Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 45678
Prikaz rezultata 71 do 75 od ukupno 75
Like Tree347Likes

tema: Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?

  1. #71
    Novi član
    Član od
    5.9.2015.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dream watch. Vol.1

    Ahamn, nisam video!

    Za mene, onako na prvu je ovo, holly grail Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?-day5_016.jpg..

    Za kolekciju bih isto birao neki Lange, možda 1815, za dress watch.
    Za casual bih Breitling Navitimer u rose gold varijanti.
    I jedan diver, ali nzm koji.. tu su mi muke

    p.s. inače Lange je prvi luksuzni sat koji sam video. Prva godina studija, uvod u kliničke predmete, a studenti u operacionu salu. Mi tamo kao pilići, radi se bypass srca. Stiže anesteziolog, otprilike 65god., baš onako šmeker, uči specijalizante kako da plasiraju venski kateter, a Lange na ruci.. ja buljim u sat, posle kad su me pitali, ničega se nisam sećao osim sata
    Poslednja ispravka: Interlude1 (7.9.2015. u 14:41)
    milan zmaj, krstin, mizzy and 1 others like this.

  2. #72
    Novi član
    Član od
    5.1.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?

    Ja sam skroman čovek, tri komada bi bila i više nego dovoljna

    All-round: Omega SMPc i PO
    Dress: Tag Heuer Carrera Calibre 5

  3. #73
    Član
    Član od
    2.4.2012.
    Poruke
    185
    Lajkovi
    513
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?

    Pozdrav svima, evo me ponovo posle dosta vremena. Satovi zovu, a vremena se, na zalost, nema. Probacu da budem redovniji jer je ovde stvarno mnogo lepo.

    Vec duze vreme hocu da napisem post na ovoj temi, a posto sam obicno opsiran to zahteva pripremu. Elem, sto se mene tice, ne postoji univerzalna formula za savrsenu kolekciju, toliko nas ima razlicitih, skoro kao satova....

    Moj kriterijum za idealnu kolekciju bi bio po, recimo, mehanizmima koji pokrecu satove ili, jos bolje, po "skolama", uz to da imam satove za razlicite prilike. Naravno, kao sto je nekoliko vas vec napisalo, to se sve povremeno menja, ali sam primetio da me taj osnovni kriterijum prati od kada sam usao u ovaj nas divni svet. Neki moji osnovni ciljevi su vec ispunjeni. Tu su spadali prvo seiko 5 i orient bambino koji su mi satovi za svaki dan, zatim ruska "opsesijica", prvo 3133 koja je ispunjena kupovinom ss-18 koji obozavam i verovatno ga se nikada necu odreci. Tu mi jos fali jedna amfibija da ispunim rusku dusu . Zatim, "must" za moju kolekciju je jedan vintage dress sat, to isto imam iako za sada nisam stavio na ruku predstavnika te kategorije, ali bih svejedno voleo da nekada dopunim taj deo kolekcije nekom Omegom Geneve. E sada, ono sto mi definitivno fali je jedan dobar diver, jedan ETA hronograf, jedan Kinez (1963) i to bi bilo to. Naravno, govorim u okviru realnih mogucnosti, jer za mene je idealno ono sto bih nekada mogao i ispuniti. Obzirom da cu tesko imati novca za kupovinu vise od jednog sata kojikosta vise hiljada evra (ako ga uopste bude) na to sam se i ogranicio. Sve u svemu, do deset satova je neka savrsena brojka za mene i pokriva sve kategorije koje su meni znacajne.

    E sada, ako bih bas birao satove koji mi se najvise svidjaju, a ne mogu da ih priustim, kolekcija bi izlgedala malo drugacije (iako se ne bih odrekao nijednog sata koji trenutno imam). To bi izgledalo otprilike ovako:

    1. Za svaku priliku: Omega Moon
    Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?-omega.jpg
    Ima tu jos nekoliko modela, ali "mesecar" bi bio apsolutno prvi izbor

    2. Diver: Ostra konkurencija. Recimo Panerai Submersible
    Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?-pan-luminor-submersible.jpg
    Blancpain fifty fathoms 5015 (jedan od meni najlepsih satova uopste)
    Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?-bp-fifty-fathoms.jpg
    Omega SM PO
    Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?-po.jpg
    I jedan priustiv, Steinhart O1 Titanimu Premium
    Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?-stein-o1-titanium-premium.jpg

    Dress sat, za posebne prilike: Grand Seiko
    Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?-gs.jpeg
    Breitling Transocean Chronomat
    Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?-breit-.jpg
    Junghans Chronoscope
    Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?-jh.jpg

    Toliko od mene. Izvinjavam se na opsirnosti, ali dugo nisam pisao postove pa ne mogu da se obuzdam.
    taunus, mizzy and masamunea like this.

  4. #74
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Re: Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?

    Odlično razmišljanje i sasvim dobra kolekcija


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  5. #75
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    608
    Lajkovi
    4381
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kako treba da izgleda savršena kolekcija satova ?

    Citat DrAgod kaže: Pregled poruke
    Napravio bih podelu na pet podkolekcija:

    1. Budžet frendli
    2. Normal - ko pita ne skita
    3. Konsultacije sa ženom obavezne - destruktor devizne štednje
    4. Mašta može svašta
    5. Vintage

    Diver, pilot/military, dress, štoper, sportski i tool sat su osnovne klase koje bi trebalo da budu prisutne u svakoj kolekciji...
    Ovo je i meni najbolja definicija kolekcije satova. Jasno je da je tako broj satova stvarno veliki, bilo bi dosta duplih satova u smislu nekoliko divera, nekoliko pilota, nekoliko hronografa (hronometara), ali bi bilo i jaaaaako interesantno imati i uporediti ovako po cenovnim klasama. Možda se neki budžet zalepi za srce pa bude draži od ostalih

    Morao bih samo da dodam da ja moju kolekciju trenutno pravim tako da imam najmanje po jedan iz svake "škole" (čitaj države).
    Sada hoću da prikupim japanca, švajcarca, ruju, nemca, pa možda i italijana, a posle krećem u dupliranje i pravljenje podkolekcija po budžet skali.

Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 45678

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •