Strana 4 od 10 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 94
Like Tree250Likes

tema: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

  1. #31
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Nesa je pokrenuo temu koju sam vec duze i ja hteo da pokrenem. Ovde ce imati puno toga da se kaze, zato cu ja za pocetak reci svoje misljenje i to vrlo kratko. Na osnovu mog iskustva sa satovima, a satove sakupljam prilicno dugo, mogu da kazem da je kvalitet satova sada veci nego ranije. Sami materijali su kvalitetniji, procesi proizvodnje su tehnoloski napredniji, bolja su i savremenija sredstva i alati koji se koriste u proizvodnji, i td.. Kada ovo kazem mislim da ukupnu proizvodnju nekada i proizvodnju sada. Vrlo lako cu dokazati svoju tvrdnju, cak i prakticno ako bude trebalo.
    Dakle danas se proizvode kvalitetniji satovi nego ranije. To je moj zakljucak. Ali su se nekada proizvodili lepsi satovi. I to je moj utisak, ali to je vec stvar licnog ukusa.

    vladas, jagos, 83stojan and 1 others like this.

  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Brado, pa da se razumemo, i sad i pre 50 godina , proizvodjaci su gledali profit. A marketing je i tada bio zastupljen, samo nisu imali toliko sredstva informisanosti, pa nisu mogli toliko da nas bombarduju. druga stvar povecanje cena je povezano i sa mnogim drugim makroekonomskim faktorima , pre 50 godina je 100 dolara bilo ko sad par hiljada.... I na kraju krajeva i tada odredjene marke satova su bile luksuz , kao sto su to i sad. Relano ako hoces da gledas koliko je sati i nista drugo te ne zanima mozes uzeti sat za 2 3 hiljade dinara. Trend preskakanja iz klase u klasu odredjenih brendova jeste sporan, ali ako se malo bolje pogleda nije to samo prebacivanje na osnovu cena, bar ja tako mislim
    Poslednja ispravka: Serb (13.10.2012. u 23:46)
    83stojan likes this.

  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Naravno odmah da dodam, ovo je moje misljenje koje se odnosi na generalno na proizvodnju satova nekada, i proizvodnju satova danas. A o pojedinacnim slucajevima, i o pojedinim proizvodjacima mozemo uvek da raspravljamo i da nalazimo razne primere gde jeste bilo pada u samom kvalitetu, medjutim i dalje smatram da je sam nivo kvaliteta danas daleko veci nego sto je bio ranije.
    83stojan and Serb like this.

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    tolarbo je ovde u pravu.jednostavno masine su danas preciznije a materijali kvalitetniji.e sad jeftin sat ne moze biti vecan.dobar sat je uvek bio skup i danas je.
    83stojan and Serb like this.

  5. #35
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Sto se tice cena satova, a tu pre svega mislim na svajcarske proizvodjace, mislim da ce u narednom periodu cene samo da rastu. Kao ekonomista, ne vidim ni jedan faktor koji ce uticati na pad cena satova. Na nasu zalost!
    Pre svega glavni razlog za rast cena je: ogromna traznja, sa tendencijom daljeg rasta i pre svega zahvaljujuci azijskom trzistu. Do kada ce to ici i do koje granice mogu da rastu cene, to je vec pitanje ozbiljnije analize trzista. Ali po mojoj pretpostavci, u narednih 10 godina ce sigurno cene ici gore Mozda ne ovim tempom, ali ce sigurno samo rasti.
    O drugim razlozima koji takodje uticu na rast cena satova, nema potrebe da pisem, a ima ih takodje: rast cena materijala, posebno plemenitih materijala, devalvacija vecine drugih valuta u odnosu na svajcarski franak, kontrola ponude (proizvodjaci daju svojim prodavcima odredjene kvote, i preko toga ne mogu da prodaju i da hoce) time se direktno utice na cenu satova u kratkom roku, pa samim tim i u dugom, potpuni monopol na svetskom trzistu kada su u pitanju svajcarski luksuzni proizvadjaci (tu japanski, nemacki, kineski i ostali prizvodjaci imaju mizerno ucesce).. i td.
    vladas, anbeast, PedjaSD and 2 others like this.

  6. #36
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    @ Serb: Naravno da su i pre gledali profit ali konzumerizam je danas na vrhuncu, broj bogatih takodje, marketing danas odredjuje sve. Pa pogledaj sta radi Swatch sa svojim brendovima koji su manje-vise prazne ljusture sa nalepljenim etiketama koje spadaju u odredjene cenovne i kvalitativne kategorije.

    pre 50 godina je 100 dolara bilo ko sad par hiljada
    I zato je Sabmariner kostao 350 dolara, a danas 10.000

    ali ako se malo bolje pogleda nije to samo prebacivanje na osnovu cena, bar ja tako mislim
    Nego na osnovu cega? Omega ce biti kvalitetnija kad cenama dostigne Rolex? No way... Prodaju ti istu stvar za vise para i jos ces biti ponosan zbog toga





    Mogu da pricaju sta hoce, ali ako npr. Anonimo Militare Vintage ima u sebi Sellitu sw 260 i kosta 4500 dolara neko ima debelu marzu. Taj sat u proizvodnji ne kosta vise od 1000 (lupio sam jer nemam nikakav podatak da ovu tvrdnju potkrepim, ali cvrsto verujem da ne gresim mnogo).
    vladas, jagos, backarelli and 1 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Citat anbeast kaže: Pregled poruke
    @


    Nego na osnovu cega? Omega ce biti kvalitetnija kad cenama dostigne Rolex? No way... Prodaju ti istu stvar za vise para i jos ces biti ponosan zbog toga
    Nisam rekao da ce Omega biti kvalitenija ako dostigne cene Rolexa, vec da ima osnova da Omega podize cene.Si nemirnica, keramicki ciferi i korone/umetci korone), rodirane mehanzime i druge komponente, upotrebljava dragocene metale (ruzicasto, belo zlato) u izradi kazaljki, markera i drugih detalja itd. (citirao vladasa) Eto ovo im npr daje za pravo da podizu cene i da polako prelaze u visi rang. Pored toga tolarbo je odlicno objasnio vecinu uzroka za rast cena

  8. #38
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Maa joook... kao sad im nisu dovoljne da pokriju silne troskove razvoja?! Sto je nesto skuplje - ekskluzivnije je i pozeljnije. Nema to veze sa troskovima razvoja. (rado cu prihvatiti podatke koji ovo opovrgavaju, ali do tada, moj stav je da je ogromna vecina svega samo marketinski BS).

    Pored toga tolarbo je odlicno objasnio vecinu uzroka za rast cena
    Jasno. Rast traznje, ponuda ne zadovoljava traznju (bilo iz objektivnih okolnosti, bilo namerno da bi se postigle visoke cene (kao sto je slucaj sa dijamantima)) - cena gore. Juzna Azija guta svu luksuznu robu. Sto ekskluzivnije - to bolje. Eto prostora da se predstavimo ekskluzivnijima i oderemo ih
    Poslednja ispravka: anbeast (14.10.2012. u 0:26)
    83stojan likes this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  9. #39
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    Brado ja cu da ti odgovorim kada vec citam ovu temu

    Sub je cak kostao i manje, sve zavisi koju godinu gledamo. Mislim da kada se pojavio je kosta 250 dolara. Naravno to bi sada trebalo da se preracuna ali bi sigurno bilo preko 1000$. Medjutim Sub sada kosta 7200e, to je valjda oko 9000$. U tom periodu je Rolex postao brend, a to onda znaci da se samo to ime prodaje. Jos je ovo luksuzna roba, pa tu cena moze da se pumpa sve dok bude traznje, a vec sam pisao da je traznja prilicno porasla.. Realno sada Rolex gde god da zalepi svoju krunicu bice kupaca. Oni su postigli ono sto mnogi pokusavaju, i cemu mnogi teze.

    ps Inace si apsolutno u pravu da su ogromni troskovi marketinga. Ali da ne zaboravimo da je upravo taj marketing od onog prvog Sub-a od 250$ (ekvivalent 1000$) napravio brend tj Sub danas od 9000$.
    Poslednja ispravka: tolarbo (14.10.2012. u 0:29)
    anbeast and 83stojan like this.

  10. #40
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kvalitet satova nekad, sad i u budućnosti

    omega ne vredi ni blizu koliko danas kosta.pa ljudi prave je u kini a dizu cenu.ej bre 5000 eura za sat napravljen u kini pa kinezi za te pare prodaju automobil.mislim da je danas kupovina skupog sata swatch grupe izuzetno losa investicija.
    Poslednja ispravka: jagos (14.10.2012. u 0:36)
    molnja, backarelli and 83stojan like this.

Slične teme

  1. Kvalitet satova i mehanizama
    By insp.draguljce in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 127
    Poslednja poruka: 2.9.2020., 8:14
  2. Ljubitelji satova & SPORT :)
    By milan zmaj in forum Kafić
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.12.2014., 13:44
  3. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  4. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.2.2012., 20:29
  5. Jel čuo nekad neko za TW STEEL ?
    By diamond in forum Opšti forum
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.2.2011., 8:42

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •