Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Kupovina polovnog sata preko interneta

    Već duže vreme se nosim mišlju da sakupim neke parice i konačno sebe častim jednim ozbiljnim satom. Konkretno moja želja jeste neki klasik za sva vremena poput
    Omege automatic serije Seamaster do 500e.

    Često gledam satove na sajtu www.chrono24.com

    http://www.chrono24.com/en/home/index.htm

    Ima zaista fantastičnih primeraka. E sad moje pitanje i dilema jeste kako jednu takvu kupovinu uspešno privesti kraju.

    Na primer recimo da privatno lice iz Nemačke nudi sat za 360e.

    Dali ja mogu preko recimo DHL-a do obavim ne samo transport već i kupovinu, kao recimo kada kupujete u lokalu preko AKS-e?

    Kako ja da budem siguran da ću dobiti sat, odnosno prodavac iz Nemačke da će dobiti pare?

    Šta se dešava kada jedan takav sat stigne na carinu, dali carinici uvažavaju prodajnu cenu polovnog sata ili odokativnom metodom ga procene recimo 1000e pa prema tome zviznu carinu?

    Zanimaju me vaša iskustva i saveti.

    Hvala unapred
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kupovina polovnog sata preko interneta

    Ja ti predlažem da odeš do sajma na Slaviji. Jako velik izbor klasičnih starih satova, a pritom da vidiš šta kupuješ.
    Zenith, Omega, Longines koji su dobro očuvani ili da budem baš iskren sa tobom dobro remontovani. Polirana kućišta, nova stakla, a na tebi ostaje samo da izabereš kaiš koji želiš!

    Subota-Nedelja od 10-14h.

  3. #3
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kupovina polovnog sata preko interneta

    Da ti odgovorim, bio sam negde na prolece u Staroj Slaviji kada je berza satova. Dosao sa mojim ujakom koji je jurio neki sat za zenicu.
    I tako sedim ti ja tako za astalom i gledam svoja posla a na ruci Casio digitalac (ne moz gore). Tek eto ti nekog lika sede za moj sto i krene da mi pokazuje neki zesci svajarac koji kosta 40000e al on bi mi ucinio cenu. a ja u nekoj ofucanoj vijetnamci i izlizanim farmerkama. Doduse ni ostali nisu setali Armani al svejedno. Samo sam se ljubazno smeskao i pitao ko je ovde lud. Sve u svemu, hvala za savet, al dok ne sakupim barem 300 evrica nevredi mi nista.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Kupovina polovnog sata preko interneta

    bursa, ako misliš da će ti neko iz inostranstva poslati paket sa otkupninom tj. da platiš pouzećem neće da može. Uglavnom prvo moraš da platiš to što želiš da kupiš pa ti se tek onda šalje paket.

    Carinici uvažavaju cenu koju oni žele, ako im se nešto carini. To znači da može da se dogodi da ti paket prođe bez plaćanja carine i poreza, što je malo teže, može da se dogodi da ti naplate carinu i porez na onu vrednost koja je naznačena na paketu a može da se dogodi da sami procunjaju netom pa da udare carinu i porez na iznos za koji smatraju da je prikladan. Ima tu milion kombinacija kada je carina u pitanju i nikad ne možeš biti siguran koja će da te zadesi. Uglavnom, sve zavisi od njihovog raspoloženja.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. eBay - kupovina preko njih
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 3.10.2016., 15:51
  2. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 3.1.2016., 16:05
  3. Kupovina sata bez papira
    By sub in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 11:33
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.2.2010., 10:25
  5. kupovina sata do 700-800 EUR
    By milan zmaj in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.7.2009., 7:13

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •