivljujuća osobina.
    Treba to gajiti.


    '' A jos mi je manje jasno zasto moderator pise onakve postove.''

    Šta da ti kažem?
    Vidiš,odgovor na to pitanje se nalazi u postu broj 6 u ovoj temi ali to je jedan od onih postova čije postojanje ne razumeš tako da opet dolazimo u problem.


    Moj stav o replikama je dobro poznat i više puta ponovljen na ovom Forumu.Prepoznati u mom odgovoru novom članu išta afirmativno u vezi replika zahteva posebno uložen trud i želju da se tako nešto pronađe.
    Čemu to?



    Ja ne pratim druge forume o satovima i za mene je alfaholic samo novi član koji je izneo svoj problem,svoja saznanja i potražio savet.
    Šta je i da li je on pričao na drugim forumima niti znam niti me zanima.
    Da li si ti sa njim već učestvovao u diskusiji na drugom forumu je takođe irelevantno sem ukoliko to ne uzrokuje neprijatanosti u vašoj komunikaciji na ovom forumu.
    Odmah da napomenem da mi se ne dopada ton u postu broj 18 i da ga vidim kao nepotrebnu provokaciju sa problematičnim ciljem...
    Ali -neka ga za sada.
    Možda nisam dobro shvatio


    Tebi je jasno šta su replike.
    Meni je jasno šta su replike.
    Vidimo da je i alfaholicu sada jasno šta su replike.

    O čemu dalje pričamo?


    Ako hoćeš da pričamo o našim viđenjima pojedinih problema može se otvoriti nova tema.
    Poslednja ispravka: VLADAN P (2.1.2017. u 2:25) Razlog: Slovna greška
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #20
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Mala pomoć...

    Drugi forum nema veze sa satovima a nisam ucestvovao u diskusiji sa alfaholicom sto i on moze da potvrdi posto mi je tamo isti nick kao i ovde. Na ovom forumu sam mnogo naucio, ne samo o satovima, a nadam se da je neko i nesto naucio o mene. Posto sve dobre stvari imaju svoj kraj, ja se zahvaljujem na paznji, zelim svaku srecu u buducem zivotu i radu i ne bih vas vise zadrzavao.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •