Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Novi član
    Član od
    17.5.2009.
    Lokacija
    44 49'14" severne geografske širine, 20 27'44" istočne geografske dužine
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Kupovina satova u Srbiji

    Nisam siguran da li ova tema treba u startu da se objavi ovde ili pod sekcijom Prodavci & Servis ali podelio bih sa vama iskustvo koje imam vezano za kupovinu sata u Srbiji.

    Naime pre mesec dana sam bio u Sloveniji i u trznom centru video prodavnicu satova sa Hamilton satovima. Probao sam Hamilton jazzmaster viewmatic i odusevio se. Dobio sam cak i dobru cenu koja bi uz povrat poreza bila odlicna kupovina. Da ne navodim razloge sto ga nisam kupio, brzo sam se pokajao i sa radoscu saznao da u Srbiji firma Chronos Time uvozi navedene satove. Firma nema prodavnicu u BGD-u pa sam im napisao mail 29. novembra sa pitanjima da li sat imaju na lageru i da li moze da se pogleda/kupi u beogradskom predstavnistvu.

    Do dana danasnjeg na mail niko nije odgovorio pa se prosto pitam da li je ovo normalno?

    Svuda kriza, ljudi se bore da prodaju sto vise, a kod nas potpuno suprotno. Stvarno mi je potpuno sumanuto da me iz Japana i Singapura (sajtovi za prodaju satova) kontaktiraju/odgovore istog dana nakon upita a u Srbiji prodjose dve nedelje i nikom nista.

    Zao mi je sto je moj prvi post na forumu ovakav, ali mislim da je dobro da ljudi razmenjuju iskustva i daju informacije kako prolaze sa razlicitim firmama.

    Kakva su vasa iskustva po ovom pitanju?

    Pozdrav,

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Kupovina satova u Srbiji

    Ja mozda nisam bas "veteran" na forumu, ali cu ti svakako pozeleti dobrodoslicu .

    Ja sam se takodje interesova za Hamilton Jazzmaster Viewmatic. Zvao sam Cronos Time, centralu u Beogradu. Kada sam rekao naziv modela, delovalo mi je kao da nisu bas znali na koji sat mislim. Posto se sat pravi u velicinama 37 i 40mm, i kada sam naglasio da me interesuje 40mm verzija, i dalje nisu znali koji je to model (!). Na kraju smo se razjasnili da ga nemaju i ne znaju kolika bi bila cena.
    Na kraju sam isti sat (SS, sa crnim brojcanikom i tamno braon kaisem, H32515535) porucio od AD-a, Kenmar Watches. Sat je za 4 dana stigao kod prijatelja u USA. Kada bude stigao kod mene, postavicu slike.

    Ostala iskustva - Identico - vrlo ljubazne devojke, za koje nisam siguran da su znale sve tehnicke detalje o satovima. Kada sam rekao koji model me interesuje, zapisale su moj telefon i ekspresno me kontakirale, nudeci popust uz Diners ili AmEx. Takodje mi je nudjeno da pitaju direktora za popust ako sam ozbiljan kupac. Finalna cena koju sam dobio za sat je vec bila OK, iako i dalje smatram da su svi satovi blago precenjeni.

    Slicno iskustvo sam imao i u radnji "Vitanov", vrlo ljubazna prodavacica, sa mozda malo manje "zivaca", satovi osetno skuplji nego sto se moze naci na Internetu, ali sa opcijom spustanja cene.

    Naspram toga, na kratko sam bio u prodavnici u centru Beca. U radnji je bio simpatican, stariji gospodin koji se stvarno razume u posao a i cene su bile iznenadjujuce pristupacne (par IWC-a me je bas odusevilo ). Npr. Zeno satovi su bili u domenu cena 350-420€ a nisam zeleo da ulazim u cenjkanje (jer nisam nameravao da ih kupim), ali sam stekao utisak da se cena moze spustiti, a onda jos i dobiti TaxFree...

    Sve u svemu, razumem sa kojim se problemima suocavaju nasi prodavci satova, ali s druge strane - mislim da moze mnogo bolje...

    P.S. Hamilton satovi mi se stvarno svidjaju i stvarno je jadno da ih nema u Beogradu, makar i po "prejakim" cenama.

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina satova u Srbiji

    Citat saint kaže: Pregled poruke
    Do dana danasnjeg na mail niko nije odgovorio pa se prosto pitam da li je ovo normalno?
    Prilično uobičajena i normalna pojava za ove prostore. Ja se na to više ni ne obazirem i u suštini nemam komentar na ovakav vid (ne)poslovanja.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Cene ROLEX satova u Srbiji
    By sub in forum Rolex
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 10.5.2021., 22:29
  2. Koji se satovi distribuiraju u Srbiji?
    By Shmizla in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 26.4.2017., 20:56
  3. Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.1.2011., 20:52
  4. TAG Heuer u Srbiji?
    By WatchFan in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 17.11.2010., 6:06
  5. Kakve satove nose pojedini sportisti u Srbiji?
    By Shmizla in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.2.2009., 20:14

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •